De caravans kocht Willem op Marktplaats. 'Het voordeel is dat ze niet waterdicht hoeven te zijn' potje jeu de boules?'' vraagt Willem. „Ze ker", zegt Kim. ,,Maar eerst schommelen!'' En daar gaat ze. Ze zwiept de schommel zo hoog dat haar tenen bijna de lampen aan het betonnen plafond raken. Naast de schommel staat een prachtig bloeiende kersenboom. Ik raak de blaadjes even aan. Plastic natuurlijk, maar niet van echt te onderscheiden. Enigszins overrompeld nemen we plaats aan een gedekte houten klaptafel voor een diner, dat deel uitmaakt van het geboekte arrangement. Uit een box bij de ingang schallen vogelgeluiden door de hal. Ik krijg er toch echt een buitengevoel van. Het eten - cannelloni van gerookte zalm, rode mul met risotto en chocoladelava met vanille- ijs - is beter dan welk campingmaal ook dat ik ooit zelf heb bereid. Het voelt alleen wel een beetje aan als lunch met al die plafond lampen, totdat Willem ze dempt en er iets van een avondsfeer ontstaat. Maar met een echte Zuid-Franse zonsondergang kan het natuurlijk niet concurreren. „Willen jullie een glaasje dessertwijn?'' vraagt onze buurman Marcel uit Den Haag. ,,Komt van het Griekse eiland Samos'', voegt zijn partner Agnes toe. Aan het tafel tje naast hen zit - op veilige meters afstand - het bevriende stel Gerard en Petra van der Loo, eveneens uit de Hofstad. Voor we het weten zijn we verwikkeld in een gesprek over reizen en, hoe kan het ook anders, de voors en de tegens van het in door kamperen. ,,Dit noem ik nog eens origineel'', zegt een van de dames. Ik kijk om me heen. Ze heeft gelijk, maar een tikje vreemd blijft het toch ook, zo in het kunstmatige licht, met kunstgras onder de voeten en tegen beton weerkaatsende stemmen. Hier geen van de buitengeluiden die je associeert met de camping. Nou ja, behalve die vogel geluiden dan, maar die heeft Willem zojuist verruild voor Amy Winehouse. Het is tamelijk rustig vanavond - behalve wij zessen is er alleen een gezin van drie mensen aanwezig. Ik kuier er heen voor een praatje. ,,Wij wonen hier om de hoek'', zegt Bianca Oostheim. Ze stelt man Charl en zoon Jesse voor en zegt: ,,Een leuke toevoeging aan de buurt, dit. Als het hier goed volgeboekt zou zijn, dan kon je een hoop gezelligheid beleven.'' Ik knik, die typische ongedwongen campingsfeer zou nog beter tot zijn recht komen als er wat meer reuring zou zijn. ,,Ik vind vooral de strandhuisjes schattig'', vervolgt Bianca. ,,En die ouderwetse Kip-caravans zijn ook leuk.'' Het antieke meubilair dat voor veel onderkomens is geplaatst geeft trouwens ook een knusse sfeer. Ruim vier jaar is campingbaas Willem bezig geweest met het verkrijgen van alle benodigde vergunningen en het aantrek ken van investeerders. ,,Ik heb altijd willen ondernemen'', zegt hij. ,,Wat ik zou doen als ik de lotto zou winnen, vroeg een vrien din me eens. 'Een loods kopen en lekker aan busjes prutsen', antwoordde ik spon taan. Mijn grote hobby is namelijk het res taureren van klassieke auto's. Toen ik de camping van een vriend van me bezocht, kreeg ik het idee: een indoor camping in de bestbezochte stad van Nederland. Zo kan ik ondernemen én lekker met klussen bezig blijven. En zo geschiedde, nu staan we hier.'' De caravans vond hij allemaal op Markt plaats. ,,Het voordeel is dat ze niet water dicht hoeven te zijn'', zegt hij met een knipoog. Zelf is hij geen raskampeerder. ,,Ik heb om precies te zijn één keer gekam peerd. Mijn vader kreeg de tent niet opge zet, ter plaatse heeft hij de stokken van het gloednieuwe exemplaar op maat staan za gen, terwijl hij hartelijk werd uitgelachen door de hele camping. Daarna zijn we nooit meer gegaan.'' Willems ontboezeming is aanleiding voor een rondje sterke verhalen over wolk breuken, weggewaaide tenten en gestrui- kel over scheerlijnen. Van dergelijk campingongemak heb je bij Outside Inn geen last. Klooien met tent- stokken is hier niet nodig. Kromgetrapte haringen vind je er ook niet. 's Nachts door weer en wind op de tast naar het toiletgebouw strompelen hoeft al evenmin - de douches en wc's vind je in de kelder, evenals een relaxruimte in huiskamersfeer. Het heeft wel wat, weten dat je beschut zit ongeacht de weersomstandigheden. Aan de andere kant ontbreekt daardoor wel een beetje de romantiek die het kam peren juist zo leuk maakt. Fikkie stoken of barbecueën kan hier niet, afkoelen van de zon in een kraakheldere bergbeek ook niet. Je tent openritsen en dan gelijk de bergen zien, of wakker worden met de geur van het bos in je neus, dat zijn ervaringen waar natuurlijk geen loods tegenop kan. Zeker niet als de uit glas opgetrokken zijwand aan de straatkant uitkijkt op een bedrijven terrein. Maar hoewel op het eerste gezicht wei nig aanlokkelijk, is de locatie wel degelijk strategisch gekozen. Op een steenworp afstand ligt een halte van de metrolijn die je in tien minuten naar hartje Amsterdam brengt. Door het raam van de loods zien we de contouren van de Johan Cruijff Arena, thuisbasis van Ajax. De aanpalende Johan Cruijff Boulevard omvat onder meer muziektempels Ziggo Dome en AFAS Live (voorheen Heineken Music Hall). Maar daar heeft nu natuurlijk even niemand wat aan. Na het tafelen volgt het voorgenomen spelletje jeu de boules, waarna Willem de werkruimte toont waar hij zijn caravans stuk voor stuk pimpt tot de comfortabele, knusse onderkomens die zijn camping bevolken. Een klassiek Renault-busje ondergaat er een transformatie tot camper. 40 Reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 120