'De artsen gaven geen stuiver meer voor mijn leven' (Q> Ontslag bij AZ klap voor Slot Meer dan producten Coronacijfers bieden kabinet geen ruimte JOL En weer gaat het totaal mis in Urk Walcheren Marien Simonse uit Heinkenszand zakte acht jaar geleden in een boomgaard in elkaar. Hij had een hartstilstand en zijn leven hing aan een zijden draadje ,,De artsen gaven geen stuiver meer voor mijn leven.'' Snelle reanimatie en behandeling in het dottercentrum in Terneuzen redden zijn leven. Dat centrum bestaat nu tien jaar. »zeeland 2 Club zet trainer aan de kant wegens gesprek met Feyenoord sport 2 Vuurwerkbommen, molotovcocktails en een achtervolgde Sint Hooguit mogen mensen tijdens het kerstdiner iets meer mensen ontvangen dan het maximum van drie gasten per dag dat nu is toege staan. Gisteren werd hier tijdens het informele overleg op het Cats- huis over doorgepraat. Pas mor genmiddag worden knopen door gehakt, waarna premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) een persconfe rentie zullen geven. Het kabinet had de verwachtin gen afgelopen week al flink getem perd. ,,Mensen snappen heel goed dat met deze hoge cijfers weinig kan", zei Rutte vrijdag nog. Ook OMT-leden toonden zich tegen over deze krant sceptisch. Mensen snappen heel goed dat met deze hoge cijfers weinig kan Doordat de aantallen besmettin gen en ziekenhuisopnames dit weekend geen daling lieten zien, is er geen aanleiding om opeens op timistisch te zijn, aldus een be- trokkene. Het aantal gemelde be smettingen loopt de laatste dagen zelfs weer op. Gisteren werden 6814 positieve coronatesten ge meld. De hoop was dat het aantal besmettingen nu rond de 3000 zou liggen. Wel heeft het OMT op verzoek van het kabinet berekend wat het effect van eventuele versoepelin gen zou kunnen zijn op de be- smettingscijfers. Deze prognoses moeten het kabinet betere muni tie geven om een afweging te ma ken tussen het beteugelen van het virus en tegemoetkoming aan de drang naar feestdagen-als-van- ouds. Zo zou de verruiming van het aantal gasten thuis - bijvoor beeld van dagelijks drie naar zes buiten het eigen gezin - wel 'bin nen handbereik' zijn. ,,Maar ook dat is niet zonder risico's", zegt een bron. Ook is er gekeken wat het effect zou zijn van het al dan niet vergro ten van groepsgroottes in bijvoor beeld theaters, het beperkt openen van restaurants (de zogeheten 'droge horeca') en de mogelijke verlenging van de kerstvakantie. Nieuwsmedia Blader snel naar onze aanbiedingen. p* FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN P3 Versoepeling met kerst onhaalbaar Ook tijdens kerst zal Nederland zich aan strenge coronamaat regelen moeten houden. Het aantal besmettingen is dom weg te hoog om morgen grote versoepelingen aan te kondi gen, zo valt te beluisteren in re geringskringen. Laurens Kok Den Haag —premier Mark Rutte (vrijdag jl.) maandag 7 december 2020 5°C Bewolkt en perioden met regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 ENGUS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1