WIM HOFMAN Uit de Zeeuwse Almanak 9 Spitten en mesten. Hekken en om heiningen repareren. Zwerfvuil weghalen. Groenten met bladeren bedekken, bladeren weer verwijde ren als het mooi weer is. Het varken slachten als het echt koud wordt. Let op vallende sterren. Mars is re gelmatig te zien. Beste tijd om ha ren te knippen: bij volle maan: 30 december 4.30:24. Ook een goede tijd om, eventueel bij maanlicht, te jagen. Wild mag men echter pas verkopen als men beschikt over een certificaat GP Gekwalificeerd Per soon). GP kan men pas worden na het volgen van een tweedaagse cur sus die ontwikkeld is door de Stich ting Jachtopleiding Nederland SJN) in samenwerking met de Ne derlandse Bond van Poeliers en Wildhandelaren (NBPW) en de Vereniging van Groothandelaren in Wild (VGW). Er zijn BOA's. Werkjes in huis Bureauladen van binnen behangen. Poets chroom met bloem. Gebruik een zaklamp als stopbol wanneer u een dunne plek wilt stoppen of ma zen. Alles komt haarscherp aan het licht. Lees een breipatroon eerst he lemaal voordat u gaat breien. Nu Zwarte Piet verdwenen is en hij zijn zak heeft meegenomen, zijn er wel verlanglijstjes, maar geen ca deautjes. Dat bespaart werk. Ver langlijstjes niet weggooien: ze zijn bij verjaardagen te gebruiken. In de keuken Wenst u een open keuken, met het oog op de feestdagen waarbij u flink wilt uitpakken en iets wilt la ten zien, verwijder dan de keuken deur. Kook een flinke korst brood mee met de spruiten. Spuit de aardap- pelpuree in de vorm van kerstkran sen. Versier ze met de spruiten en vossenbessen. Bekleed de oven met aluminiumfolie. Dat bespaart u een hoop werk. Laat eventueel de kal koen weg (dat bespaart u een hoop werk) of zoek een kalkoenvervan ger. Vergeet de saus niet. Pak de knoflook die u wilt persen of snij den altijd aan met natte handen. Zet de afzuigkap aan als u uien snijdt. Voor oudjaar Neem voor mooie ronde oliebollen een ijstang. Speel een quiz met per soonlijke of intieme vragen. Drink er een glaasje bij. Horoscoop Ram en Stier willen vooruit, in ga lop het nieuwe jaar, dat veelbelo vend is, tegemoet. Ze moeten wel meer dan voltijds gaan werken wil len ze carrière kunnen maken. Tip van de maand Trek geen coltrui aan als u naar de kapper moet. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Toeslagenaffaire (4) Deze regering onderdrukt en martelt. Het wordt nu langzaam aan steeds duidelijker hoeveel le vens van onschuldige burgers ka potgemaakt zijn door deze rechtse regering. Met behulp van de toeslagenwetgeving en de uit voering daarvan heeft deze valse overheid duizenden burgers we ten te treffen, hen financieel en psychisch geruïneerd. Hun huwelijken zijn vaak stukge maakt, hun kinderen groeien in armoede op. Een regering met minachting voor het volk. Hoe veel excuses er ook komen, en ondanks de krokodillentranen van afgelopen week, een regering die zich tegen het eigen volk keert is het ergste dat een demo cratie kan overkomen. Bert van Nispen, Zaamslag Baudet (2) Het is wel kenmerkend dat Bau- det uitgerekend in de aanloop naar Black Friday uit zijn winkel, met artikelen die over de datum zijn, wordt gegooid. Een deel van zijn verderfelijke waren stamt nog van voor WO II en blijkt zelfs met Latijnse verkoopslogans nog kopers te trekken ook. Maar blijkbaar vinden zijn mede eigenaren en aandeelhouders het nu ook genoeg. Zelf riep hij dat hij nog niet klaar is met Neder land en dat hij zich zal terugtrek ken om boeken te gaan schrijven. Het zal me niet verbazen dat zijn eerste boek de titel zal dragen 'Nederland was nog niet klaar voor mijn visionaire politiek', waarmee hij nog eenmaal zijn rol in alles wat hij onderneemt in de schoenen van 'de anderen' schuift. Ik zal mijn kleinkinderen vast waarschuwen dat ze dit boek later bij boekhandel De Slegte links moeten laten liggen. Sjaak Oosterling, Goes Nollebos Voorzitter Stroo van de Sportraad Vlissingen (23 november) wil sporten in Nollebos stimuleren. Oké, in deze stressvolle (corona)tijd wil men sporten in een natuurlijke omgeving. Hij stelt: 'Maak paden breder en ver hard ze. Wandelaars en hardlo pers zitten elkaar dan niet in de weg en paden zijn ook toeganke lijk voor rolstoelgebruikers en fietsers'. Vreemd. Terwijl het artikel vooral gaat over sportieve zaken, spreekt hij opeens over brede (asfalt)paden. Opvallend, omdat de gemeente ook veel voetpaden wil verande ren in brede asfaltpaden/-wegen, van ongeveer 5 meter breed! Fei telijk citeert Stroo uit het 'Streef beeld' van de gemeente voor het Nollebos. Zelf hardloper spreek ik regelma tig 'collega's' en vraag hen waarop zij het liefs rennen. Una niem: 'Over half verhard bospad natuurlijk en zeker niet over as falt!' Daarnaast is het niet raad zaam wandelaars en (elektrische) fietsers te combineren. Geeft spanning en verstoort de rust in het bospark totaal. Hoe is Stroo tot deze opvatting gekomen? André Houwing, Vlissingen Coronavirus (49) Black Friday (30 november) is een mooi voorbeeld van de werking van de vrije markt: de consument wordt al dagen lang uit de tent gelokt met verleidelijke aanbie dingen. Online zijn het vooral de grote firma's die flink tekeergaan en potentiële klanten het idee ge ven van nu of nooit met alle ge volgen vandien. Meer bestellingen dan ooit tevo ren en een meer dan normale toeloop in het centrum van di verse steden. De winkels kunnen de drukte niet aan en de pakketbezorgers die de online-bestellingen moe ten thuisbezorgen, werken zich een slag in de rondte om de klant koning te laten zijn. En dat alles met inachtneming van de door de regering genomen coronamaatre gelen. Geen wonder dat burgemeesters en kabinet hierover ruziën. Best kans dat er met Kerstmis en oud en nieuw geen enkele versoepe ling meer mogelijk is. Ton Overbeek, Terneuzen Zedenzaak De zoveelste ontluisterende ze denzaak (20 november), deze keer door een garagehouder in Zeeuws-Vlaanderen. Deze (stief)vader had er geen proble men mee zijn dochter zelf te ver krachten en gelegenheid daartoe te geven aan anderen. De verdediging bagatelliseert de zaak voor de verandering weer eens (ze zou het zelf gewild heb ben) en probeert de zaak verder te traineren door een wrakings- verzoek. Het is hier echter bijzonder te prijzen dat het slachtoffer zich niet laat intimideren en voet bij stuk houdt. Maar al te vaak komt het voor dat het slachtoffer de aangifte intrekt onder druk van de dader (in casu de vader). Meer dan eens is het namelijk de vader die zijn doch ter verkracht en/of anderen de gelegenheid geeft mee te profite ren. In ieder geval hier: complimen ten voor het voet bij stuk houden door het slachtoffer. Daar is moed voor nodig. Bravo! Mevrouw E. P. de Visser, Oostkapelle vrijdag 4 december 2020 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator ^^^ecember 2020 Werkzaamheden in de tuin Sterren en andere hemellicha men 5 december Voor kerst Thierry Bau- det staat voor het partijkan toor van Forum voor Democratie de pers te woord. FOTO EVERT EL- ZINGA/ANP KUNSTHANDEL Dangremond Kunst 6. AwmJivf pn Herengracht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37