'Matthijs van Nieuwkerk vond me niet zo tof en misschien was ik ook best vervelend' van DWDD zat en dat Matthijs langs me omhoogliep zonder me aan te kijken. We hebben elkaar sindsdien nooit meer gesproken. Ik had het kennelijk compleet verneukt en ben nooit meer gebeld.'' ,,Daar heb ik wel een tijdje mee gezeten. Het was ook een van de eerste keren dat ik verrot gescholden werd op social media. Dat gebeurt tot op de dag van vandaag.'' ,,Ik heb televisiewerk gedaan, liedjes geschreven, ik heb gewerkt aan een eigen YouTube-kanaal en heb me verdiept in camera- en lichttechniek. Hoe je knipt, monteert. Met collega Sander van Opzee- land ben ik de Knorrepodcast begonnen. Een podcast is een geweldig platform dat je als maker veel vrijheid geeft. Niemand die je zegt wat je moet doen. Geen regis seur of zenderbaas. Ik zie het als een speel tuin waarbij ik niet hoef te vragen of ik alsjeblieft op de wip mag. Ik wil dit ook blijven doen als de theaters weer opengaan en ik weer op tournee mag.'' ,,In 2010 werd ik gevraagd of ik de week- afsluiting wilde doen. Een minuut of drie, vier. Dat leek me geweldig, en ik besloot meteen collega's te bellen of ze mee wilden doen, in een soort pouletje. De reacties vielen tegen. Ze durfden niet, of keken erop neer.'' ,,Ik liep over van zelfvertrouwen, vond mezelf helemaal fantastisch. Ik schreef tenslotte teksten voor programma's als Dit was het nieuws, ik had een column op de radio bij Spijkers met Koppen. En ik was teamcaptain van Doe maar normaal bij BNN, en speelde in Toomler. Dat kon dus niet stuk. Maar Matthijs van Nieuwkerk vond me helemaal niet zo tof. Misschien was ik ook best vervelend, want ik blowde veel in die tijd. En ik was eigenwijs en wilde alles op mijn manier doen. Ik wilde in de uitzending improviseren zonder gerepeteerd te hebben.'' ,,Ik maakte een extreem grove pedograp over Robert M. die compleet verkeerd viel. Ik weet nog dat ik naast de lange studiotrap Hoe ging je daarmee om? Je show Koning voor de toekomst werd uitgesteld vanwege corona. Hoe zag jouw jaar eruit? Je hebt ook nog een verleden als huis- comedian van De Wereld Draait Door. Dus ging je alleen. Waar ging het mis? ZATERDAG 5 DECEMBER 2020 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 93