Keuze KNVB kan gunstig uitpakken voor Goes en Hoek ZEELAND 15 Ook ASWH weer op nul Goes, Hoek, Odin'59, Sport- lust'46, Stedoco, Ter Leede, VVSB. In de tweede divisie moet het ASWH van trainer Ro gier Veenstra weer op nul beginnen. De ploeg stond tweede, met 12 punten uit 6 duels. Spakenburg - de ploeg van Thomas van den Houten - dat ook 12 punten had, komt ASWH na de winterstop niet tegen. De carrousel brachten die twee clubs met hun trainersnieuws niet aan het draaien, maar hun insteek is duidelijk: het proces en de toe- komst staan bij hen in deze peri ode boven de punten. Om die punten moet immers eerst nog ge voetbald worden. TRAINERS zoen, met torenhoge ambities aan het seizoen. Nee, zo'n goede selec tie, dat was héél lang geleden in Hoek, klonk het uit meerdere monden. De balans na zes duels? Twee gewonnen, twee gelijk en twee verloren; goed voor acht punten en een achtste plaats. In het laatste duel, uit bij Sport- lust'46 (2-0-winst) was daar wel de rentree van Istvan Bakx. De oud-prof kan nu, zodra Hoek de boel weer opstart, vanaf dag één meedraaien. In Hoek hopen ze mede daardoor na de winterstop beter voor de dag te komen. Dat zijn Barendrecht, FC Lisse, Odin'59, Sportlust'46, Stedoco, Ter Leede en VVSB. Duels met onder meer Sparta Nijkerk, Har- kemase Boys, Dovo en topclub DVS'33, dat zwak aan het seizoen was begonnen, zijn er (even) niet meer bij. De Zeeuwse derby wordt na de winterstop wél twee keer gespeeld. Met publiek? Het is te hopen, al was het alleen maar voor de sfeer en om de kas van beide clubs te spekken. Ja, zeker weten. De KNVB laat na melijk weten dat de aangepaste opzet van start gaat zodra de com petities in het amateurvoetbal hervat kunnen worden. Daarbij hopen ze op half januari. Maar als de competities vanwege de coro nacrisis pas later dan het eerste weekend van maart 2021 van start kunnen gaan, wordt bekeken of opnieuw een aangepaste opzet noodzakelijk is. Dan zou het uit spelen van de eerste seizoenshelft de voornaamste optie zijn, waar bij de eerder behaalde resultaten wel worden meegenomen. Bij die 'vierde' optie lijkt er voor Goes en Hoek dan weinig eer meer te be halen. De voetbalbond maakte bekend dat de eerder dit seizoen behaalde resultaten zijn komen te verval len. De drie hoogste amateurcom petities zijn nu in twee poules verdeeld. Dat besluit is genomen na inventarisatie onder alle deel nemende verenigingen en in overleg met de belangenvereni gingen CVTD en het COH. Ze ventig procent van de clubs had een voorkeur voor het stopzetten van de competities - en wilde dus opnieuw beginnen. De clubs zijn nu ingedeeld op basis van geogra fische ligging. Het betekent dat Goes en Hoek niet meer naar Har- kema, Assen of Staphorst hoeven. De eerste optie was dat de compe tities gewoon uitgespeeld zouden worden. De clubs die goed gestart waren hoopten verder te kunnen gaan waar ze in oktober waren ge bleven. ,,We vinden het enorm vervelend voor alle clubs die eer der dit seizoen goed hebben ge presteerd'', liet Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal KNVB, weten. ,,Gezien het drukke speelschema in deze top- competities is het uitspelen niet of nauwelijks meer realistisch.'' Optie 2 was het spelen van een halve competitie, na de winter stop. De clubs zouden dan 17 duels moeten spelen en weer het hele land door moeten. Aangezien het kabinet het aantal reisbewegin gen al maanden wil beperken, had dat plan weinig kans van slagen. Er is nu gekozen voor optie drie. Na de winterstop spelen de clubs acht keer thuis en acht keer uit, maar hebben ze wel minder verre reizen. Omdat beide clubs in de eerste maanden geen beste indruk ach ter hadden gelaten. Goes speelde vijf wedstrijden, verloor ze alle maal en had een doelsaldo van 2 voor en 12 tegen. De jonge ploeg van trainer Kevin Hollander was het lelijke eendje van de derde di visie zaterdag, maar krijgt nu een herkansing. Hoek begon, zoals ieder sei- vrijdag 4 december 2020 GO VLISSINGEN De nieuwe indelingen in de derde divi sie zaterdag zien er als volgt uit. Derde divisie A1: ACV, Ajax, Dovo, DVS'33, Excel- sior'31, Harkemase Boys, Sparta Nijkerk, Staphorst, VVOG. Derde divisie A2: Barendrecht, FC Lisse, de punten Carlo van Grimberghe ver lengde als eerste Zeeuwse trai ner dit seizoen zijn contract, bij Philippine. foto peter nicolai 4) Welke tegenstanders treffen de twee Zeeuwse derdedivisio nisten? 5) Zit er ook nog een klein ad dertje onder het gras? Vlissingen 1) Wat heeft de KNVB precies naar buiten gebracht? 2) Welke opties lagen er op tafel? 3) Waarom is de gekozen optie gunstig voor Goes en Hoek? De KNVB maakte gisteren be kend dat de competities in de tweede en derde divisie en de hoofdklassen normaal gezien niet meer worden uitgespeeld. De voetbalbond kiest, na een inventarisatie van de voorkeu ren van de clubs, voor een opzet waarbij de divisies en klassen na de winterstop in tweeën worden gehakt. Voor de Zeeuwse derdedivisionisten Goes en Hoek is dat een keuze die gunstig uit kan pakken. Vijf vragen en antwoorden over de herstart van die competities. Barry van der Hooft Daan Eikenhout (foto links) kende een zeer verdienstelijke start bij zijn nieuwe club, zater dag-tweedeklasser Ar- nemuiden. Maar met de toekomst is hij nog niet bezig. Bij het begin van de tweede coro nastop, na vier wedstrij den, stond Ar- nemuiden vierde met zeven punten. Niet slecht. ,,En ik heb het ook heel erg naar mijn zin'', vertelt de erva ren Walcherse trainer. „Maar het is zo'n rare periode. Ik heb daarom ook nog niet nagedacht over de toekomst. Laten we eerst maar weer eens lekker gaan voet ballen,'' ,,Van mij mag de trai nerscarrousel so wieso wel wat later op gang komen", is hij eerlijk. ,,Ik heb er zelf ook wel eens aan mee ge daan, hoor. Ik maakte toen in de cember al bekend dat ik zou vertrekken bij Zee- landia Middelburg. Maar ik ben er geen voorstan der van. Misschien is het beter om wat later met elkaar te gaan pra ten, meer richting het einde van het seizoen.'' Ook Marvin Paauwe (foto rechts) begon dit seizoen aan een nieuw avontuur. Hij ver trok bij Dw0'15 en is nu trai ner van za- i terdag-vier- f deklasser V Kruiningen. 1 De start van het seizoen be loofde veel goeds. Drie zeges in drie wed strijden en nog geen te- gengoals. ,,Maar ook ik heb me nog niet echt bezig gehouden met verlengen of vertrek- ken.'' ,,Een trainer die nog niet verloren heeft, ga je na tuurlijk niet ontslaan'', zegt hij lachend. ,,Nee, ik heb het heel goed bij Kruiningen en zou hier graag nog langer blijven. Het is een echte dorp sclub, de mensen zijn heel betrokken. Dat past goed bij me. Over een nieuw contract hebben we nog niet gesproken, maar ik verwacht dat we rich ting de feestdagen wel een keer met elkaar zul len praten.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43