f* t rt|£ Organisatie zet streep door Soccertoernooi Veel mensen aan het hardlopen geslagen BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Bij Dynamica, De Wielingen en AV'56 zien ze geen significante verschillen qua aanmeldingen tussen de periode vóór en tijdens de pandemie. Zeeuwse atletiekverenigingen pro fiteren niet van het toegenomen aantal hardlopers in de coronaperi ode. Wel ervaren de verenigingen negatieve gevolgen van de corona maatregelen. Dat blijkt uit navraag bij diverse verenigingen in Zeeland. In opdracht van sportkoepel NOC*NSF voerde marktonder zoeksbureau Ipsos recent het on derzoek 'sportgedrag en effecten coronapandemie' uit. Naast het slechte nieuws dat bijna twee derde van de Nederlanders minder is gaan sporten, kwam daar ook een groep naar boven die juist in deze periode is begonnen met sporten of meer is gaan sporten. Naast wande len en fitness wordt hardlopen het meest genoemd als 'nieuwe' sport. De 'nieuwe hardlopers' zouden in principe een groep potentiële nieuwe leden kunnen zijn voor at letiekverenigingen. Navraag bij Zeeuwse atletiekclubs leert echter dat zij geen positieve effecten op hun ledenaantallen zien. Zo zien Dynamica, De Wielingen en AV'56 geen significante verschillen qua aanmeldingen tussen de periode vóór en tijdens de pandemie. ,,Dat zou je inderdaad wel ver- Via WhatsApp worden trainingen aan de leden gezonden wachten'', zegt AV'56-penning- meester John van Anrooij. ,,Maar omdat de groepstrainingen door de maatregelen enige tijd stil hebben gelegen blijft dat effect weg. Moge- lijk dat bij een versoepeling van de maatregelen het aantal aanmeldin gen weer toeneemt.'' Van Anrooij, die namens de Goese vereniging ook de reden van lidmaatschapopzeggingen bij houdt, ziet wel een ander effect. Van alle opzeggingen wordt dit jaar als reden opvallend vaak een bles sure genoemd. ,,Wellicht valt dat ook te linken aan het uitvallen van de groepstrainingen. Dat leden meer op eigen houtje gaan trainen met blessures als gevolg. Maar dat blijft natuurlijk gissen.'' Atletiekbingo Verenigingen hebben wel hun cre ativiteit ingezet om het wegvallen van de groepstrainingen enigszins op te vangen. Zo kwam AV De Wielingen in Cadzand op de prop pen met atletiekbingo voor de j eugd en deur-tot-deur-estafettes voor haar volwassen leden. „Tevens wor den via WhatsApp voorbeelden van trainingen aan de leden gezon den, zodat er verantwoord op eigen initiatief getraind kan worden. Middels deze initiatieven hopen we onze leden 'bezig te houden' en geen leden te verliezen tijdens deze crisis'', aldus secretaris Ilona Lips- de Bie, die verder aangeeft dat 2021 voor De Wielingen een zeer onze ker jaar gaat worden. ,,In februari staat onze jaarlijkse halve marathon van Cadzand op de kalender. Of die door kan gaan is echter nog onze ker. Dit is een groot evenement voor onze vereniging, wat uiteraard ook de nodige (financiële) onzeker heid met zich meebrengt gezien de corona-maatregelen." f jï Column Deze zomer, toen voet balwedstrijden nog ge woon met ouders langs de lijn gespeeld mochten wor den, reden we na een oefenpotje van mijn zoon terug over de ring rond Gent. Aan onze rechter hand lag de in blauw licht ba dende Ghelamco Arena. Daar moeten we binnenkort nog eens naartoe, besloten we samen. Laat maar weten wanneer je een keer kaartjes nodig hebt, had de spor tief manager van de club ruim een half jaar eerder gezegd. Maar hij was inmiddels overgestapt naar Anderlecht, dus die vlieger ging niet meer op. Door het coronavirus zou het sowieso nog wel een tijd gaan duren, zo'n bezoekje. Ook de Ghelamco Arena bleef de afgelo pen maanden leeg, al zal een deel van de aanhang dat niet eens zo erg vinden. Want KAA Gent is echt aan een dramatisch seizoen bezig. Donderdagavond werd de derde hoofdtrainer van dit sei zoen op staande voet ontslagen. In de Jupiler Pro League staan De Buffalo's twaalfde, in de Europa League verloor Gent vijf keer op rij. De Deen Jess Tho- rup werd eind augustus na twee nederlagen op straat gezet en meteen opgevolgd door LSszló Bölöni. De Roemeense zestiger hield het slechts 25 dagen vol in Gent. De selectie bleek niet echt met hem te klikken en dus was het bye bye Bölöni. Wim de Decker, sinds deze zo mer assistent-trainer bij KAA Gent, mocht het stokje overne men. Donderdagavond, meteen na de nederlaag in eigen huis te gen Slovan Liberec (1-2), moest KAA Gent was voor velen een voorbeeldclub hij zich bij het bestuur melden. Hij wist toen al wat de bood schap ging zijn. Inderdaad, ook De Decker werd ontslagen, na elf nederlagen in zeventien officiële wedstrijden. KAA Gent werd in 2015 voor het eerst landskampi oen en was in de jaren daarna voor velen een voorbeeldclub. In middels is het vooral het lacher tje van het Belgische voetbal ge worden. Verkeerde keuzes, slechte transfers, geen geduld met trainers; dan kun je snel van je voetstuk donderen. Het doet een beetje denken aan de situatie bij Feyenoord, dat in 2017 kampioen werd maar de stijgende lijn niet vast wist te houden. Zo gek als in Gent, waar nu al drie trainers zijn gesneu veld, werd het echter niet. Michel Preud'homme leek een kandi daat om terug te keren bij de Buf falo's, maar gistermiddag werd het Hein Vanhaezebrouck, die kampioen werd met de club. Misschien was het weer eens tijd voor een Nederlandse trainer in Gent, dacht ik. Jan Olde Rieke- rink was in 2003 de laatste. Phil lip Cocu is vrij, Giovanni van Bronckhorst sinds deze week ook. En wellicht had Dick Advo caat er vanaf de zomer wel zin in gehad. O nee, hij stopt als club trainer, vertelde hij. Toch? TERNEUZEN Na 34 opeenvol gende edities is het nog de vraag wanneer het Indoor Soccertoer- nooi in Terneuzen voor de 35ste keer gespeeld kan worden. De or ganisatie hield lang hoop dat het toernooi eind deze maand en op de eerste zaterdag van 2021 plaats kon vinden, maar heeft er van wege de coronacrisis nu toch een streep door gezet. ,,We hebben zo lang mogelijk gewacht met ons besluit.'' Het stichtingsbestuur van het toernooi, met Hans Lauret, Aector Dooms, Ludwig de Bruijn en Marvin Hamelink, betreurt het dat deze beslissing genomen moet worden. ,,We bezitten ge noeg ervaring om het Soccertoer- nooi op korte termijn te organise ren. We hoopten stiekem dat de zaalsporten weer zouden mogen beginnen. Helaas zette de daling van de coronacijfers niet door. We zagen toen dat het geen haalbare kaart zou worden." Daarnaast was het uit financieel oogpunt niet reëel geweest om het toernooi te laten doorgaan, mocht men vasthouden aan de eerder opgelegde beperkingen. ,,Spelen zonder publiek en geen sponsors. Hoe gaan we dat beta len?", aldus Hans Lauret. Het Soccertoernooi behoort in Zeeland tot een van de meest prestigieuze toernooien. Clubs zien het winnen van het toernooi als een extra prijs, maar ze zien het evenement ook als een mooie afwisseling. ,,Het Soccertoernooi zou nu ook een ideale opmaat zijn geweest voor de herstart van de veldvoetbalcompetities, maar het mag niet zo zijn." zaterdag 5 december 2020 PM Atletiekclubs hebben geen profijt van 'coronalopers' Menno Kole Vlissingen John van Anrooij, pen ningmeester van AV'56. -Ilona Lips-de Bie (secre taris AV De Wielingen) ~-w' 2 4 tó GG- - -• Mogen de lopers in februari 2021 in actie komen tijdens de jaarlijkse Halve Marathon van Cadzand? Bij AV De Wielingen hopen ze dat het evenement plaats kan vinden. foto peter nicolai @Barryvdh9 KAA Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43