O Matthijs van Nieuwkerk gaat door 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV WINTERMAAND LINDA DE MOL Ik zat niet zo hartverscheurend te snotteren als Marius bij de eindmusical van zijn dochter, maar toch, ook ik had donderdag natte ogen bij de laatste scene van Klem 3. Het was klaar, schluss. Dit was het einde van een van de beste Neder landse series ooit en dus ook het eind van een tijd perk. Nooit meer Marius Milner. Fuck de rimboe. Zonder de transformatie van sexy Barry Atsma in de stijve kantoorklerk Hugo Warmond te kort te willen doen: Jacob Derwig als Marius was de on betwiste ster van de serie. Een tragikomische scharrelcrimineel, een volksjongen in een Amster damse kakwijk, altijd maar balancerend tussen de makkelijke weg naar snel geld en de liefde voor zijn gezin en gezegend met een arsenaal aan origi nele scheldwoorden. Daar blonk de serie sowieso in uit. 'Kut met krenten' verdient wat mij betreft een plekje in het museum voor legendarische tv- uitspraken, naast 'ik bid nie veur brune bonen'. perfecte kapstok voor de introductie van een stel andere bijrollen van al even kleurrijke penozefigu- ren. Denk aan Gijs Scholten van Aschat uit seizoen 2, denk aan Thomas Acda met z'n kunstgebitje uit de afgelopen reeks. Je kunt als kijker geen hekel aan ze hebben. Tot ze met hun poten aan Marius komen natuurlijk. Al verdiende hij af en toe best een paar klappen. Tot mijn grote verrassing ontpopte Marius zich in de laatste aflevering tot actieheld van de dag. Ik zal er niet te veel over zeggen, want wie weet moet u het slot nog zien. Enkel dit: het was misschien niet het meest verrassende einde, maar het was spannend en absoluut Klem-waardig. Ook was ik onder de indruk van de creativiteit waarmee alle losse verhaallijnen en details van afgelopen sei zoen bij elkaar kwamen. Zelfs de zelfverdedigings cursus van Kitty (Georgina Verbaan) en het ge konkel van de housewives of Oud Zuid vielen op hun plek. Dit personage is, mede door zijn vertolker, van het kaliber Mien Dobbelsteen, Martin Morero, Hen drik Groen en Luther uit Penoza - het ontstijgt de serie en is een type op zichzelf. Hij hoeft van mij de boer niet op naar bruiloften en partijen, alsje blieft niet zelfs. Daar lijkt Jacob Derwig mij geluk kig ook niet het type voor. Maar een Televizier- Ster voor beste acteur? Dat is toch niet te veel ge vraagd? Eens een keer iets anders dan het geijkte eentweetje tussen Angela Schijf en Elise Schaap? En ik noteer vast op mijn lijstje voor de Nipkow- schijf: Klem 3, fuck de rimboe, wat een serie. Genoeg leden ON! Quiz met Chantal Het is deze maand twee jaar geleden dat Linda de Mol 'ja' zei tegen haar broer John om hem te helpen met zijn zenders van Talpa. Aan de vooravond van Linda's Wintermaand praat zij over haar eerste gast Mark Rutte, de toekomst van Net 5 en corona. et een ouder wetse per soonlijke brief, keurig in enve lop, een post zegel en haar handtekening, verleidde Linda de Mol (56) maan den geleden premier Mark Rutte om op de bank plaats te nemen in Linda's Wintermaand. ,,Ik wilde graag weten hoe hij het afgelopen jaar heeft beleefd en dan niet als politi cus, maar als mens. Het was lang spannend, want ook al zei hij ja, er kon altijd nog iets tussen komen." Linda de Mol is, na twee maanden, terug op het scherm bij SBS 6. Dit maal met een variant op haar traditi onele Zomerweek, namelijk Linda's Wintermaand. Daarin verwelkomt zij vier zondagavonden twee promi nente gasten op haar bank voor ge sprekken van anderhalf uur. Met muzikale omlijsting. ,,Slow tv. Ik denk dat mensen na zo'n jaar waarin we bovenop het nieuws zaten en gasten in talkshows vaak maar een paar minuten hadden, behoefte heb ben aan lekker achterover zitten. Te kijken en luisteren naar gesprekken en muziekjes die niet na een minuut al worden weggedraaid." Ze strikte onder anderen Matthijs Ik ben geen Jeroen Pauw, in de verste verte niet. Dat is een andere tak van sport Het zal mij niet gebeuren dat ik niet weet waar Rutte het over heeft van Nieuwkerk, Martien Meiland, André Hazes, Natacha Harlequin, Floortje Dessing en Mark Rutte. ,,Ik wilde mensen op de bank die dit jaar veel in het nieuws waren, dat nieuws zelf bepaalden of om een an dere reden een bijzonder jaar achter de rug hadden." ,,Matthijs stond bovenaan ons lijstje. Ik had hem al zo vaak gevraagd. Zei hij: Ik ga er even over denken, maar was na een paar weken toch weer: 'niks voor mij, sorry, sorry, sorry' Zo ging dat best lang door. Maar nu De Wereld Draait Door was gestopt, hij 60 werd, opa nota bene en de Ere Zilveren Nipkowschijf had gekregen, hoeveel redenen wil je hebben? Uit eindelijk zei hij: oké. Maar ik voelde aan alles dat hij dacht: oh, dan gaat ze me van alles vragen waar ik geen zin in heb. Het was best spannend. Een interviewer interviewen die het ver schrikkelijk vindt om over zichzelf te praten. Ik was best zenuwachtig." ,,Ik ben niet de journalistieke inter viewer. Geen Jeroen Pauw, in de ver ste verte niet, maar dat wil ik ook niet. Dat is een andere tak van sport. Een groot deel van het corona jaar besteedde Van Nieuwkerk aan het maken van zijn nieuwe formule, waarover de betrok kenen nog weinig willen losla ten. 'Matthijs ziet om in ver wondering. Met humor, mu- Quote van de dag Ik scheld minder en ik heb meer te vertellen dan Youp ziek en andere verrassingen. En stelt af en toe orde op zaken door wat prijsjes uit te reiken', luidt de korte omschrij ving die omroep BNNVara gister middag gaf. Van Nieuwkerk stopte in maart met De Wereld Draait Door, de laatste weken zat hij in een vrij wel lege studio vanwege de uitgebro ken coronacrisis. Na het stop pen van de dagelijkse talkshow die vijftien jaar had gelopen, had de presentator meerdere toekomstopties. RTL was een van de geïnteresseerde par tijen, maar Van Nieuwkerk koos toch voor een langer verblijf bij de NPO en een eigen zaterdag avondprogramma. De presentator en de omroep willen nu verder nog niets kwijt over de inhoud van Matthijs gaat door. Marius Hij vormde voor schrijver Frank Ketelaar de Rest enkel de vraag wat we met Marius doen. zaterdag 5 december 2020 PC OMROEP Het is Onge hoord Neder land! (ON!) ge lukt 50.000 leden te werven. Daarmee krijgt de zelfverklaard 'meest patriotti sche omroep van Nederland' een plek in het publieke bestel. Het is nog wel een lange pro cedurele weg. TELEVISIE Chantal Janzen presenteert voor RTL vanaf 3 januari Beat The Champions, waarin kandida ten het solo op nemen tegen vijf 'superquiz- zers'. Hoe meer 'Champions' de kandidaat uit daagt, hoe meer geld hij of zij kan winnen. ■u 'Ik heb wel de indruk dat ik iets bijdraag' Dennis Jansen 44 44 Dat is gelukt toch, met zowel pre mier Rutte als Matthijs van Nieuw kerk? Drie opnames zijn al geweest. Hoe ging het interviewen? De naam van het langver wachte nieuwe tv-pro- gramma van Matthijs van Nieuwkerk is bekend. Op ou dejaarsavond is hij voor het eerst te zien met Matthijs gaat door. Vanaf 9 januari komt het wekelijks op zater dag op NPO 1. Alexander van Eenennaam - Cabaretier Guido Weijers zegt in Nieuwe Revue dat hij inhoude lijk meer te bieden heeft dan zijn collega Youp van 't Hek. Matthijs gaat door. Première op oudejaarsavond, daarna vanaf 9 januari wekelijks op zaterdag op NPO 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24