Sint werd zelfhet mooiste cadeau in coronatijd S 5 NIEUWS 3 ANGELA KIJKT HET SINTERKLAASJOURNAAL Sinterklaas Sexy Hoofdpiet Geen intocht, maar een defilé Goh, is dat niet...? Excuses van het stoute kind Vanavond pakjesavond, morgen vaart de stoom boot weer terug naar Spanje. Sinterklaas in coronatijd werd memorabel. Tv-recensent Angela de Jong over vijf hoogtepunten in het Sinterklaasjournaal. "<r - zaterdag 5 december 2020 GO Hoe oubollig een defilé ook klinkt, het was een vondst van je welste van de makers van het Sinterklaasjournaal: als de goedheiligman het land niet in kan, dan komt het land wel naar hem. Geen nationale intocht aan een volgepakte Dieu- wertje Blokkade (ook al zo briljant bedacht), maar een bonte parade van BN'ers, dansende kinderen en typisch Hollandse lekker nijen langs het bordes van Soestdijk, pardon het Grote Pietenhuis. Alwaar een wuivende Sint Nico- laas warme herinneringen opriep aan koningin Juli ana. De ontelbare woord grapjes en knipogen naar gebeurtenissen in de actu aliteit ('publiekstrekker') waren bijna niet bij te hou den. Ontroerend leuk! Dat was nog eens een binnenkomer in aflevering 1: Matthijs van Nieuwkerk had na zijn DWDD-pen- sioen eindelijk wat tijd over en speelde met verve de burgemeester van het schitteren de plaatsje Zwalk. Wie had gedacht dat de talkshow- host buiten zijn al bekende kwalitei ten ook over ac teertalent beschikt. Hij zette een le vensechte imitatie neer van de publici teitsgeile burge meester. ,,Ik denk dat de intocht mij... eh Zwalk echt op de kaart zal zet ten.'' Het was overigens wel een grote schok voor de 7-jarige in huis: nam Sinterklaas vroeger stoute kinde ren mee naar Spanje? Had Piet een roe waar hij de kindjes mee dreigde te slaan? Maar ge lukkig greep Sinter klaas het bezoek van Dieuwertje Blok aan het Pietenhuis aan om hiervoor zijn 'oprechte excuses' aan te bie den. Hij keek er net zo schuldbewust bij als Willem-Alexander en Maxima in hun 'sorry voor onze 24 uur in Griekenland'-filmpje. Is dit een opmaat naar meer excuses? Bij voorbeeld voor Zwarte Piet? Want die voelt al bijna net zo antiek als de roe en de zak. Vooruit, laten we niet in mineur eindi gen. Sinterklaas hoort leuk te zijn. Dus deze is voor Niels van der Laan, die elke week in Even tot Hier zelf moet zeggen hoe goed en sexy de Hoofdpiet is. Bij deze: bedankt Hoofdpiet, we heb ben ook van jou ge noten. En meteen een gratis tip voor die enkeling die nog steeds niet snapt waar dit hele feest écht om draait: kijk het einde van Even tot Hier van 14 no vember terug. De magie van Sinter klaas gevangen op het gezichtje van een meisje van 4. Mooier wordt het niet. Voor menig kij kertje was het de cliffhanger van het Sinter klaasjournaal dit jaar: wie zat er toch in die lachende zak? Welnu, dat bleek Bernard, het stoute kind. Door de Sint ooit meegenomen in de zak naar Spanje, maar die nu in het Grote Pietenhuis logeerde tot hij deze week met zijn moeder werd herenigd. Bernard, stout, Soestdijk - dat behoeft toch geen verdere uitleg? Dan kun je mij dus weg dragen. i -• MtiSf V. 2? S 'SA' V ff' ■-« i s. 4 n - •-* ■-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3