Strengere regels met kerst dreigen Het blijft onrustig cfk regionale nieuws JOL Margaret Thatcher Zeker geen versoepeling coronamaatregelen rond feestdagen Walcheren Een maaltje lamsoor of zeekraal. Kees Baas uit Nisse sneed de zeeg deze zomer stiekem, omdat hij bij het verdelen van de vergunningen voor de vierde keer op rij was uitgeloot. Maar er is hoop. Mogelijk komt er ruimte voor meer zeegroentesnijders.zeeland 2 in de gelederen van het CDA doet in The Crown van zich spreken Premier Rutte 'had op meer ge hoopt'. ,,Maar helaas is er met kerst niet meer mogelijk dan de afgelo pen maanden." Dat betekent dat thuis hooguit drie gasten mogen worden ontvan gen. Het aantal besmettingen nam juist afgelopen week weer toe. Ver soepeling met de feestdagen zou een grote prijs eisen, zei minister Hugo de Jonge (Zorg). ,,We moeten echt uitkijken dat we elkaar met kerst niet de derde golf in romme len." Rutte sprak van een 'tweesprong' waarop ons land zich nu zou bevin den. ,,Of we zorgen dat het weer de goede kant op gaat, of de cijfers blij ven stijgen en dan sluit ik niet uit dat we voor de kerst weer bij u terug moeten komen met strengere maatregelen." Welke maatregelen dat zouden kunnen zijn, liet hij in het midden. Wel zei Rutte begrip te hebben voor 'corona-moeheid' in de sa menleving. Juist kerst had enige troost moeten bieden. Want 'het is een zwaar jaar voor veel mensen', aldus de premier. ,,Door corona tel len we al tienduizend lege stoelen aan de kersttafel." Enige hoop Toch stelde de premier enige hoop in het vooruitzicht. In januari ko men er proeven met lokale evene menten, zoals theatervoorstellin gen met meer publiek. Ook wordt gekeken naar het toelaten van groe- pen supporters bij voetbalwedstrij den. Daarnaast wordt de leeftijds grens voor sporten in groepsver band mogelijk opgehoogd van 18 naar 27 jaar. Experts gaan dat nu on derzoeken. Heropening van de horeca zit er nog niet in, stelde Rutte. Tegelijk Door corona tellen we al tienduizend lege stoelen aan de kersttafel lekte gisteren een interne notitie uit van het ministerie van Econo mische Zaken waarin juist voor heropening wordt gepleit. Rutte sprak tegen dat het kabinet dit zou overwegen. ,,Uit de adviezen van de experts blijkt hoe onverstandig dat zou zijn." Wel komt het kabinet vandaag met meer steunmaatregelen voor getroffen bedrijven. Waarschijnlijk worden nog eens honderden mil joenen euro's uitgetrokken voor de horeca en cultuurinstellingen. Be drijven die 70 procent van hun om zet verliezen, krijgen mogelijk 85 procent van hun vaste lasten ver goed. P4 5°C Nieuwsmedia PtJr' alsjeblieft Premier Mark Rutte had gister avond een sombere boodschap voor de kerst: familiediners zit ten er niet in. Het kabinet houdt er zelfs rekening mee dat er in aanloop naar de feestdagen nog scherpere maatregelen nodig zijn. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag —Premier Mark Rutte woensdag 9 december 2020 Tijdelijk pzc.nl meer wind Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1