'Een kwart van ons geld gaat op aan luiers' GELD GELUK Elsbeth en Gijs eten en drinken met het gezin van 150 euro per maand. ,,Ik ben blij dat ik een vrouw heb die net als ik niet om luxe geeft.'' Elsbeth: ,,Ik verdien 400 euro per maand voor de zaterdagen in de kaas stal. Een werkdag duurt van 7 uur 's morgens tot 7 uur's avonds.'' Gijs: ,,Het melkveebedrijf staat 11.000 euro in de min en de hypotheek bedraagt een miljoen. De hele melk- opbrengst moet ik investeren in het bedrijf.'' Elsbeth: ,,We leven van wat ik verdien, plus de kinderbijslag. Sinds mijn 10de werk ik op zaterdag en vanaf mijn 18de betaal ik alles zelf; verzekeringen, auto, studie. Met kaasmaken spaarde ik na mijn studie 30.000 euro, dat is bijna op.'' Gijs: ,,Ik was grondwerker, als zzp'er. In 2005 kon ik investeren in deze boer derij. De woning moet nu hoognodig worden vernieuwd. Er zijn verzakkin gen, lekkages, asbest tussenmuren en er groeit klimop aan de binnenzijde.'' Elsbeth: ,,We kennen elkaar via de hervormde dorpskerk.'' Gijs: ,,In verband met corona volgen we nu de diensten online.'' Elsbeth: „Ongezellig. Maar Gijs vindt alles best, zolang hij niet in z'n goeie pak hoeft. Hij komt het erf liever nooit af.'' Gijs: ,,Voor mij is de lockdown ideaal.'' Elsbeth: ,,We eten simpel. Aardappels, groenten, af en toe een stuk vlees.'' Gijs: ,,En kaas.'' veehouder van tachtig melkkoeien. Beste koop Slechtste koop Elsbeth Gijs 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Elsbeth Kentie Hogen- doorn (28) verkoopt kaas in de kraam van haar vader op de Albert Cuypmarkt in Amsterdam. Gijs Hogendoorn (41), Elsbeth en Gijs wonen in Polsbroek met Emma (2), Johanna (1) en Gijsjan (0). Elsbeth: ,,Een skateboard, gekocht voor 380 euro, in de tijd dat ik Duits studeerde. Nu spelen de kinderen er mee.'' Gijs: „Mijn vorige auto, een Volkswagen Caddy. Ik heb er veertien jaar mee gereden.'' Elsbeth: ,,Een knaloranje Volkswagen Polo Cross, uit Duitsland geïmporteerd toen ik zwanger was. Voor twee kinderen was hij te klein, laat staan voor drie.'' Gijs: ,,Een boormachine op batterijen, ik dacht dat dat handig was, maar ik ge bruik hem niet. Elsbeth maakte hem kapot.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86