Zonder kaartje geen toegang perron Goes EXTRA KOOPAVONDEN KOOPAVONDEN 7 Week 49 - 30 november t/m 4 december Week 50 - 7 t/m 11 december STADSPOLDER GROEN EN DICHT BIJ VEERSE MEER (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG NU VOLOP KERSTBOMEN! GOES Zonder in te checken met een ov-kaart of treinkaartje kom je vanaf volgende week de perrons op het station in Goes niet meer op. De toegangspoortjes, die nu al bij de verschillende ingangen staan, wor den dan in werking gesteld. Goes is het 80e treinstation in Nederland dat beveiligd wordt met toegangspoortjes. Met de invoering wil NS het station veiliger maken en het aantal zwartrijders vermin deren. De poortjes gaan open door ov- pas of treinkaartje voor een scanner te houden. Alleen mensen die ook daadwerkelijk met de trein willen, komen daardoor in principe nog op de perrons. Dat betekent dus ook dat het sta tionstunneltje in Goes niet meer gebruikt kan worden als door gaande voetgangersroute tussen het Stationspark en de voorzijde van het station/centrum van Goes. Voetgangers moeten voortaan door de Terwellegang, de nieuwe spoor- onderdoorgang voor alle verkeer, direct naast het station. De poortjes worden maandag in werking gesteld. Vanaf dan staan er een week lang NS-medewerkers bij de drie stationsingangen om hulp te bieden en informatie te geven. De woningverkoop in de wijk Stadspolder in Kortgene loopt als een tierelier. De kavels en appartementen gaan als de spreek woordelijke zoete broodjes over de toonbank. In plaats van de verwachte twintig jaar zit de wijk waarschijnlijk al na drie of vier jaar vol. De verkoop van kavels en appartementen begon nog maar goed twee jaar gele den, in 2018. ,,En inmiddels zijn er al heel veel verkocht", vertelt wethouder Adrie van der Maas. ,,Al honderd kavels en apparte menten. Er zitten er nog dertig in de verkoop. Maar gezien het tempo zou het zomaar kunnen dat we tegen eind 2021 heel de polder verkocht hebben." Dat zou dan zo'n 16 of 17 jaar eerder zijn dan aanvankelijk werd gedacht. ,,Ja, dat is dik boven de verwachting", geeft de wethou der aan. ,,We hadden de bedoe ling dat we er vanaf het moment van de start van de verkoop onge veer twintig jaar over zouden doen. Als het dan in drie of vier jaar gaat, dan gaat het wel heel erg snel. Mooier kan ik het niet ma ken, maar het is ook gewoon niet minder." Van der Maas noemt een aantal redenen voor de snelle verkoop in de wijk. ,,Er is sowieso een grote vraag naar woningen. Daarbij komt dat Stadspolder echt een prachtige wijk is. Mooi in het groen en dicht aan het Veerse Meer. Kortgene heeft daarnaast ook veel verbindingen, het is dichtbij de doorgaande route, het ligt gunstig in Zuidwest-Neder land en je bent ook zo in Antwer pen." De wethouder is erg blij met het succes van de wijk. ,,Het is al leen maar goed. Goed voor Kort- gene, voor de leefbaarheid. Maar Het is goed voor Kortgene, voor de leefbaarheid. Én voor de portemonnee ook goed voor de portemonnee. Alles bij elkaar zijn we meer dan tevreden met het verloop en de verkoop van dit project." Het geld dat nu in versneld tempo binnenkomt zou Van der Maas graag gebruiken voor de in- breidingslocatie van de oude school in het dorp. ,,Dat gebied staat nu te verloederen. Dan kun nen we het geld dat we verdienen met een uitbreidingslocatie ge bruiken om een inbreidingsloca- tie mooi te maken." Prima deal Het project Stadspolder begon een kleine tien jaar geleden met de aankoop van de grond. ,,Ik denk dat we als gemeente Noord- Beveland destijds een prima deal hebben gesloten met die aan koop. Het was crisis, een verve lende tijd. Ik ben dan ook nog steeds erg blij met de steun van de gemeenteraad om er toch mee door te gaan." Het heeft de gemeente Noord- Beveland geen windeieren ge legd. ,,In 2017 zijn we na alle pro cedures gestart met de Multi functionele Accommodatie, met een investering van 10 miljoen euro. Dat was samen met de wo ningbouwcorporatie en daar za ten twintig appartementen bij. Eigenlijk zijn we nog maar net twee jaar terug gestart met de verkoop van de kavels. En dat loopt als een tierelier." 1 Nullum iwiiiitf1 i'ii1 Kijk op www.intratuinkoudekerke.nl voor de druktemeter en de actuele openingstijden. Intratuin Koudekerke GaLgeweg 5, www.intratuin.nl intratuin Koudekerke vrijdag 4 december 2020 BE Verkoop kavels en appartementen boven verwachting Impressie van de ach teringang met de luifel en de poort jes. BRON GEMEENTE Stadspolder in Kortgene vanuit de lucht. De kavels in de nieuwe wijk verkopen als zoete broodjes. Links onderin de Multi Functionele Accommodatie. foto peter buteijn Willem Adriaansens Kortgene -Adrie van der Maas, wethouder Noord-Beveland Gebruik de druktemeter om je bezoek af te stemmen op anderen druktemeter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52