Nog meer dan 's zomers zoekt toerist de Zeeuwse rust op 3 Het mag best gaan vriezen van Henk Huiskamp uit Heerde. Dan rijdt hij tenminste de grond op de camping niet meer stuk en wordt het binnen minder snel vies. Om de kou maakt hij zich niet druk. Zijn camper heeft verwarming en als het echt fris wordt kan hij altijd nog een kacheltje toevoegen. Hoewel hij klinkt als een doorgewinterde kampeerder, staan hij en zijn vrouw dit jaar voor het eerst in de winter op de camping. ,,Het is zo heerlijk rustig." WENDY DE JONG Huiskamp kwam na wat goog- elen uit bij de minicamping van Joyce de Visser in Zoute lande. ,,We wilden graag naar Zeeland en ik zocht een cam ping waar ik meer dan zes ampère aan stroom kon afnemen. In de winter moet je daar toch wat meer bij nadenken. Met een koffiezetapparaat, verwarming, koelkast, oventje en televisie wordt het al snel veel. Hier krijg je er tien!" In de winter kampe ren doen de twee voor het eerst en het be valt ze heel goed. Henk: ,,Dit voorjaar ben ik gestopt met werken en gaan we er regel matig met de camper tussenuit. We zijn van alle gemakken voorzien en hebben de tijd, dus waarom niet ook in de winter op pad? Op de meeste dagen gaan we fietsen of wandelen." Naar het buitenland hoeft Huiskamp niet meer zo nodig. In de 42 jaar dat hij op een vrachtwagen reed, heeft hij al meer dan genoeg landen gezien. Liever gaat hij naar de kust. ,,Dat hebben we in het oos ten niet." Minicamping De Visser is dit jaar voor het eerst ook open in de winter. Een wens die eigenaresse Joyce al langer had, maar wat volgens de regels van de gemeente Veere eerder nooit mogelijk was. Normaal gesproken worden minicampings er geacht de deuren te sluiten tussen 15 november en 1 maart. Maar dit jaar is alles anders. Omdat campings in de lente zeven weken lang moesten sluiten vanwege de coronacrisis, zijn ze veel omzet misgelopen. Om dat ver lies nog een beetje te kunnen compenseren en omdat er veel vraag naar is, wilden veel minicampings deze winter open. De ge meente besloot in te stemmen, maar dan wel eenmalig. GO ZATERDAG 5 DECEMBER 2020 Joyce de Visser op haar camping in Zoutelande. ,,Het is toch zonde dat je in de winter geen gebruik mag maken van al die prachtige voorzieningen.'' foto dirkjan gjeltema De winterkampeerder heeft het nooit koud LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51