,,Ik heb flink geëxperimenteerd. Hasj, speed, xtc. Ook heel even met coke, maar ik vind dat dat spul mensen naar, egoïs tisch en leugenachtig maakt. In de tijd dat ik 4-5 havo in één jaar deed, zat ik in een klas vol misfits. De ouders van klas genoot Eddie hadden een restaurant in Duitsland en waren er vrijwel nooit. Een vriend van mij had een vuilniszak vol xtc-pillen. Voor de verkoop, maar ook voor eigen gebruik. Stonden we daar weer een nachtje te spacen. We waren gekkies, deden domme dingen, zoals auto's proberen te jatten. Met een schroe vendraaier openmaken, draadjes aan elkaar.'' ,,Dat heeft wel even geduurd, hoor. Na mijn tijd in het hotel waar ook mijn broer werkte, besloot ik toelatingsexamen te doen voor de Vrije Universiteit. Ik wilde meer van mijn leven maken dan alleen in de horeca werken. Ik wilde rechten stude ren, zo'n clichéstudie voor als je niet weet wat je wilt worden, maar daarvoor was ik te laat. Dus heb ik eerst een jaar Engels ge daan en daarna bijna twee jaar rechten. Tja, en toen liep ik dus langs Toomler, de come- dyclub waar ik eindelijk op mijn plek was, hoewel ik me ook daar soms een buiten beentje voelde. Misschien omdat ik nog weirder was dan de rest. En ik ben sociaal gewoon niet zo sterk. Ik ben een einzel- ganger.'' ,,Wat helpt is dat Kine grappig en super sociaal is. En geduldig.'' ,,Tien jaar geleden op het Groninger Studenten Cabaret Festival. Kine is de helft van cabaretduo Maartje Kine, dat daar de finale haalde. Jort Kelder presenteerde het festival, kondigde Maartje Kine aan als 'twee vrouwen, en we weten allemaal dat vrouwen niet grappig zijn, tenzij ze heel lelijk zijn'. Dat maakte me zo boos dat ik in de kleedkamer in tien minuten een roast heb geschreven waarin ik Jort met de grond gelijk maakte. Hij nam het sportief op. We zijn inmiddels vrienden. Jort is een bijzondere gast. Hij lijkt raar en afstande lijk, maar is warm, slim en betrokken.'' ,,Die willen we wel, maar Kine wil nog even wachten. Ze is bang dat zij er alleen voor moet zorgen. Maar ik zou het graag willen. Mijn broers hebben ook allemaal kinderen en daar ben ik gek op.'' ,,Dat kan ik ook niet precies rijmen. Ik kan vaak goed overweg met échte mensen. Bij Eva Jinek, Jeroen Pauw en ook Beau van Erven Dorens zie ik dat zij compleet zich zelf zijn. Bij hen voel ik me op mijn gemak. Als mensen zich anders voordoen dan ze zijn, botst het meteen.'' 12 En ondertussen was zoonlief aan de drugs, begreep ik. Wanneer kwam je weer een beetje op het rechte pad? Toch woon je al sinds 2013 samen met Kine Handlykken, wat best bijzonder is voor iemand die zegt in sociaal opzicht geen hoogvlieger te zijn. Hoe heb je haar leren kennen? Zijn er plannen voor kinderen? Je bent als einzelganger ook niet weg te slaan van de talkshowtafels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92