MEDIA CULTUUR 25 Wie verras jij met een TREATMENTS® giftbox? Ik hou van een prettig gesprek. Doe ik zelf ook het liefst als ik vrij ben. Aan tafel met vrienden. Soms gaat het dan dieper, een andere keer is het om te lachen. Dat goeie gevoel wil ik graag overbrengen." Het is december, de maand waarin doorgaans wordt teruggeblikt. De maand ook waarin John de Mol twee jaar geleden zijn zus vroeg om hem te helpen zijn zenders op te bouwen. De familie De Mol waarover recent een boek verscheen (Linda de Mol: 'Ik heb het niet gelezen en ga er niks over zeggen') werd bij Talpa Net werk gecompleteerd door de komst van J ohnny de Mol. De drie en een hele rits nieuwko mers begonnen moeizaam, maar hebben inmiddels een voorzichtig stijgende lijn te pakken nu de marktaandelen in de commerciële doelgroep (20-54 jaar) dit jaar met een procent toenamen. ,,En daar ging het om toen mijn broer mij vroeg, de marktaandelen. Het gaat nog steeds met ups en downs, maar ik heb wel de indruk dat ik iets bijdraag met mijn programma's. Ze lopen mis schien iets minder dan bij RTL, maar over het algemeen gaan ze goed. We gaan stapje voor stapje beter." ,,We hadden twee mooie documen taires van Marc de Hond en Merlijn Kamerling. Maar veel plannen moes ten in de ijskast, omdat door corona veel advertentie-inkomsten weg vie len. Er moest keihard bezuinigd wor den. Dat was pittig en jammer, want we hadden veel leuke dingen ge pland. Vanaf januari komen we met drie nieuwe programma's, waaron der De K van Karlijn, een nieuwe Ne derlandse dramaserie met Tjitske Reidinga. We gaan nadenken over een nieuw programma voor Merel (Westrik), want ik vind haar gewel dig. Daarin gaan we niets overhaas ten, want zij verdient een goed pro gramma." ,,Een idioot jaar. Dat begon met Deze Quiz is voor jou, maar toen werd ik ziek. Dat bleek later corona. Ik voelde me verschrikkelijk, bleef maar moe en sleepte me van dag naar dag. Toen kwam die lockdown. Ging ik van su- perdruk naar totale rust. Maanden heb ik niets gedaan. Dat was zo goed voor me, want ik kon herstellen. Was ik op tijd fit voor augustus, waarin al les tegelijk kwam met Ik Hou van Holland, Miljoenenjacht en de opna mes van de film Alles op Tafel." ,,Klopt, we moesten in een enorm tempo draaien. We waren als de dood dat er nieuwe maatregelen zouden komen. Dan moesten we stoppen en hadden we echt een pro bleem, omdat Eva (Crutzen) zwan ger is en we de locatie ook niet lan ger vast konden houden. Maar het is gelukt en we hebben zo genoten. Zulke leuke mensen. Met Peter Paul Muller, wederom mijn man in een film. Met Lies Visschedijk, Ramsey Nasr, Waldemar Torenstra, Eva Crutzen dus en Diederik Ebbinge. Het verhaal speelt zich af op één avond in een appartement in Am sterdam met iedereen aan tafel. We zaten continu met een wattenstaaf in de neus, maar als de mondkap af ging, deden we wat niemand doet in deze tijd: met vrienden gezellig aan tafel met eten en wijn." ,,Zeker, als ik premier Rutte tegen over me heb, wil ik wel goed besla gen ten ijs komen. Dan lees ik inter views door, zijn biografie door. Waar ging het goed, waar minder ging. Ik weet: daar ga ik het niet over hebben, want het gaat om de mens Rutte. Maar het zal mij niet gebeuren dat ik niet weet waar hij het over heeft. Het mooie: we ma ken best spannende combinaties. Vaak hebben mensen uit verschil lende werelden bijzondere over eenkomsten." ,,Dat zij allebei geen partner hebben en dat ook een bewuste keuze lijkt. Floortje leeft een leven waarbij dat lastig past. Al van jongs af aan wilde ze geen huisje-boompje-beestje. Bij Mark Rutte was er een andere re den. Maar ze krijgen er allebei con tinu en irritant veel vragen over. Daarnaast hebben ze beide geen hang naar luxe. Allebei een tweede hands auto, een bovenwoning en geen gadgets." ,,Nou eigenlijk niet, omdat ik me juist in dit jaar kan voorstellen - en dan ga ik van mezelf uit, ik ben niet zo goed in het alleen zijn - dat je na een dag van hard werken, zware be slissingen of veel kritiek het fijn vindt als je thuis komt en iemand zegt: schat, ga even zitten, neem een wijntje, hoe was je dag?" ,,Hahaha, nou dat is niet de opzet van het programma, hè." Bestel nu op pzc.nl/giftbox Het voordeel van PZC zaterdag 5 december 2020 Linda de Mol: ,,We gaan nadenken over een nieuw pro gramma voor Merel Westrik, want ik vind haar geweldig.'' FOTO SBS 6 ROY BEUSKER Hoe gaat het met Net 5? Als crea tief directeur had je aanvankelijk grote plannen met de zender. Hoe kijk je zelf terug op 2020? De film was een haastklus, toch? En toen volgden de dossiers van je gasten in Linda's Wintermaand. Wat waren die in het geval van Floortje Dessing en Mark Rutte? Voelde het niet ongemakkelijk om het met premier Rutte over een eventuele relatie te hebben? Is er tussen die twee nog een vonk overgeslagen? Linda's Wintermaand, vanaf zon dag elke week om 20.00 uur, SBS 6. Een weldaad voor lichaam en geest. Verwen jezelf of iemand anders met dit prachtige cadeau. Met deze TREATMENTS® giftbox met fijne TREATMENTS® producten maak je van je badkamer een heuse thuisspa. Alle producten worden gemaakt met de beste, natuurlijke ingrediënten. Als extraatje krijg je bovendien een handhygiëne set en Dagje Wellness voor twee personen cadeau. De vouchers zijn geldig tot 24 december 2021. Foaming shower gel j, Sea salt body scrub Body oil J 3 Handwash foam Handhygiëne lotion (75% alcohol) Dagje Wellness voor 2 personen* *Te verzilveren bij de 9 mooiste welLnessresorts van Nederland en BeLgië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25