II Vastgoedbedrijf wil openbaar toilet in Lange Kerkstraat in Goes Verwenbox razend populair 7 NON-STOP GOEDE DOEL De Goese DJ Willem Jansen is blij dat hij na negen maanden weer kan draaien ,,Ik ga een feestje bij de mensen in huis brengen." Hij kan al negen maan den niet meer draaien. ,,Maar dat ga ik nu in één keer he lemaal inhalen", grapt Willem Jansen - alias Party DJ W - uit Goes. Hij doelt op de grote uitdaging die hem later deze maand te wachten staat. Op zaterdag 19 en zondag 20 december gaat hij 24 uur achter elkaar non-stop mu ziek draaien. Het doel: zoveel mo gelijk geld inzamelen voor Kika, de stichting die fondsen werft voor wetenschappelijk onderzoek naar kinderkanker. ,,Ik ga een feestje bij de mensen in huis brengen, zodat we het jaar toch nog een beetje positief afsluiten." Spanje en Portugal Willem Jansen (35) is normaal ge sproken fulltime dj. Als 'Party DJ W' verdient hij zijn geld op feest jes, festivals en andere evenemen ten. ,,Ik had echt het idee dat mijn leven 'on hold' kwam te staan toen dat ineens niet meer mocht", vertelt de Goesenaar. ,,Je kunt plots niet meer doen wat je graag doet. Als dat je eigen besluit is, leef je daarnaartoe. Maar dit voelde heel onlogisch. Er lagen ook prachtige dingen in het ver schiet: een groot jaren 90-feest in Rotterdam, Dutch Valley, draaien in Spanje en Portugal... te veel om op te noemen. Maar ineens ging het allemaal niet meer door.'' Willem is niet bij de pakken gaan neerzitten. Na eerst bij een hove niersbedrijf te hebben gewerkt, is hij nu neergestreken in de mode winkel van zijn zus in Krabben- dijke. Daar heeft hij zich ont fermd over de reclame-uitingen, de sociale media en het ontwik kelen van een webshop. ,,Hart- stikke leuk werk, waar ik mijn creativiteit goed in kwijt kan." Het is wel een heel ander leven, want normaal gesproken is de in woner van Goes vooral in de late uurtjes actief. Hoewel hij hoopt snel weer zijn oude stiel te kun nen oppakken, wil hij straks zijn huidige werk ook behouden. ,,Het kan er prima naast", zegt hij. ,,En je moet toch ook aan de toekomst denken. Ik wil me niet nog een keer aan dezelfde steen stoten en zonder werk komen te zitten." Iets groters De dj - die in 2017 en 2018 werd uitgeroepen tot beste party-dj van Nederland - mist het draaien en het entertainen van mensen enorm. Af en toe doet hij nog een livestream van een uurtje, maar hij wilde iets groters. Het moest echt een uitdaging zijn. Zo ont stond het idee om 24 uur non stop te gaan draaien voor het goede doel. Op 19 december om 18.00 uur duikt Willem in Ge- mert de studio van een kennis in, om er pas een etmaal later weer uit te komen. Dat alles is te zien We gaan gewoon knallen. Weet je, ik krijg juist energie van het draaien en te horen op het kanaal van Party-TV. Hij is niet bang dat hij het niet gaat redden. ,,We gaan gewoon knallen. Weet je, ik krijg juist energie van het draaien." De Goesenaar hoopt op veel interactie met de kijkers en luis teraars tijdens de marathon. Mensen kunnen straks met hem bellen en ook prijzen winnen. Veel bedrijven en organisaties hebben al prijzen geschonken. Zo kan Willem onder meer kap persbonnen en kaartjes voor Hrieps en City of Dance wegge ven. ,,En zelfs een gratis paal- dansles", zegt hij lachend. Meer prijzen zijn nog welkom. Mensen kunnen tijdens de marathon een donatie doen voor Kika. Het doel is minimaal 5000 euro opha len. ,,Maar het liefst veel meer natuurlijk!" Ferax staat in de startblokken om boven een aantal winkelpanden in Goes kamers te maken voor bijvoor beeld studenten of mensen die voor het eerst op zichzelf gaan wonen. In het kader van het project 'boven wo nen winkels' heeft de vastgoedon derneming panden aan onder meer de Kreukelmarkt, Sint-Adriaan- straat en Lange Kerkstraat aange kocht. De benedenverdiepingen worden na de verbouwing weer ver huurd als winkelruimte, maar aan de Lange Kerkstraat wordt de helft van de begane grond gebruikt voor een openbare toiletvoorziening. Behoefte Paul Vernooijs van Ferax denkt dat er in Goes behoefte bestaat aan ex tra toiletten. Hij wijst erop dat de voorziening in de Ostendestraat - los van toiletten in winkels of bij de horeca - het enige openbare toilet in de stad is. ,,Toen ik een paar maanden geleden door Goes liep, dacht ik: het zou toch wel fijn zijn op wat meer plekken naar het toilet te kunnen.'' Het toilet aan de Lange Kerkstraat wordt een betaalde voorziening. Of die rendabel is, moet blijken. ,,Het zou mooi zijn als bijvoorbeeld de gemeente een paar honderd euro subsidie per maand zou willen ge ven", zegt Vernooijs. In de gemeen teraad werd dit jaar al meermaals de wens voor meer toiletten uitge sproken. Het beleggen in vastgoed om daar kamers en studio's in te gaan ver huren, doet Ferax deels met geld van particuliere investeerders. Voor het project in Goes is een apart be leggingsfonds opgericht, waaraan ook inwoners kunnen deelnemen. KRUININGEN Bij het Melk meisje in Kruiningen en op an dere dagbestedingslocaties van Zeeuwse Gronden mogen ze de komende weken bijna 400 ver wenboxen vullen met zelfge maakte brownies. ,,Het is behoorlijk uit de hand gelopen. Gelukkig op een posi tieve manier", zegt Mirjam den Dekker van Zeeuwse Gronden. Oorspronkelijk was haar plan om vanuit het maatschappelijk restaurant in Kruiningen en kele tientallen cliënten te ver rassen met brownies en wat andere attenties in een brie venbusdoosje. Medewerkers van de gemeente Reimerswaal kregen lucht van het plan en vroegen of ze bij Het Melkmeisje ook voor hen zulke doosjes konden maken. Een oproep onder inwoners om de verwenbox gratis cadeau te doen aan eenzame mensen en andere inwoners van Reimers- waal die wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken rond de feestdagen, volgde. Deze week sloot de inschrijving en staat de teller tot ieders verrassing op bijna 400 bestellingen. Om te voorkomen dat er wel erg veel druk op Het Melk meisje komt te liggen, heeft Den Dekker ook andere loca ties ingeschakeld. De doosjes worden in de week voor kerst bezorgd. zaterdag 5 december 2020 DJ Willem draait 24 uur voor KiKa Rob Paardekam Goes Party DJ W (Willem Jansen) uit Goes hoopt minimaal vijfduizend euro op te halen voor Kika. archieffoto johan van der heijden - Willem Jansen Bezoekers van de Goese bin nenstad hebben binnenkort een extra plek waar ze een grote of kleine boodschap kunnen doen. Vastgoedonderneming Ferax wil aan de Lange Kerkstraat een openbaar toilet maken. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133