'Ik haal de liefde niet meer uit relaties' Uit zelfoescherming kocht Linde (31) op reis een trouwring. Waarom trouw ik niet meteen met mezelf, dacht ze. ,,De man met wie ik zes jaar geleden een scharrelrelatie verbrak, vraagt weleens: 'Linde, waarom ben je zo gelukkig?' Ik ben oprecht dankbaar als ik hem zie, want dankzij hem ben ik van mezelf gaan hou den. We hadden het indertijd gezellig, konden urenlang kletsen en bleven soms bij elkaar slapen. Een relatie noemden we het niet. Toch vond ik het vervelend toen ik begon te vermoeden dat hij seks had met andere vrouwen. Hij ontkende, deed alsof ik gek was met mijn verdenkingen. Tot hij op mijn verjaardag, in mijn eigen huis, mijn beste vriendin probeerde te versieren. Ik heb een punt gezet achter wat we had den, en besloot uit te zoeken waarom ik zo respectloos met me liet omgaan. Als kind en puber was ik best zelfverze kerd en zou ik zo'n behandeling nooit hebben gepikt. Dat zelfvertrouwen kreeg een knauw toen mijn vader op mijn 21ste alle contact met ons gezin verbrak. Hij was altijd heel betrokken en liefdevol geweest, ik kon op hem bouwen, maar opeens was hij weg. In hetzelfde jaar stierf mijn oma. Ik voelde me alleen en verlaten en ging op zoek naar liefde. Korte tijd was ik met een man die toch meer een vriend bleek, daarna begon ik veel te daten. Ik zocht iemand die het gemis van een vaderfiguur kon goedmaken. Iemand die de leegte in mezelf zou vullen. Die scharrelrelatie maakte duidelijk dat een ander zoiets nooit voor me kan doen. Ik besloot dat ik eerst de relatie met mezelf weer moest eren. Als een liefde volle vader grenzen stellen als iemand niet goed met me omging, als een liefdevolle moeder voor mezelf zorgen als ik me rot voelde. Ik volgde workshops en cursussen om me krachtiger te voelen en weer ver trouwen te krijgen in mijn intuïtie. Met 'ijsman' Wim Hof wandelde ik in Polen bij min 30 graden in mijn bikini een berg op. Ik liep blootsvoets over een bed kolen van 500 graden. Ik deed een stilteweek in een Frans klooster en liep ten slotte in mijn eentje een pelgrimstocht van Porto naar Santiago de Compostela. Kennissen hadden me aangeraden op die tocht een trouwring te dragen, om minder door mannen lastig te worden gevallen. Eigenlijk vond ik dat een stomme reden, maar in Porto liep ik bij een tweedehands juwelier tegen een trouwring aan die pre cies paste. Best bijzonder, want ik heb een kindermaat. Spontaan dacht ik: dan wil ik ook met mezelf trouwen, tijdens een cere monie op een mooie plek. De eerste wandeldag was ik amper een uur onderweg toen ik op een wit kapel letje stuitte, op een rots aan zee. Zittend achter die kapel heb ik mezelf trouw be loofd, in goede en in slechte tijden. Ik was superblij en ontroerd, trots dat ik mezelf zo had opgepakt. De twee weken durende wandeltocht daarna beschouw ik als mijn huwelijksreis. Door alles wat ik geleerd heb over zelf liefde, haal ik niet langer liefde in relaties. Het mooie is dat ik sindsdien mensen in mijn leven heb die er altijd voor me zijn. Ze geven me heel veel en ik ben er ook voor hen. Ik woon nu zelfs samen. We hebben het enorm knus en zijn tegelijkertijd alle bei bezig met persoonlijke ontwikkeling. We kijken bewust naar ons eigen gedrag en letten goed op wat ons raakt, zonder ooit aan de ander te vertellen wat die moet voelen. Mijn gouden ring draag ik nog steeds. Ik grap weleens dat ik een gelukkig getrouwde vrouw ben die samenwoont met iemand anders.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte naam van de geïnterviewde is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 5 DECEMBER 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123