Commercial O Ursul de Geer maandag overleden 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV In een jaar waarin alles anders is, is zelfs de liefde niet dezelfde. Ook niet met kerst, merkt Dr. Love Robert ten Brink. Zijn kerstshow van Al You Need is Love zit op kerstavond vol aanpassingen, maar ook verrassingen. Over 'lovedowns', sneltests, zoomfeestjes en een fraaie invalklus, omdat collega Martijn Krabbé geveld was door... corona. Quote van de dag Ik ben trots op wie ik ben en het verhaal dat mij de vrouw maakt die ik nu ben. ROBERT TEN BRINK INTERVIEW Hij heet blijkbaar Teun, die vrolijke stukadoor van de Lidl. Wij noemen hem thuis gewoon Thomas Acda. Zoals we tegen Jumbo-vader Frank Lammers ook Frank Lammers zeggen, en heel soms gekscherend Ferry als hij achter de rokende bar becue staat. Maar diens naam blijkt Bas te zijn. Nooit geweten allemaal, maar dat leer je als je vijf minuutjes de tijd neemt om je te verdiepen in de kerstcommer cials van onze grote supermarktketens. Waar stukadoor Teun de afgelopen weken nog een klunzige hulpsinterklaas was die met zijn begipste schoenen zijn identiteit verried aan de buurkindjes, is hij inmiddels gepromoveerd tot flitsende Kerstman met superkrachten. Hij vliegt met de arrenslee. Repa reert fluitend een kraantje tijdens het pakjes bezor gen. En het mooiste: hij beschikt over een handje ma gisch sterrenstof waarmee hij een glanzend bescher mingslaagje rond zijn bejaarde moeder strooit, zodat hij haar geheel coronaproof kan knuffelen. Dat wil ik ook, zo'n potje goudstof. Want ik ben in middels in staat om na rampjaar 2020 mijn rechter arm op te offeren voor een kerstdinertje met de hele familie. Niks geen polonaise door de gang, gewoon met zes volwassenen op 1,5 meter in een goed geventi leerde woonkamer proosten op het leven, dat ineens niet eeuwig en vanzelfsprekend bleek dit jaar. Knuffe- lig zijn wij De Jongen niet, dat scheelt alweer. Ik heb de schappen van de dichtstbijzijnde Lidl alle maal afgezocht, maar nergens is dat potje sterrenstof te vinden. De sneltest waardoor Thomas Acda veilig zijn bejaarde tegenspeelster kon omhelzen op de film set, verkochten ze er evenmin. Het is me dus een raad sel wat Lidl ons wil vertellen met dat stomme filmpje. Dat op tv alles mogelijk is wat in het echte leven niet mag? Dat het eten van hun gortdroge kerststol een goed alternatief is voor een gezellig familiesamenzijn? Nee, doe mij dan maar de kerstcommercial van de Plus. Over de buschauffeur die kerstavond een verlo ren portemonnee langsbrengt bij een van zijn vaste klanten en mag aanschuiven. Zodat ze onverwacht al lebei niet alleen zijn. Hij haalt het niet bij de prachtige mini-film van Plus uit 2018, waarin een dochter onder toeziend oog van haar overleden moeder de bereiding van het kerstdiner op zich neemt, maar het is onbe twist de winnaar van de Loeki-met-hulsttak 2020. De coronatijd, de kerstgedachte, verschillende cul turen, samenzijn en ontroering: alles komt samen in anderhalve minuut. Vergeet de sterrenstof. Het juiste gezelschap en kip naar oma's recept, dat is alle magie die een mens nodig heeft. Al is Thomas Acda, pardon Teun, natuurlijk altijd welkom om onze lekkende keukenkraan te komen re pareren. Conflict met Warner Meilands in Lapland Je ziet de blijd schap bij de ma kers van de All You Need is Love- kerstspecial ge woon voor je, bij het bedenken van deze vondst: stellen die op kerstavond door Dr. Love Ro- bert ten Brink worden herenigd, verdwijnen daarna twee weken op een hotelkamer. Natuurlijk heeft dat met allerlei quaran- taine-regels te maken, maar Ten Brink en zijn collega's geven er een romantische slinger aan. Plechtig meldt Ten Brink door de telefoon: ,,De stellen gaan niet samen in een lockdown, maar in een lovedown.'' Aan het einde van een jaar waarin niets hetzelfde was, wordt zelfs die liefde anders ge vierd op kerstavond: geen enorme aantallen dansende ste wardessen op Schiphol, geen bus vol exotische, zenuwachtige geliefden op weg naar hun ver overingen in rijtjeshuizen door heel Nederland, geen bomvolle studio met gasten die worden De Geer is maandag in zijn woonplaats Amsterdam over leden. Bij het grote publiek is hij vooral bekend van de kijk cijferhit 't Is hier fantasties, dat hij van 1995 tot 2001 presen teerde. Voor het programma bezocht hij disco's, schuimpar- ty's en andere feesten in Euro pese vakantieoorden, om Ne derlanders te portretteren die zich mateloos lieten verleiden door zon, zee, seks en drank. Maar liever werd hij gezien als theatermaker. Hij bracht geslaagde toneelbewerkingen van boeken naar het publiek: zoals Gloed, gebaseerd op het boek van de Hongaarse schrij ver SSndor MSrai. De laatste productie die hij regisseerde was De Aanslag, naar het boek van Harry Mulisch. Onder meer Victor Löw en Henriëtte Tol speelden mee in deze voor stelling, die na drie try-outs werd stilgelegd vanwege de co ronacrisis. Naast presentator en regis seur was De Geer acteur. Hij maakte deel uit van de toneel groep De Nieuwe Komedie. Later was hij ook op het witte doek te zien en speelde in films als Spetters en Ademloos. - Model Loiza Lamers deelt op Instagram een foto van zichzelf van voor haar transitie. woensdag 9 december 2020 PC FILM Pathé gaat de langverwachte film Wonder Woman 1984 niet draaien in december. Vol gens Pathé heeft Warner Bros plotseling de zakelijke voorwaarden van 'onze jaren lange partner ship aangepast'. TELEVISIE De familie Mei- land gaat naar Lapland om kerst te vieren. In het nieuwe SBS 6-pro- gramma komen de voorbereidin gen voor de reis voorbij. De be langrijkste vraag: hoe krijgt de familie zo veel mogelijk wijn mee in de koffer? ■u Jeroen Schmale Ursul de Geer is op 74-jarige leeftijd overleden. De televi siemaker was jarenlang het gezicht van het programma 't Is hier fantasties, daar naast was hij theaterregis seur. De Geer was al enige tijd ziek. Jeroen Schmale Ursul de Geer. FOTOSHODY CAREMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28