Marina Beach wacht nog op geld Locatie van Lodewijk College zeker tot en met woensdag dicht Mariniertje van Hans is terug in Zeeland 4 Peter Gillis is vol vertrouwen dat hij zijn 61, 28 miljoen krijgt Kapelle ontmoedigt carbidschieten „Corona zit ertussen", voert Gilles als verzachtende omstandigheid aan. Dat Nederlandse vakantiepar ken afgelopen zomer dankzij veel binnenlandse vakanties juist uit stekend hebben gedraaid, speelt volgens hem daarin geen rol. ,,Co- rona maakt het lastiger met beleg gers af te spreken, dat bedoel ik." De in Axel geregistreerde Braak maneiland Projectontwikkeling BV, waarvoor Catharina van Alten 5 december 2019 het contract te kende, is de beoogde koper. In de overeenkomst was opgenomen dat 'het gekochte ten hoogste vier maanden na ondertekening zal worden geleverd'. Dat was dus 5 april 2020. Die datum is zonder enige actie gepasseerd. Geen twijfel Een nieuwe leveringsdatum is ken nelijk afgesproken, want 'het zit nog binnen de tijd', stelt Gilles. Op de vraag welke termijn dan nu geldt, antwoordt hij: ,,Dat weet ik niet zo uit m'n hoofd." Dat de koper over de brug zal komen, lijdt vol gens hem geen twijfel. ,,Ik ben vol vertrouwen." Oostappen kocht zelf in 2013 Ma rina Beach voor 5,5 miljoen euro, nadat de vorige eigenaar, de Wes- termeijer Groep, failliet was ge gaan. Dan is de 5 december 2019 vastgelegde verkoopsom van 61,28 miljoen toch enorm? Gillis re ageert: ,,Het is ook een enorm park op een AA-locatie." Henk Siersema uit Hoek, woord voerder van Braakmaneiland Pro jectontwikkeling, noemt eind deze maand als termijn voor de transac tie. Of die wordt gehaald, kan hij niet verzekeren. Tal van juridische en financiële zaken moeten nog worden geregeld. ,,Het gaat wel door", aldus Siersema. Braakmanei- land Projectontwikkeling heeft grootse plannen met Marina Beach. De BV wil het park ontwikkelen tot 'sportief-recreatieve hotspot' met ook nieuwe recreatiewoningen. Onderpand Een belangrijke horde is dit jaar al wel genomen. Met de meeste eige naren van bungalows op grond waarvan de erfpacht eind 2018 af liep, is overeenstemming bereikt over aankoop van hun bezit. Met twee eigenaren is dit niet gelukt. Zij stappen naar de rechter. Om de bungaloweigenaren te kunnen be talen, is een lening van zes miljoen euro aangegaan bij Snel Geld BV, tegen elf procent rente. Vakantie park Marina Beach dient als onder pand voor de lening. Oostappen-eigenaar Gillis ver wierf dit jaar landelijke bekendheid met de realityserie Massa is Kassa op tv-zender SBS6, waarin hij de hoofdrol vervult. In zakenblad Quote figureert hij ook geregeld. Onlangs nog, toen hij zich erover beklaagde dat hij niet in de Quote 500 van rijke Nederlanders was op genomen. Hij probeerde Quote er van te overtuigen dat hij daarin thuishoort door erop te wijzen dat 'straks gronden worden verkocht tegen goudprijzen; een schatting van 250 miljoen euro was al aan de lage kant'. Quote vroeg hem of er 'überhaupt al iets was verkocht'. Nee, was het antwoord, aldus het zakenblad, 'waarop Gillis en zijn adviseur weer konden vertrekken', zonder notering in de Quote 500. Het ministerie van Defensie kreeg wel het beeldje, maar Vlissingen niet de kazerne. De Goese oud-ma rinier wilde daarom het beeldje te rug hebben. Vorige week kreeg hij een uitnodiging van staatssecreta ris Barbara Visser om de kleine ma rinier op te komen halen. Gisteren toog Blommaart naar het ministerie aan het Plein in Den Haag. In haar werkkamer overhan digde staatssecretaris Visser hem het beeldje. ,,We hadden een heel aardig gesprek. Ze nam ruim de tijd voor ons. Het was echt een heel bij zondere ontmoeting", zei de Goe- senaar na afloop. Blommaart kocht het beeldje toen hij in 1979 afscheid nam van het Korps Mariniers. ,,Dit soort Ze nam ruim de tijd voor ons. Het was echt een heel bijzondere ontmoeting beeldjes zijn nog steeds te koop", zegt hij. De mariniers-webshop biedt ze aan voor 54,95 euro. Er zijn dus meer miniatuurtjes van het beeld dat in 1963 door prins Bern- hard op het Oostplein in Rotterdam onthuld werd. Het beeldje is geen unicum. Maar doordat zijn lot zo met de nooit ge bouwde marinierskazerne in Vlis- singen is verbonden, is het beeldje van Blommaart wel een uniek exemplaar geworden. ,,Ik kan zien dat het ook echt het exemplaar is dat ik zes jaar geleden aan minister Hennis heb gegeven." Het stond al die tijd op de werk kamer van minister Ank Bijleveld, hoorde Blommaart van de staatsse cretaris. Blommaart belooft dat het beeldje een goede plek zal krijgen ergens in Zeeland. Waar precies wil hij nog niet verklappen. Cornelleke Blok Terneuzen Donderdag besloot de schoollei ding om alle leerlingen van de lo catie aan de Zeldenrustlaan naar huis te sturen. Aanleiding waren (mogelijke) coronabesmettingen onder met name medewerkers van de school. ,,Vier van de vijf personeelsleden die zich gisteren hebben laten testen, blijken posi tief te zijn", laat rector Jan Roose weten. ,,De teller van de afgelopen drie dagen staat op zes. En daar ko men er waarschijnlijk nog enkele bij." Zorgwekkend Aanvankelijk zou de school twee dagen dicht blijven, maar de schoolleiding heeft in elk geval tot en met woensdag nodig om zicht te krijgen op de besmettingen. De kans bestaat dat de school nog lan- KAPELLE Wellicht wordt er op oudjaarsdag toch nog legaal ge knald in de gemeente Kapelle. Burgemeester Fons Naterop komt na overleg met zijn Zeeuwse ambtgenoten tot de conclusie dat het niet wordt verboden. Op grond van de APV mogen Kapellenaren na een melding bij de gemeente carbid schieten. De ger dicht blijft, zegt Roose. ,,Het besmettingscijfer op de locatie Zeldenrustlaan ligt relatief hoog. Dat is zorgwekkend. We willen eerst een knik in de cijfers zien, voor we besluiten om weer op school les te geven. We moeten het vertrouwen hebben dat het verstandig is om dat te doen." Persconferentie Daarnaast wil Roose de uitkomst van de persconferentie van pre mier Mark Rutte, komende dins dag, afwachten. Mogelijk besluit het kabinet om de kerstvakantie een week te verlengen: dat wil zeggen dat leerlingen in de week na de kerstvakantie ook online les krijgen. ,,Het kost veel tijd en moeite om afstandslessen op te tuigen. We willen niet het risico dat er een 'stoplichteffect' op treedt van online en thuislessen. Daar wordt iedereen ongelukkig van." De lessen op de locatie Oude Vaart van het Lodewijk College gaan maandag wel door op school. ,,De situatie geeft daar op dit mo ment geen aanleiding om maatre gelen te nemen", laat de schoollei ding weten. komende tijd gaat burgemeester Naterop mensen waarvan ver wacht wordt dat ze dit eventueel van plan zijn benaderen. Hij wil het carbid schieten ontmoedigen door onder meer te wijzen op de (corona)regels. Zo mogen niet meer dan vier mensen aanwezig zijn. Daar zal ook op gecontroleerd worden. zaterdag 5 december 2020 Het was een prachtig sinter klaascadeau dat Peter Gillis van Oostappen Vakantieparken 5 december 2019 ontving. Hij sloot een verkoopcontract voor Marina Beach bij Hoek a 61,28 miljoen euro. Een jaar later is de transactie nog altijd niet rond. Gillis blijft desondanks vol ver trouwen dat het goed komt. Harmen van der Werf Hoek Hans Blommaart met het beeldje voor het ministerie van Defensie in Den Haag. foto jos van leeuwen Hans Blommaart heeft zijn beeldje terug. De kleine replica van het mariniersmonument, dat in Rotterdam staat, schonk hij in 2014 aan de toenmalige minis ter van Defensie Jeanine Hen- nis-Plasschaert. Die was in Zee land om met een handtekening de bouw van de marinierska zerne te bekrachtigen. Theo Giele Den Haag - Hans Blommaart De locatie Zeldenrustlaan van het Lodewijk College in Ter- neuzen blijft in elk geval tot en met woensdag dicht, vanwege coronabesmettingen op de school. De 1500 leerlingen krij gen vanaf maandag online les. :«ORPS MARINIERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32