Het internet hapert, ik ook Britten klaar voor prikken Helft minder vaccins 5 In Frank Poorthuis IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 75 Ze zeggen dat het hier een dezer dagen gaat gebeuren. Sneeuw. Dat heb ik dan maar mooi op u voor. Je hoort mij niet kla gen. Wel houthakken overigens (grote stukken in kleine mootjes), en als u heel goed luistert, kunt u me misschien ook horen kuchen en hoesten. Daarom ben ik even verkast naar het zomerhuis, dat ik nu een winterhuis probeer te maken door flink te stoken. Ik krijg m'n longontsteking maar niet goed weg. Als ik een auto was, zou ik zeg gen: ik rijd op drie van de vier cilinders. Je komt wel vooruit, maar het hapert en het sputtert. Mijn arts zegt dat-ie even niet nog hardere middelen wil inzetten dan ik al heb, anders heb ik straks helemaal geen resistentie meer voor doeltreffende medi cijnen. Of zoiets. Antibiotica en dergelijke, daar is iets mee. Enfin, we moeten dus even afwachten of het over gaat. De meest gebruikte zin in een doktersleven denk ik, en waarschijnlijk terecht. De meeste pijn tjes gaan over door wachten. Het was weer iets spannender dan tij- Ik moet officieel tien dagen in quarantaine, dus ik heb aardappelen, vlees en groente mee dens de eerste lockdown om naar Duits land te gaan. De oosterburen hebben het qua corona nu ook flink te pakken en strikte protocollen voor binnenkomende reizigers. Maar ik heb netjes op de website van de autoriteiten ingelogd, mijn perso nalia afgegeven en reed met een mooie sticker van het Robert-Koch Institut het land binnen. 'Digitale Einreiseanmeldung', dat klinkt toch best sjiek. 'Anzahl der Reis enden: i.' Want ja, de familie zit thuis. Mijn vrouw is weer even een alleenstaande, werkende vrouw met twee kinderen. Ik moet van Angela Merkel officieel tien dagen in quarantaine, dus ik heb een flinke hoeveelheid aardappelen, vlees en groente mee, meel om brood te bakken. Wat heeft een mens meer nodig! Oké, een flesje wijn. En goede zin. Want een straf is anders, hoor. Nu ga ik een gezonde wandeling maken, want het is totaal verlaten hier en de vrouw van de burgemeester zei dat het goed was. Dat telt in Duitsland. Alleen nog hopen dat dit stukje doorgestuurd krijg. Wacht, ik probeer het nog een keer. Hebt u het? Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl kers kan dat niet dit jaar. Sterker nog, als het aantal besmettingen verder oploopt, moet het kabinet misschien nog voor de kerst stren gere maatregelen nemen. Welke, daar wil niemand over speculeren. Volgens De Jonge omdat de dis cussie er vooral over moet gaan hoe we ons met zijn allen aan de maatregelen houden. De meeste besmettingen vinden thuis plaats. En blijkbaar vinden we het daar ook moeilijk afstand te bewaren. Maar het kabinet is zo'n beetje door zijn opties heen. Voor een avondklok bleek geen draagvlak. Sluiting van de scholen is slecht bevallen: leerlingen liepen leer- achterstanden op, thuiswerkers hadden het zwaar. Er zouden nog strengere regels kunnen komen voor winkels of hotels, maar de economie heeft al zo'n enorme op doffer gekregen. Daarom deden Rutte en De Jonge andermaal een beroep op iedereen. De Jonge: ,,We kunnen nog zulke strenge maatre gelen verzinnen, als we ons gedrag niet aanpassen helpt niets.'' Ondertussen komt het kabinet met geld om de horeca te helpen en vraagt het geduld tot begin 2021 de meest kwetsbaren zijn gevacci neerd. ,,In de eerste helft van 202i zouden de ergste maatregelen ach ter de rug kunnen zijn.'' LONDEN In het Verenigd Koninkrijk worden op grote schaal burgers ingeënt met het coronavaccin van Pfizer en BioNTech. Het land heeft 40 miljoen doses besteld, dus 20 miljoen Britten krijgen de noodzakelijke dubbele vacci natie. ,,Hier zit zóveel werk in. Het maakt je trots Brits te zijn'', aldus de minister van Volksgezondheid, Matt Han cock. Vijftig ziekenhuizen van de nationale gezond heidsdienst NHS zijn al ge mobiliseerd voor de grootste vaccinatie-operatie in de Britse geschiedenis. 80-plus- sers, kwetsbaren en personeel van ziekenhuizen en zorgin stellingen krijgen voorrang. woensdag 9 december 2020 GO W" Rutte kondigt aan dat er geen versoepeling van de maatregelen aankomt. FOTO ANP/BART MAAT Het vaccinatieprogramma dat in januari van start moet gaan, komt er anders uit te zien dan gedacht. Fabrikant Pfizer levert pas in de eerste week van ja nuari de eerste vaccins en ook nog minder dan ge dacht: een half miljoen in plaats van een miljoen. Omdat de Pfizervaccins op heel lage temperatuur moet worden bewaard (min 70 graden) is besloten eerst het personeel van verpleeghuizen in te enten. Zij kunnen naar locaties komen waar het vaccin wordt bewaard. Later komen de bewoners van verpleeghuizen aan de beurt. Daarna volgen oude ren, mensen met een kwetsbare gezondheid en overige zorgpersoneel. Mogelijk pas in de zomer is de rest van Nederland aan de beurt. A Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Ik ben weer in Duitsland. Het is koud hier en het internet hapert. Misschien zit er een sneeuwbui tussen mij en de satelliet die voor verbinding met het thuis front en mijn werk moet zorgen. Mis schien wel meerdere buien. ook corona-moe De Brit met de illusteren naam William 'Bill' Shakespeare (81) is opgetogen over het middel. ,,Dit is baanbrekend", zei hij. ,,Dit kan het verschil maken in ons leven.'' foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5