Ondanks tegenslagen succesvolle sintfilms Digitaal eerste paal geslagen voor Nieuw Ravesteynplein In feestmaand december toch nog muziekoptredens EXTRA KOOPAVONDEN II KOOPAVONDEN 7 Week 49 - 30 november t/m 4 december Week 50 - 7 t/m 11 december (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG Corona zette het sinterklaascomité van de stichting Activiteiten Oost Souburg de voet keer op keer dwars, maar de serie video's is een succes, vindt Mariëlla Suurmond van de stichting. Met Sinterklaas, de pieten en een handvol mensen zijn vier vi deo's gemaakt die afgelopen weken verschenen op de facebookpagina IntochtOost-Souburg. Niet dat iemand van de stichting ervaring had met film maken. Ca merajournalist Dylan Alleijn bood aan om de beelden te maken en de video's te monteren. ,,Ik heb wel eens de neiging gehad om een dikke zwarte streep door alles te zetten, als er weer wat tegen zat", bekent Suurmond. ,,Maar even later dacht ik weer: nee, dat tón niet." Normaal heeft de stichting veer tig pieten die weliswaar over het hele land zijn uitgezworven maar die jaarlijks op die ene speciale dag naar Oost-Souburg komen. ,,Dat doen ze voor de intocht, niet ieder een doet dat voor een paar uurtjes opnamen." Maar medewerking kwam van alle kanten. De Westerschelde Ferry, de ervaren sintfilmers van Politieteam Walcheren, de Sou- burgse scholen, het Domburgse res taurant In den Walcherse Dolphijn, de turners van DIOS en de vaste gastvrouw bij de intochten, Ra- mona van Zweeden, ze deden mee. Die feestelijke gebeurtenis werd al leen bijgewoond door directeur-be stuurder Jan Leo van Deemter van Woonservice l'Escaut en een came rabediener. Coronaregels stonden een feestj e in de weg, vandaar dat de woningcorporatie een digitale toost uitbracht op de bouw van 108 huur woningen. Die komen - met 19 koopwoningen van een commerci ële partij - in de plaats van 183 oude huurhuizen in de vierhoek tussen Nieuw Bonedijkelaan, Arbeidstraat, Schuitvaartgracht en Hogeweg. Gezellig buurtje Toen de sloop van de uit 1933 date rende woningen ruim vijf jaar gele den werd aangekondigd, liep een groot deel van het wijkje te hoop. Bewoners wilden niet verhuizen, vooral omdat het zo'n intiem en ge zellig buurtje was, waar veel men sen zich thuis en welkom voelden. Uiteindelijk is dat gevoel maar bij 'zes tot tien' individuele bewoners en gezinnen blijven hangen. Zij ver- huizen over een tot twee jaar weer naar een huis aan of bij het Rave- steynplein, na enkele jaren elders te hebben gewoond. De familie El Karbouchi heeft al een voorkeurshuis aangewezen, maar het is nog niet zeker dat die wens wordt ingewilligd. Van Deem- ter: ,,Er geldt een aantal procedures bij de toewijzing maar oud-bewo ners maken wel meer kans op hun eerste keus." Het bouwrijp maken van het terrein is op een oor na ge vild. Het filmpje over de historie van het bijzondere stadsplein, dat onder meer een oorlog en een inundatie overleefde, en het slaan van de eerste paal is vanaf vandaag op YouTube te bekijken. Carel Kraayenhof en Leoni Jansen, pianist Jeroen van Veen, SYA (Suddenly Years Align, drie zange ressen op akoestische instrumen ten) en zanger-gitarist Joost Bot man met songs en verhalen van en over Johnny Cash zijn de komende weken op Schouwen-Duiveland en/of in Ritthem te bewonderen. Wachtlijst Wel volgens de coronaregel van maximaal dertig bezoekers, of het zee is of in theater De Verwach ting. Programmeur Peter de Neef is zielsgelukkig dat hij in feestmaand december wat voorstellingen van Het zal nog wel tot volgend najaar duren voordat we weer naar volle theaters kunnen de oplopende wachtlijst van Thea ters aan Zee heeft kunnen boeken. Veel bezoekers van het dubbelcon cert van kamermuziekensemble Cugnon vroegen afgelopen zon dag of hij in december misschien nog een aantal voorstellingen op als Trijntje Oosterhuis, Karin Bloemen en Bert Visscher kan hij voorlopig niet boeken. De Neef hoopt dat komend voorjaar de co ronateugels weer iets gevierd kun nen worden tot 'het oude, nieuwe normaal'. Corneliuskerk ,,Het zal nog wel tot volgend najaar duren voordat we weer naar volle theaters kunnen, maar met hon derd bezoekers komen ook arties ten die wat grotere podia nodig hebben wat makkelijker. Voor nu ben ik heel blij dat we ook concer ten kunnen boeken in de Corneli- uskerk in Noordwelle, een bede huis met dezelfde warme akoes tiek als in het kerkje van Ritthem. Musici vinden het fantastisch om in dat soort kerkjes te spelen." Kijk op www.intratuinkoudekerke.nl voor de druktemeter en de actuele openingstijden. intratuin Koudekerke NU VOLOP KERSTBOMEN! v Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, www.intratuin.nl vrijdag 4 december 2020 De rondrit door Oost-Souburg met de kinderen achter het raam of in de voortuin moest Sinterklaas afzeggen door de coronamaatregelen. De profes sionele filmopnamen die de goedheiligman had geboekt bij producent Jenz TV werden ook al geschrapt. Dan maken we toch zelf een sinterklaasfilm, dacht een club Souburgers. Claudia Sondervan Oost-Souburg De familie El Karbouchi hoort bij de zes tot tien gezinnen die bin nen twee jaar weer aan het Ra- vesteynplein in Vlissingen wonen. De heer des huizes mocht daarom gisteren de eer ste paal slaan. René Hoonhorst Vlissingen Leoni Jansen en Carel Kraayenhof treden op in Theater De Verwachting in Ritthem. FOTO MERLIJN DOOMERNIK De theaters waren maanden nou in de Nieuwe Kerk in Zierik- de rol kon zetten. Publiekstrekkers dicht, maar op het eind van het jaar wordt het toch nog een beetje feest. Theaters aan Zee laat een beperkt publiek nog van optredens genieten, zowel in het Ritthemse huistheater De Verwachting als op diverse plaatsen op Schouwen-Duive- land. René Hoonhorst Ritthem - Peter de Neef, programmeur Theaters aan Zee Alle informatie over concerten en optredens is te vinden op de website theatersaanzee.com. Gebruik de druktemeter om je bezoek af te stemmen op anderen druktemeter. M. -A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35