DOORDEWEEKS werkt ze op een communicatieafdeling II 9 In het weekend is zij suffe tut. Die zin schreeuwt om uitleg, want wat is een Suffe Tut? Es ther Caljouw (51) uit Lewe- dorp legt uit wat haar hobby precies inhoudt. ,,Suffe Tutten is een uit de hand gelopen hobby waarbij ik, samen met enkele an deren, allerlei leuke evenementen in Zeeland organiseer. Evenemen ten waar je blij van wordt; van wandelen tot bingo en van disco tot een bijzondere lezing." Later meer over haar hobby, eerst naar het werk van Esther op de marketingafdeling bij kinder opvang Kibeo. „Dagelijks van maandag tot donderdag begin ik om half 9 en lees mijn mail door. Om kwart over 9 hebben we een stand-upmeeting van ons team Marketing Communicatie en vertellen we elkaar wat de plan nen zijn voor die dag. Normaal werk ik op het centrale kantoor in Goes, maar op donderdag zit ik in een kantoor bij een kinderdagver blijf. Zo hoor ik wat er op de werk vloer leeft en komt er soms een kindje langs dat zijn hoofdje door de deuropening steekt en zegt: ,,Zozit je lekker te typen?" Es ther werkte bij Kibeo al binnen alle lagen van de organisatie en is momenteel verantwoordelijk voor het organiseren van interne fees ten, geeft advies bij externe evene menten en is onderdeel van het social-mediateam. ,,En dan verge ten we nog de projectgroep 'Meer werkplezier op het kantoor' en de ondernemingsraad, waar ik allebei deel van uitmaak. Wat me het meest aanspreekt in het werk is dat ik iets kan betekenen voor de medewerkers op de werkvloer. Zij zorgen ervoor dat de kinderen een geweldige dag hebben en ouders met een gerust hart kunnen wer ken. Dat klinkt eenvoudiger dan het is. Hoe zorg je ervoor dat ie dereen, duizend medewerkers, van alles op de hoogte is, zonder dat ze overspoeld worden met in formatie en dan ook nog in begrij pelijke taal? Dat vraagt om goede communicatie." Hersenspinsel Terug naar de hobby, hoe is die ontstaan? Esther begint te stralen als ze hierover spreekt. ,,Suffe Tut ten is zeven jaar geleden verzon nen op een terras in Goes. Een hersenspinsel dat ik kreeg, samen met drie collega's. We wisten toen nog niet precies wat we wilden doen, maar het hoofddoel was duidelijk: geluksmomentjes ver- er precies uit? ,,Op het Goese ter ras gingen we nadenken waar we blij van werden. Daar kwam een lijst uit met onder meer wande len, golfen, lezen, knutselen, luis teren naar interessante mensen met mooie verhalen, dansen en zingen. We hadden zoiets van: als wij er blij van worden, dan wor den andere mensen hier vast ook gelukkig van. We maakten een Fa- cebookpagina aan en ons eerste evenement was een boekenruil bij Taart Tafel in Goes." Het bleek aan te slaan en er volgden meer events. ,,Zoals de autoworkshop 'fiks je blik', maar ook workshops in salsadansen en moestuinieren. We hebben al vele wandelingen gedaan, een bingo, bezem pim- pen, lezingen over loslaten, huis houdboekje bijhouden, golfen, Ons eerste evenement was een boekenruil bij Taart Tafel in Goes oorzaken." Maar waarom dan de naam Suffe Tutten? ,,Ik had die naam allang als domeinnaam laten vastleggen toen we met z'n vieren op het terras zaten. Ik kwam op de naam omdat voor mij suf het nieuwe leuk is. Ik zal uitleggen wat wij een suffetuttengevoel vin den en misschien herkennen mensen dit. Je zit 's avonds op de bank, onder je fleece dekentje, pantoffels aan, kop thee en plak chocolade bij de hand, een mooi boek om in te lezen en je hoort de wind hard waaien rondom je huis. Dat is het toppunt van een suffe- tuttengevoel. Je zegt het de vol gende dag niet op je werk, maar je kan er wel enorm van genieten. Dat is wat wij willen bereiken, niet iets groots, maar gewoon ge nieten." Hoe zien de evenementen vliegen, naar het Linda-festival, te veel om op te noemen." Kortom, Esther geniet van elk 'Suffe-Tut- ten-evenement'. Hoopvol Het coronavirus zette dit jaar een streep door veel activiteiten, maar Esther kijkt hoopvol vooruit naar 2021. ,,We wilden dit jaar al uit breiden, maar omdat weinig events door konden gaan, had uit breiden geen zin. Hopelijk lukt het komend jaar. Het meest bij zondere is dat mensen tijdens ac tiviteiten even de beslommerin gen thuis kunnen laten en ze mee gaan in de flow van Suffe Tutten. Dat kan als we met z'n alle onze longen uit ons lijf zingen tijdens een Sing Along, wat tijdens de co ronaperiode natuurlijk niet mocht. Maar het is ook mogelijk bij een gewone wandeling, waar ik steeds weer met verbazing kijk naar onze prachtige provincie." Tot slot reageert Esther op de vraag wat de grootste overeen komsten zijn tussen haar werk en haar hobby. Ze komt met een inte ressante vergelijking met een trein op de proppen. ,,Zowel bij Kibeo als Suffe Tutten rijden we rond, maar kunnen we niet rijden zon der goede samenwerking. Daarom worden beide treinen constant vernieuwd en goed onderhouden. Kibeo is een trein waarin ik in ver schillende wagonnetjes heb geze ten en ik rij mee van station naar station. Suffe Tutten is een trein die ik mede ben opgestart. Ik mag zelf weten waar ik heen ga, waar ik stop en wie ik meeneem." zaterdag 5 december 2020 GO Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Hans Puik -Esther Caljouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37