Dozen vol zelfgemaakt lekkers voor zorgcentrum De Wieken Carbidschieten toch toegestaan, maar onder strenge voorwaarden 6 Raad Schouwen-Duiveland MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee De raad zet voor de komende acht jaar 22,9 miljoen euro apart voor de uitvoering. Dat is - door stijging van bouwkosten - ruim 8 miljoen euro meer dan het bedrag waar de poli tiek het in 2017 voor dacht te kunnen doen. De nadrukkelijke voorwaarde daarbij is wel dat ook de raad bepaalt wSSr die regioscholen komen te staan. De schoolbesturen gaan vooral over het onderwijs en de vorm waarin dat binnen de samen werking met andere organisaties wordt gegoten. Een school hoort niet thuis op een bedrijventerrein Coalitiepartij LSD komt nog deze maand met een voorstel naar de raad, waarin klip en klaar wordt be paald dat het geld voor nieuwbouw pas wordt uitbetaald, als er met schoolbesturen en oudervertegen woordigingen overeenstemming is over de locatiekeuze. Leefbaar laat er geen misverstand over bestaan dat wat hun betreft de keuze van Obase en Radar voor een regioschool in Renesse de prullenmand in kan. Laurence Haack: ,,Een school hoort niet thuis op een bedrijventerrein, maar midden in een wijk. Wij gaan daar dwars voor liggen!" Burgh- Haamstede ligt naar idee van een meerderheid meer voor de hand. Daar wonen de meeste schoolkin deren van de Westhoek en zit een bloeiende sportvereniging, waar mee kan worden samengewerkt. Samenvoeging In het huisvestingsplan wordt een doorkijkje gegeven naar de nieuwe situatie op Schouwen-Duiveland tussen 2025 en 2028. Naast de cluste ring in de Westhoek (alleen de Schoener in Brouwershaven blijft als dependance voortbestaan) wordt ook toegewerkt naar samenvoeging van de J.L. de Jonge- en Sint Willi- brordusschool in Zierikzee. Die kan op de plek van de huidige katholieke school annex integraal kindcen trum. Ook 't Kofschip en de Jan Wouter van den Doelschool kunnen goed samen, denken de schoolbe sturen. Vooralsnog blijft Binnen de Veste buiten die opzet. In 2024 moet duidelijk worden of die keuze nog steeds voor de hand ligt. De brede school Theo Thijssen kan de eerst komende tien jaar vooruit met drie extra noodlokalen. Voor De Meerpaal en Op Dreef wordt eveneens over vier jaar beke ken of gezamenlijke nieuwbouw verstandiger is dan een miljoenen investering in het opknappen van de verouderde gebouwen. Naar cluste ring van de scholen in Dreischor, Nieuwerkerk en Oosterland op één of twee locaties is een haalbaar heidsonderzoek aangekondigd. De dominee Van Dijkeschool in Brui- nisse en De Morgenster in Kerk- werve blijven in het huidige plan apart bestaan. Marcel Modde Zierikzee De populaire versnapering was ver pakt in handzame brievenbusdoos jes die sinds kort per pakketpost hun weg vinden door heel het land. De brownie met kruidnoten, speci aal voor Sinterklaas, is inmiddels uitverkocht. ,,Maar we zien al dat mensen ze bij ons bestellen als al ternatief kerstkaartje, of cadeautje op afstand", zei Blikman. Het idee voor een zogeheten Brownie Post is het antwoord van Meneer Nilsson op de lockdown voor de horeca. ,,Je kan je personeel thuis op de bank laten wachten tot alles weer normaal wordt, maar je kan óók proberen een creatieve op lossing te vinden in wat wél kan en daar mee aan de slag gaan. Het lijkt wel aan te slaan. En er komt nog meer aan." Hectische periode De lekkernij viel in ieder geval goed in de smaak bij directeur Marieke de Jong van Eilandzorg, waar ook De Wieken onder valt. De postpak ketjes van het ontbijt- en brunch- restaurant werden uitgedeeld on der het personeel. ,,Op deze manier willen wij op onze beurt iets terug doen voor de samenleving", ver telde Blikman. ,,Sinds de corona-el lende zijn wij veel geholpen door vrienden, familie, de gemeente die de precariorechten voor het terras heeft kwijtgescholden. Heel fijn al lemaal. De Wieken heeft een hecti sche periode achter de rug, onder meer met de recente corona-uit braak. Een vriend van mij werkt Je kan je personeel thuis op de bank laten wachten, maar je kan óók proberen een creatieve oplossing te vinden in wat wél kan hier, dus dan merk je goed hoe dat erin hakt. Op deze manier willen wij al het personeel een hart onder de riem steken." Marcel Modde Zierikzee Vorige week spraken de burge meesters gezamenlijk het voorne men uit om carbidschieten tijdens de jaarwisseling zoveel als mogelijk te voorkomen. Daarbij werd opge merkt dat de juridische mogelijk heden om dit te doen, zouden wor den onderzocht. Maar de regels blij ken per gemeente te verschillend om vanuit de Veiligheidsregio Zee land een verbod op te leggen, werd donderdag duidelijk. Dat houdt in dat elke gemeente voor zich nu zelf moet bepalen carbidschieten onder de geldende coronamaatregelen haalbaar en wenselijk is. Traditie Schouwen-Duiveland gaat uit van de lijn dat aanvragen om carbidbus- sen te mogen afschieten minimaal veertien dagen van te voren moeten zijn ingediend bij de gemeente. De enige dag dat er mag worden ge schoten is op 31 december en daar naast alleen in de buitengebieden waar in voorgaande jaren ook car- bidschutters actief waren en er dus sprake is van een 'traditie'. De schutters moeten vooraf aan geven hoeveel mensen er aanwezig zullen zijn. ,,Dat kunnen volgens de geldende Covid-regels dus maxi maal vier personen per melkbus zijn", aldus Van der Hoek. ,,Ook moet men zelf duidelijk aangege ven hoe men groepsvorming op die locatie denkt te voorkomen." Tot dusver zijn er volgens de burge meester nog geen aanvragen bin nen gekomen voor een carbid- schieterij. Zaterdag Zondag zaterdag 5 december 2020 Inkijk in plan om scholen te bundelen SD Swen Blikman (l) en Enrico van den Houten van Meneer Nilsson verrassen directeur Marieke de Jong van Eilandzorg met zo'n honderd zelfgebakken brownies en blondies voor het personeel. FOTO MARIEKE MANDEMAKER De plannen voor samenvoeging van basisscholen op Schouwen- Duiveland krijgen steeds meer vorm. Drie jaar geleden werd de eerste aanzet gegeven. In het zogeheten integraal huisves tingsplan van de gemeente wor den, verspreid over het eiland, een aantal scholen genoemd die goed bij elkaar zouden passen. - Laurence Haack, LSD Een bolderkar vol lekkers par keerden Swen Blikman en En rico van den Houten van Me neer Nilsson gisteren voor de ingang van zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. Zelfgebak ken brownies en blondies om het personeel in deze corona- tijd een hart onder de riem te steken. - Swen Blikman, Meneer Nilsson De gemeente Schouwen-Duive- land zet de deur voor carbid- schieten op oudejaarsdag op een kier. Voor plekken waar in het verleden vaker op deze ma nier de jaarwisseling werd ge vierd, is een vergunning moge lijk. Maar de aanvragers moeten wel aan strenge voorwaarden voldoen, benadrukt burgemees ter Jack van der Hoek. BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Geopend voor publiek; BURGH-HAAMSTEDE Parkeerterrein Krie- kemeet, 09.00-12.00 uur: Inzameling oud papier; DREISCHOR Slinger- bos, gehele dag, Route door het ka- bouterbos; KERKWERVE Alpaca Falabellaranch, 13.00-17.00 uur: Rondleidingen en boerengolf; RENESSE Landgoed Slot Moermond, ge hele dag: Wandel route Kabouterbos; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: The Sin ging Club; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Oost West, Thuis Best; BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Geopend voor publiek; BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 uur: Rondvaart met Rede rij Zeeland; DREISCHOR Slinger- bos, gehele dag, Route door het ka- bouterbos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 uur: Samenkomst Chris tengemeente; RENESSE Landgoed Slot Moermond, ge hele dag: Wandel route Kabouterbos; ZIERIKZEE Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Oost West, Thuis Best. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 130