20 Feyenoord-aanvoerder lijkt soms gevangen in chagrijn Pridham maakt wielerhistorie Weer operatie Marc Marquez Ontslag Vieira na nederlaag Feyenoord staat wederom voor een belangrijke week. Eerst morgen Heracles en dan do or die tegen Wolfsberger AC. De ploeg heeft nu de allerbeste versie van Steven Berghuis nodig. Feyenoord-Dinamo Zagreb was donderdag 16 minuten aan de gang toen er een typerend moment plaatshad. De tv-camera's regis treerden de loopactie van Steven Berghuis niet, maar vanaf de tri bunes was het feilloos waar te ne men. Mark Diemers draaide op de middenlijn weg bij Lovro Majer en Berghuis zette een sprint in om achter de defensie van Dinamo Zagreb te komen. Diemers zag het, maar speelde terug naar Spajic. Het moment luisterde heel nauw. Als Diemers precies op tijd de bal op Berghuis had kunnen spelen, was de aanvoerder van Feyenoord aan buitenspel ont snapt en had hij richting keeper Dominik Livakovic gekund. Maar Diemers durfde het niet aan óf hij kon het niet uitvoeren. In zijn oog hoeken zag hij vervolgens de arm gebaren van de teleurgestelde Berghuis. Diemers stak snel zijn rechterhand op, een gebaar dat als excuus kon worden opgevat. Vijf tien tellen later kreeg Diemers we derom de bal op het middenveld. Na het opendraaien keek hij met een of Berghuis aanspeelbaar was. En gaf vervolgens de aanvoerder snel de bal. Dat klinkt misschien als een normale spelsituatie, maar het is het huidige Feyenoord in een no tendop. Berghuis die de bal niet krijgt, de irritatie en de situatie dat spelers zo onder de indruk zijn dat ze er niet over peinzen een andere oplossing te kiezen dan Berghuis aan te spelen. ,,Berghuis wil alle ballen hebben. Alle vrije trappen. De andere spelers van Feyenoord lijken wel bang. Die bal moet naar hem toe anders slaat de irritatie toe'', zegt Willem van Hanegem. ,,Ik snap dat hij soms chagrijnig is, maar hij moet die gasten ook hel pen.'' Berghuis is met afstand de beste speler van Feyenoord. Hij ver wacht van medespelers dat ze hem Met de kwaliteiten die wij hebben tegen dit soort tegenstanders, mogen mensen meer van ons verwachten op het juiste moment vrij kunnen spelen. Maar dit Feyenoord, zeker met al die blessures, loopt niet over van kwaliteit. Met Berghuis kwam het donderdagavond tegen Dinamo Zagreb overigens niet meer goed. Eerst was er de irrita tie, later de moedeloosheid en ten slotte gaf de speler het op door vaak sjokkend het veld over te gaan. Kritiek Na afloop werd trainer Dick Advo caat gevraagd naar de prestatie van zijn aanvoerder. ,,Ik praat nooit over individuele prestaties op persconferenties'', zei Advocaat. Om een paar tellen later uitgebreid in te gaan op het spel van Tyrell Malacia, die het volgens de trainer uitstekend had gedaan. Oftewel: de Hagenaar had geen trek in openlijke kritiek op de speler. Morgen wacht Heracles en de kans dat het opnieuw een worste ling wordt voor het gehavende Feyenoord, is zeker aanwezig. Donderdag spelen de Rotterdam mers dan een heuse do or die wed strijd in Klagenfurt tegen Wolfs berger AC. Een zege levert de club miljoenen op. Om daar een zege voor elkaar te krijgen, heeft Feyen- oord een Berghuis in zijn beste vorm nodig. Een Berghuis die bulkt van de energie, die een me despeler een foutje vergeeft en een Berghuis die als motivator de kar trekt. Dat de rechterspits van Feyen- oord zich weleens ergert aan de soms matige kwaliteit van mede spelers, is niet onlogisch. Dat hij na terugkeer van interlands met Oranje weleens vertelt dat het ni veau op trainingen in Zeist hem zo beviel in vergelijking met Feyen- oord, er valt iets voor te zeggen. Maar wie aanvoerder en best be taalde speler in de Kuip is, ver plicht zich ongevraagd tot be paalde dingen. Juist die speler mag als het even niet loopt niet het hoofd laten hangen, juist die spe ler moet verwijtende blikken zo veel mogelijk weglaten als spelers die uit de subtop komen hem niet juist aanspelen. Zoals Dirk Kuyt zich al die jaren presenteerde als teamspeler, dat is niet de aard van het beestje bij Berghuis. Maar dit Feyenoord kan een vleugje Kuyt in Berghuis wel gebruiken. Laat de aanvaller wel scherp de dingen blijven benoemen die fout gaan. Want juist hij legde de lat voor Feyenoord de laatste jaren hoger en hoger. Maar nu er een si tuatie is ontstaan dat vrijwel nie mand er meer aan kan voldoen, moet hij een modus vinden om er mee om te gaan. En dan helpt het om zijn eigen rol niet te vergeten. Na Zagreb stipte hij voor camera's aan dat bij de 0-1 'iemand een te genstander uit de rug liet weglo pen'. Dat was niet goed en het was Diemers. Dat Berghuis zelf de 0-2 inleidde met knullig balverlies 'moest hij nog terugzien'. ,,Je mist nu kwaliteitspelers'', zei Berghuis na Zagreb. ,,Met de kwaliteiten die wij hebben tegen dit soort tegen standers, mogen mensen meer van ons verwachten.'' Als dat op het moment al zo is, dan zeker ook van de aanvoerder. zaterdag 5 december 2020 PC WIELRENNEN Israel Start up Nation zorgde gisteren voor een primeur in de WorldTour. De Israëlische ploeg heeft als eerste WorldTour-team een vrou welijke ploegleider aange steld. De eer is voor de 49- jarige Britse Cherie Prid ham. Pridham gaf op de teamwebsite aan absoluut te willen slagen als ploeg leider 'om zo andere vrou wen te inspireren hetzelfde pad te volgen'. De Britse was in het verleden zelf wielrenster en heeft als ploegleider ervaring bij het Britse team Raleigh. Ze werd later ook ploegbaas. Bij de ploeg rijdt volgend jaar onder andere Chris Froome. flï?' MOTOGP Zesvoudig Mo- toGP-kampioen Marc Mar quez (27, foto) is al voor de derde keer geopereerd aan zijn rechterarm. De Span jaard mist mogelijk de start van het nieuwe seizoen, op 28 maart in Qatar. Marquez brak zijn arm tijdens de sei zoensopening in Jerez in juli en onderging al twee operaties. Hij miste het res tant van het seizoen en pakte geen enkel punt. Zijn team Honda meldde niet hoelang het herstel van de Spanjaard zal duren, maar motorsport.com sugge reert dat hij zes maanden uit de roulatie zou kunnen zijn. VOETBAL Patrick Vieira (44) is niet langer trainer van de Franse voetbalclub OGC Nice. Het bestuur heeft de oud-voetballer, die in 1998 wereldkampioen werd met Frankrijk, gister ochtend ontslagen. OGC Nice verloor donderdag avond in de Europa League met 3-2 van Bayer Lever- kusen. In de Franse com petitie presteert Nice dit seizoen ook matig. De club van de Deense spits Kas- per Dolberg staat elfde en heeft slechts vijf van de elf gespeelde duels gewon nen. Vieira was sinds de zomer van 2018 in dienst aan de Franse Rivièra. Elftal heeft juist nu beste Berghuis nodig Mikos Gouka Rotterdam - Steven Berghuis (28) Steven Berghuis is zichtbaar teleurgesteld na de nederlaag tegen Dinamo Zagreb. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20