11 'Bekijk snel heropening horeca' ZEELAND 11 VJCL OF N167 InCNTEN Je weei natumwjk nooit WAT I7AT SPUL OP LAN66 TtfZMjN poeTMeTjeu/F?' Verdachte neerschieten Kezban Avci: 'was ongeluk' Man verdacht van oplichten echtpaar voor bijna 1,5 ton CORDEJONGE MIDDELBURG Het wapen waarmee de 21-jarige Kezban Avci uit Middelburg op 26 augus tus door het hoofd werd gescho ten, is per ongeluk afgegaan. Dat beweert de 27-jarige G.E. uit Domburg, die door het Openbaar Ministerie wordt aangeklaagd voor poging tot doodslag en wa penbezit. Tijdens een tussentijdse zitting in de Middelburgse rechtbank werd duidelijk dat E. al tijdens het eerste verhoor, direct na zijn ar restatie, had verklaard dat het niet de bedoeling was een kogel af te vuren. ,,Hij was bezig het wapen schoon te maken en toen ging het per ongeluk af', zei advocaat Mark Dunsbergen. Officier van justitie Marieke Fi- merius kan dat maar moeilijk ge loven. E. zou tegen mensen heb ben gezegd dat ze 'aan het dollen waren' met het vuurwapen. Veel zeggend vond Fimerius dat het schot om 16.00 uur was gelost en E. pas twee uur later hulpdien sten alarmeerde. E. zou volgens het OM ook wel vaker geweld hebben gebruikt, ook zou hij Avci wel eens bespuugd hebben. De rechtbank bepaalde giste ren dat E. niet vrijkomt en de voorlopige hechtenis wordt ver lengd. De volgende zitting is op 24 februari 2020. Frank Balkenende Sluis Zeeland telt bijna 1300 horecaza ken, van cafés, snackbars tot restau rants. Bijna twee op de drie horeca bedrijven verwacht dit jaar met verlies af te sluiten. Uit een enquête van Koninklijke Horeca Nederland blijkt dat ruim van de helft van de horeca-exploitanten het nog vier tot zes maanden vol kan houden. Daarna vallen ze om. Horeca-on- dernemers klagen dat steunregelin gen van het Rijk de lopende kosten onvoldoende dekken. Ook komt het geld regelmatig erg laat. Het ka binet heeft inmiddels een extra, royaler steunpakket aangekondigd. De Bat zegt dat in Zeeland de ho reca het zwaarst getroffen is door de coronacrisis. Hij vindt dat het kabi net snel moet beslissen of een deel van de horeca - restaurants - weer de deuren kan openen, zeker met een vaccin in aantocht. ,,Ik blijf wel voorzichtig, want we moeten goed v v blijven opletten of de zorg niet te zwaar onder druk komt te staan. Ik denk niettemin dat met strenge co ronaprotocollen restaurants best weer gasten kunnen ontvangen." Niet moedeloos Ook in de detailhandel, het toeris tisch bedrijfsleven en de cultuur sector zijn klappen gevallen. Toch is de gedeputeerde van economie beslist niet moedeloos. ,,De Zeeuwse economie is in het derde kwartaal opgeveerd. We zitten bijna op het niveau van vorig jaar. Ik bespeur dat de meeste onderne- Ik denk dat met strenge corona protocollen restaurants best weer gasten kunnen ontvangen STEUN mers nog positief zijn. We houden continu de vinger aan de pols in de taakgroep Economie, waarin alle relevante spelers in Zeeland verte genwoordigd zijn. Brandende kwesties spelen we door naar Den Haag. Ik heb bijvoorbeeld aandacht gevraagd voor bedrijven die dit jaar zijn gestart en door het gebrek aan referentiedata geen geld krijgen uit regelingen zoals de NOW (Nood maatregel Overbrugging voor Werkgelegenheid, red) en de TVL (Tegemoetkoming Vaste Lasten, red). Ze vallen tussen wal en schip. Voor die groep moet wat worden gedaan. Ik hoop dat het kabinet ook reageert." MIDDELBURG Tegen de 41-ja- rige Middelburger S. A. is giste ren een celstraf van twee jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk, geëist. Ook zou hij 147.727 euro moeten terugbeta len. Hij wordt ervan verdacht van mei 2019 tot en met midden januari van dit jaar een bejaard echtpaar voor bijna 135.000 euro te hebben opgelicht. De man en vrouw waren geen vreemden, maar goede beken den van zijn ouders. Hij zou het echtpaar meerdere malen om geld hebben gevraagd, onder meer omdat hij overvallen zou zijn en zijn tuinmaterialen het hadden begeven. Hij kreeg het geld, omdat met name de man het als zijn taak zag zijn mede mens te helpen. Met de ene na de andere smoes zou A. het echt paar zoveel geld afhandig heb ben weten te maken, dat ze zelf schulden maakten en aangewe zen zijn op de voedselbank. Het echtpaar was niet zijn enige slachtoffer. Ook een 91-ja- rige Middelburger zou door A. met de nodige smoezen zijn op gelicht, zij het voor een bedrag van 'slechts' 8270 euro. Het geld zou A. hebben vergokt. zaterdag 5 december 2020 GO Gedeputeerde Jo-Annes de Bat hoopt dat het kabinet snel be kijkt of restaurants weer open kunnen. De horeca, die al voor de tweede keer een langdurige sluiting beleeft, begint te mui ten. Het water staat onderne mers aan de lippen. Daarom houdt de horeca maandag de actiedag Black Monday. ,,Ik hoop dat het kabinet heropening van restaurants op korte termijn overweegt. Ik denk dat dat onder voorwaarden best kan." wwW.UESTtRI - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde M Jo-Annes de Bat. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Gedeputeerde De Bat houdt dinsdag 15 december een te lefonisch spreekuur voor on dernemers in de gemeente Sluis. Binnen Zeeland kwa men de meeste aanvragen voor steunregelingen uit Sluis. In de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegen heid 3 zijn 86 aanvragen toe gekend, waarmee Sluis met afstand provinciaal koploper is. Bij de NOW 1 stond Sluis ook bovenaan met 2450 toe gekende aanvragen. In NOW 2 kregen 131 Sluisse onderne mers steun. Goed voor plek drie op de ranglijst. De rechtbank doet uitspraak op 18 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39