OZCAN AKYOL balderman.nl Pepatriëringsgarantie VOmboekgarantie* Geld-terug-garantie* balderman.nl 6 Ruime overwinning in omstreden referendum Column Eind jaren 80 vertelde mijn oudste broer dat een man met een baard samen met zijn knechten cadeaus zou rond brengen, een vreemd verhaal dat hij van de basisschool had mee genomen. Via de schoorsteen wist hij zijn weg wel te vinden. Het enige wat wij moesten doen, volgens hem, was onze schoenen voor het raam zetten, de rest zouden de goedheiligman en zijn entourage regelen. ,,Weet jij daar iets van?'', hoorde ik mijn vader in het Turks aan mijn moeder vragen. Ze haalde haar ouders op. ,,Ik wil geen vreemden in huis. We hebben bovendien geen schoor steen. Hoe zou iemand in vredes naam kunnen binnenkomen?'' „Misschien zit de gemeente er achter.'' Mijn ouders waren ge wend dat veel zaken opgelost werden door de lokale overheid, die zich toen stevig ontfermde over gastarbeiders. Mijn broers en ik deelden de enige slaapkamer in het proppe- rige arbeidershuisje. Van span ning konden we niet slapen. Af en toe keek een van ons uit het raam, soms met de fantasie dat er heimelijke activiteiten op de da ken waren. De volgende ochtend, veel eerder dan normaal, sprongen we uit onze bedden om beneden te kij ken wat we hadden gekregen. Mijn oudste broer deed de tuin deur open. ,,De schoenen zijn leeg'', riep ik verbaasd. ,,Die van mij is helemaal verre gend'', zei hij. De wanhoop knalde uit zijn ogen. ,,Ik weet het al'', concludeerde mijn andere broer. ,,We zijn ge woon stout geweest. Daarom krij gen we niks.'' groep 2, voor ons was het hele maal een ervaring. Toen ik mijn verhaal aan mijn beste vriendje Saban vertelde, keek hij me glazig aan. Bij hem thuis ging de poging om te integreren nóg langzamer. Op het moment dat de Sint, met aanhang, onze klas binnen kwam, brak er grote euforie uit, vooral toen ze ook met peperno ten en andere lekkernijen gingen strooien. Ik zal nooit vergeten wat Saban deed; hij was getergd, raapte snoepjes van de grond en smeet die terug naar de grote kinder vriend en zijn kliek. Daarna be gon hij ook nietmachines, plak bandhouders en inktpotjes op hen te werpen. ,,Auw'', zei Sinterklaas. ,,Wat ben jij aan het doen, idi oot?'', vroeg de juf. ,,Z^' begonnen'', schreeuwde Saban. ,,Eigen schuld.'' Hij kreeg straf. Het enige wat ik hem met ze kerheid kon zeggen: ,,Jij krijgt volgend jaar niets in je schoen.'' Hij smeet snoepjes terug, en toen ook plakbandhouders Driekwart van de stemmers in het FvD-referendum wil hem 'houden' als leider, maakte de partij gister avond bekend. Van de ruim 45.000 stemgerechtigden brachten zo'n 37.000 hun stem uit. 76 procent in het voordeel van Baudet. Dat brengt Baudet terug in het centrum van de macht bij Forum: hij mag een nieuw bestuur voor dragen. In een eerste reactie kon digde hij aan schoon schip te ma ken door 'afscheid te nemen van hen die zich niet in mijn lijn kun nen vinden'. Zo ging Baudet in twee weken tijd van partijoprichter naar partij paria en terug naar partijleider. En beslecht Baudet de interne oorlog alsnog in zijn voordeel, na turbu lentie die de partij uiteen deed spatten. Het maakt hem evenzeer win naar als verliezer. Sinds er oproer ontstond over het feit dat hij onvol doende optrad tegen fascistische en antisemitische berichten in app- groepjes van de jongerenafdeling, raakte Baudet meer en meer be schadigd. Zo haalden partijpromi nenten hard naar hem uit: Baudet zou tijdens een avondje teambuil ding antisemitisme hebben gerela tiveerd. ,,Bijna iedereen die ik ken is antisemiet", zou hij hebben gezegd. Ook zou hij corona een 'complot' hebben genoemd. Het luidde een leegloop in van het partijkader. Van senatoren als Annabel Nanninga, tot kandidaat Kamerleden als Joost Eerdmans en Eva Vlaardingerbroek. De fractie in de senaat scheurde in tweeën, tal van Statenleden scheidden zich af, net als de Europese fractie. Thierry Baudet. foto niels wenstedt/bsr agency Ik zal afscheid nemen van hen die zich niet in mijn lijn kunnen vinden Baudet trok evenwel zijn plan. ,,Wie zijn jullie dan? De mensen hebben gestemd op mij!" Hij maakte van het referendum een al- les-of-nietsspel. Pas als een meer derheid van de leden hem zou heb ben weggestemd, zou hij een ver trek 'overwegen'. ,,Dat zou mij ont slaan van de verplichting het land te redden'', aldus Baudet. Toch zullen er twijfels blijven over het mandaat dat Baudet nu claimt. Zo bleek dat hackers pogin gen hadden gedaan het onlinesys- teem van het referendum binnen te dringen. Hoe succesvol zij waren, is onduidelijk. Bovendien claimden voormalige FvD-leden ook te heb ben kunnen stemmen, terwijl de partij meende dat dit niet mogelijk zou zijn. De zorgen zijn toch al niet weg. Baudets critici kondigden deze week al aan een rechtszaak te be ginnen als hij de overwinning zou behalen. Zij spreken van een 'on rechtmatig' referendum, omdat Baudet juist vorige week nog werd geroyeerd als lid en uit het bestuur werd gezet. Het Overijsselse Provinciale Sta tenlid Johan Almekinders verwees naar een rechtszaak rond het ter ziele gegane Voetbalmuseum, waarbij de directeur door de rechter werd afgezet wegens wanbeheer. ,,Dat is ook precies wat wij Baudet verwijten: wanbestuur'', aldus Al- mekinders. De rust die Baudet zoekt rond Fo rum zou dus zomaar nog ver weg kunnen zijn. Bovendien moet hij de scherven lijmen. Van zijn kandida tenlijst voor volgend jaar vertrok ken zeven partijprominenten. Al leen hijzelf, Wybren van Haga en penningmeester Olaf Ephraim zijn nog over. En de peilingen op weg naar de verkiezingen in maart zijn verre van gunstig: momenteel haalt Bau- det daarin nog slechts drie zetels. Een marginaal restje van de 25 die hij eerder in het vooruitzicht had. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Ardennen en de Champagnestreek 8 dagen Salzburgerland, Kaprun all-inclusive 10 dagen Saas-Grund met Mont-Blanc Express, Zwitserland 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra 15 dagen Byzantijnse rondreis 8/10 dagen Wenen en het Wienerwald (en Bratislava) zaterdag 5 december 2020 GO ^0 @OzcanAkyol n e schoen „Laten we die schoenen bui tenzetten, op het tuinpad, we zien wel.'' Diezelfde dag zou Sinterklaas onze school bezoeken. Ik zat in - Den Haag -Thierry Baudet Baudet heeft 'zijn' partij weer terug Thierry Baudet heeft de grip op 'zijn' Forum voor Democratie herwonnen. Hij boekte een glansrijke, maar niet onomstre den overwinning bij de leden raadpleging. Tobias den Hartog "a. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden ^Bekijk de volledige voorwaarden op onze website Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2021 Diverse vertrekdata in 2021 Diverse vertrekdata in 2021 Diverse vertrekdata in 2021 Diverse vertrekdata in 2021 Diverse vertrekdata in 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6