Restaurant Da-Xin gaat weer open 6 Vlissings museum start crowdfunding voor aankoop Oude Verbandkamer MIJN DORP, MIJN STAD De Stichting Scheepsbouwgeschie- denis Vlissingen heeft honderddui zend euro nodig om de voormalige medische post te kopen van de ge meente. De stichting had het mu seum de afgelopen tien jaar in bruikleen, maar Vlissingen schoont - aangespoord door de artikel 12-in- specteur - haar gebouwenbezit op. Voor een ton is de Oude Verband- kamer van Scheepsbouwgeschie- denis Vlissingen. Maar als het be drag niet voor het eind van dit jaar op tafel ligt, is het historische pand pal naast de Machinefabriek voor eenieder te koop, kreeg de stichting eind vorig jaar te horen. Rond de helft van het benodigde aankoopbedrag is toegezegd, laat coördinator Marian Roos-Koolwijk van Museum Scheldewerf weten. De stichting is het afgelopen jaar druk bezig geweest om fondsen, overheden en bedrijven te overtui gen van het belang van het mu seum en het behoud van sociaal- cultureel erfgoed op het voormalige Scheldeterrein. Met Timmerfabriek en Machinefabriek, die beiden in een nieuwe functie herkenbaar blijven, houdt de Verbandkamer de Vlissingse historie zichtbaar in de nieuwbouwwijk aan het Dok, beto gen Marian Roos en haar man Doeke, voorzitter van Scheeps- bouwgeschiedenis Vlissingen. Achterstallig onderhoud De museumvrijwilligers hebben goede hoop dat ze het benodigde bedrag binnen een paar maanden bij elkaar krijgen. De helft van het aankoopbedrag is toegezegd door cultuurfondsen en enkele particu lieren. De Stichting Moerman Pro motie Vlissingen komt met 25 mille over de brug als het gebouw is aan gekocht. Marian Roos: ,,Dat is mooi, want we hebben naast het aankoopbe drag een reserve nodig om de eerste jaren reparaties en achterstallig on derhoud te laten doen. Voor aan koop van het pand hopen we ook op een bijdrage van Damen Ship yard. We hebben goede gesprekken gehad met directeur Hein van Ameijden van Damen Schelde Na val Shipbuilding en we hopen dat er binnenkort een besluit komt." We hebben een reserve nodig voor reparaties en onderhoud De gemeente Vlissingen schuift - ook al vanwege de coronacrisis - de datum dat de stichting over de brug moet komen een paar maan den op. Temeer daar Scheepsbouw- geschiedenis Vlissingen met hulp van een financieel ondersteuner van Rabobank Walcheren gedegen (exploitatie)plannen op tafel heeft gelegd. Toch neemt de stichting het zekere voor het onzekere en is op haar nieuwe site museumschelde- werf.nl een crowdfundingsactie begonnen. Met een druk op een virtuele knop is een bedrag toe te zeggen. Pas als de koopsom is bereikt, hoe- ven mensen het toegezegde bedrag over te maken. ,,Zo weten sympa thisanten zeker dat het bedrag dat ze geven wordt gebruikt voor aan koop van de Verbandkamer. Moch ten we onverhoopt niet genoeg geld bij elkaar krijgen dan storten spon sors dat niet in een bodemloze put", legt Marian Roos uit. De eerste tientallen mensen die 50 euro of meer toezeggen, krijgen het boekj e De Schelde schrijft geschie denis van kroniekschrijver Jacques Cats. Wendy Wagenmakers Vlissingen Na 36 jaar aan het Beursplein had de familie Hu een stevige naam op gebouwd met restaurant Da-Xin. De teleurstelling in de binnenstad was dan ook groot toen het restau rant vorig jaar plots de deuren sloot. Te weinig klanten, luidde toen de uitleg. Maar er was ook iets met een kok, vertelt Janet Hu nu. ,,Onze Koreaanse kok stopte. En zo stopte het restaurant." Hu zette het restaurant te koop en maakte nieuwe plannen voor de toekomst. Maar het lukte niet om het restaurant te verkopen. ,,Het is de verkeerde tijd om een restau rant te verkopen. Dus ik draai alles terug. Het restaurant gaat weer open, op 10 december." En dat niet alleen. De Koreaans- Thaise keuken, die Hu een paar jaar geleden inzette, wordt ook te ruggedraaid. ,,We gaan weer Chi nees-Indisch koken, net als vroe- Het is de verkeerde tijd om een restaurant te verkopen. Dus ik draai alles terug ger. Babi pangang, foe yong hai, tjap tjoy. Alles wat iedereen altijd zo lekker vond. Ik heb onze oude Chinese kok, Ming, gebeld om te vragen of hij terug wil komen. En dat doet hij heel graag." Vaste gasten Ming blij, Vlissingen blij, maar ook mevrouw Hu is blij. ,,Het hotel is leuk, het loopt goed, maar ik hield ook echt van mijn restaurant. Maar eerlijk gezegd ook van het eten. Ik kan zelf niet koken, weet je. En Ming kan lekker koken. Maar ik miste ook mijn gasten. Ik ken ze al zo lang! Soms hoorde ik ineens dat een vaste gast was overleden en dan dacht ik: ik heb die gewoon al heel lang niet gezien. Ik ben zo blij om straks iedereen weer terug te zien." Zaterdag Zondag zaterdag 5 december 2020 Scheldewerf hoopt op donaties Marian Roos-Koolwijk en Doeke Roos bij Museum Scheldwerf. foto dirkjan gjeltema Sympathisanten van Museum Scheldewerf worden opgeroe pen een donatie te doen voor de aankoop van de Oude Verband- kamer (het museumgebouw) in Vlissingen. Er is een crowdfun- dingsactie op poten gezet om een ton bij elkaar te krijgen. René Hoonhorst Vlissingen - Marian Roos, Museum Scheldewerf Babi pangang-liefhebbende Vlissingers kunnen hun hart op halen: restaurant Da-Xin, bij het Bellamypark in Vlissingen, gaat weer open. Met de Chinees-In dische keuken van weleer. - Janet Hu, Da-Xin AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Ella en Jan Poortvliet MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; ZB, 10.00-15.30 uur: Sin terklaas Speurtocht; De Klepperhoeve, 14.00-15.00 uur: Po nyritje VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Expositie 'Ver fijnd Verleden' VLISSINGEN Wal- straatpromenade, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; ZB, 10.00 15.00 uur: Sinterklaas speurtocht; Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling WESTKAPELLE Zuid straat 1, 13.00-16.00 uur: Openstelling vuurtoren MIDDELBURG Mid delburgse Atelier Stichting, Graven straat 63, 13.00-17.00 uur: Opening exposi tie 'Hier en Nu'; Di verse locaties, 13.00 17.00 uur: Kunst- en cultuurroute; Koude- kerkseweg 139, 13.30-17.00 uur: Jeu de Boules; Kinder boerderij, 14.00-15.00 uur: Ponyritje; Zeeuwse Concert zaal, 15.30 uur: Op treden Ella en Nico las van Poucke OOST-SOUBURG CBS Burcht-Riet- heim, 11.45-12.45 uur: Sunday Kids Club VLISSINGEN Kinder Opvang Walcheren Zandkastteel, 11.45 12.45 uur: Sunday Kids Club WESTKAPELLE Pol derhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ex positie over Charley Toorop en Eva Be- snyö. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34