Middelbare scholen gaan verschillend om met open dagen Dingenis? Die komt van Reimerswaal In Zeeland komen traditionele, streekgebonden voornamen nog veel voor zeeland 5 Cornelleke Blok Terneuzen Het Lodewijk College in Terneuzen, het Reynaertcollege in Hulst en het Zwin College in Oostburg houden de schoolgebouwen dicht voor toe komstige brugklassers en hun ou ders. ,,We vinden het niet verant woord om grote groepen mensen binnen te halen", legt woordvoerder Ellen de Winde uit. ,,We hebben er wel over nagedacht, maar we willen voorkomen dat corona zich ver spreidt via groepen in onze school." In plaats van fysieke open dagen bieden de scholen een 'virtuele reis' door de school. „Kinderen kijken in de klas samen naar de bijeenkom sten, met hun leerkracht. Medewer kers van de middelbare scholen be geleiden het vanaf de andere kant. Groep 8-leerlingen kunnen chatten met leraren en brugklassers en zo hun vragen stellen." Thuis kunnen de leerlingen de online open dagen met hun ouders bijwonen. ,,De filmpj es en vlogs blijven op de web site staan en ouders en leerlingen kunnen met hun individuele vra gen altijd op school terecht." Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee laat de open dag ook volledig di gitaal verlopen. Maar groep 8-leer- lingen krijgen wel de kans om in de gebouwen rond te kijken, zegt rec tor Peter van der Gaag. Een deel van de groep 8-leerlingen is in septem ber al op de school geweest voor proeflessen. ,,We moesten die les sen stoppen, omdat het coronavirus oplaaide. We hopen daar later dit schooljaar mee door te gaan." Zonder ouders Het Ostrea Lyceum en het Goese Lyceum in Goes houden deze maand online voorlichtingsbijeen komsten voor ouders. De scholen willen wel groep 8-leerlingen ver welkomen voor proeflessen en voorlichtingsbijeenkomsten, maar zonder hun ouders. ,,Onze overwe ging is dat je sfeer moet proeven om een goede schoolkeuze te kunnen maken", zegt woordvoerder Chris tine Akkerman van het Ostrea Ly ceum. ,,Alleen als je een gebouw ziet, weet je of je je thuisvoelt op een Je moet de sfeer proeven om een goede schoolkeuze te kunnen maken school. Online gaat dat moeilijker." Een gezamenlijk moment waarop ouders samen met hun kind de middelbare scholen bezoeken, zit er dit schooljaar niet in. ,,Dat vind ik heel vervelend", zegt rector Carin Biesterbosch van het Goese Ly ceum. ,,Op basis van zo'n bezoek kun je het gesprek met je kind aan gaan. Nu moeten ouders afgaan op video en verhalen van hun kind." De Walcherse middelbare scho len willen leerlingen ook de kans geven rond te kijken in de school, gecombineerd met online voorlich ting. Als het coronavirus weer op laait, kan dat veranderen. ,,Als het kan, mogen ouders ook komen. We denken dat dat coronaproof kan", zegt Leonard van Moolenbroek na mens de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW). ,,Het is een grote wens van de basis scholen om leerlingen in het ge bouw te laten kijken. Wij denken ook dat het noodzakelijk is voor een goede keuze. Ze moeten de school kunnen zien, proeven en ruiken." It I zaterdag 5 december 2020 pzc.nl e-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl SINT JANSTEEN Sinterklaas bezocht gisteren tal van Zeeuwse scholen. Zo konden ook de leerlingen van Inghelosenberghe in Sint Jansteen de sint in dit door corona zo bijzondere jaar toch nog live zien. Al toeterend kwam hij samen met Piet aan. Nauwe lijks was de goedheiligman uitgestapt, of hij was het middelpunt van een grote groepsknuffel. In de gymzaal van de school mochten de leerlingen per klas langskomen bij Sint en Piet. Daar las Sinterklaas voor uit zijn grote boek en deden de kinderen spelletjes en dansjes. Uiteraard sloten ze af met Dag Sinterklaasje. Tot volgend jaar! foto anne hana Online neuzen op nieuwe school Zeeuws-Vlaamse groep 8-leer- lingen kunnen alleen virtueel de open dag van hun toekomstige middelbare school bezoeken. Op Walcheren en de Bevelanden willen scholen - als het coronavi rus het toelaat - wel de deuren openzetten voor bijna-brugpie- pers. Want: ,,Je moet de sfeer kunnen proeven om een goede keuze te kunnen maken." - Christine Akkerman, Ostrea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 134