Planken kantoorpand Goudend was eigen idee van gemeente Live en online muziek in De Piek 6 Walcheren zet in op preventie 0 m versluis willeboer MIJN DORP, MIJN STAD Naar aanleiding van de politieke zorgen in buurgemeente Middel burg, waar tot eind september acht steekpartijen plaatsvonden, stelde GroenLinks vragen over het bezit en gebruik van steek- en slagwa pens door jongeren in Vlissingen. Samen met de collega's in Middel burg en Veere, de Walcherse team chef van politie en de gebiedsoffi cier van justitie voert burgemeester Bas van den Tillaar regelmatig over leg, liet hij de leden van de commis sie Ruimte gisteravond weten. Zorgen De Vlissingse burgemeester maakt zich met GroenLinks en Middel burgse politici zorgen over 'het ge mak waarmee sommige jongeren (slag- of steek)wapens bij zich dra gen'. De drie Walcherse gemeenten volgen de landelijke roep om de verkoop van messen aan jongeren en het op zak hebben van steek- en slagwapens aan banden te leggen. Tegelijkertijd liet de gemeente Middelburg onlangs weten dat niet met cijfers gestaafd kan worden dat het messenbezit of het met wapens de straat opgaan, toeneemt. Het Walcherse beleid is vooral gericht op preventie en gedragsverande ring. Door voorlichting op scholen, in jongerencentra en op straat en het ondersteunen van landelijke cam pagnes als 'Loop jij wapenvrij?' wordt jongeren ingepeperd dat ze losers zijn als ze wapens dragen. De politie had dit jaar ook op Walche ren een op jongeren gerichte actie voor het inleveren van wapens wil len houden. Door de coronapande- mie is die actie uitgesteld. Van uit stel komt in dit geval geen afstel. ,,Zodra de omstandigheden het toelaten, zal deze actie weer op de agenda staan." Kluisjescontroles Volgend jaar staan in elk geval de periodieke kluisjescontroles op middelbare scholen weer op de rol. Van den Tillaar onderschrijft het advies van GroenLinks dat ge meenten en politie het niet bij een malige acties moeten houden. ,,Pre- ventie en communicatie zijn van groot belang. Niet eenmalig, maar structureel. De kracht zit immers in de herhaling." Fractievoorzitter Jeroen Portier van GroenLinks vroeg tijdens de commissievergadering nog eens nadrukkelijk naar de continuïteit van de acties. De burgemeester be nadrukte vervolgens dat veilig heidsplannen van de scholen voortdurend een update krijgen. „Uitvoering van die plannen blijft een continu proces." Het complex aan Goudend, achter winkelcentrum Dauwendaele is al jaren een doorn in het oog van buurtbewoners. En van de ge meente. Dus waarom doet het col lege van B en W niks aan de ver paupering, vroeg de PvdA zich on langs af. Het college heeft juist wel inge grepen, laten B en W weten. Het vervelende is echter: daarom zit ten die planken juist voor de ra men. 'Er waren onder andere in braken en ernstige vernielingen (waaronder brandstichting). Daar bij heeft het college de eigenaar in verband met de brandveiligheid Houten platen blijken nodig om inbraak en vernielingen leeg pand tegen te gaan geadviseerd om houten platen voor de ramen en toegangsdeuren aan te brengen, zodat het gebouw niet meer toegankelijk is voor on bevoegden.' Dat is inderdaad niet mooi, erkennen B en W, maar voor hen geldt dat 'veiligheid zwaarder weegt dan de redelijke eisen van welstand'. Om het nog ingewikkelder te maken: als de gemeente de eige naar nu zou dwingen iets aan de verpaupering te doen, worden de houten planken waarschijnlijk weggehaald. En dan, waarschuwt het college, begint alles weer van voren af aan. 'De ervaring uit de af gelopen jaren leert dat er dan weer veelvuldig zal worden ingebroken en vernielingen zullen worden ge pleegd in en aan dit leegstaande gebouw.' Maar er gloort ook een sprankje hoop. De eigenaar is bezig met een plan om van het kantoorpand een appartementencomplex te maken. Een architect is aan het werk gezet. en er wordt met de gemeente ge sproken over de vormgeving. Maar of het plan ook echt doorgaat, blijft afwachten. VLISSINGEN Podium De Piek in Vlissingen kan weer muzikanten en publiek naar de Hellebardier- straat halen. Deze maand zijn er drie optredens en de presentatie van het nieuwe album van de band Rommelhond: Eindelijk vrij. Rom- melhond is de Nederlandstalige voortzetting van Erik Vandenber- ge's band Crappy Dog. Singer- songwriter Winny opent zondag middag 20 december de show van de folkgroep bij de albumpresen tatie. Kaarten zijn te bestellen bij bart@spinbookings.nl. Live op Fa- cebook vanaf 15.30 uur. Zondag 13 december treedt Company of Sinners op. Het Zeeuwse trio brengt rauwe verha lende 'murdersongs'. Er mogen maximaal 25 genodigden bij zijn, maar de show is vanaf 16.00 uur live te volgen op de facebookpa- gina van De Piek. Vrijdag 18 de cember is de presentatie van een nieuwe ronde van het coaching- project Podium Z voor begin- nende jonge Zeeuwse bands (19.00 uur online). Woensdag 23 december (19.30 uur) is er een jam potsessie voor muzikanten onder 18 jaar. Aanmelden via freyapiek@gmail.com. vrijdag 4 december 2020 WA Vlissingse jeugd ook vaker met mes op zak Ook in Vlissingen neemt het aantal steekpartijen waarbij jon geren zijn betrokken toe. Tot eind september van dit jaar waren er vijf incidenten waarbij een slag- of steekwapen werd gebruikt, terwijl zich in 2019 geen steekpartijen voordeden. René Hoonhorst Vlissingen Kantoorpand Goudend in Middelburg is dichtgeplankt op verzoek van de gemeente om inbraken en brandstichting te voorkomen. foto dirkjan gjeltema Het ziet er inderdaad niet fraai uit, dat dichtgespijkerde kan toorpand Goudend. Dat ziet het gemeentebestuur van Middel burg ook wel. Maar die planken zijn juist voor de ramen geko men op verzoek van datzelfde gemeentebestuur. Om inbra ken, brandstichting en vanda lisme tegen te gaan. Maurits Sep Middelburg 1 Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Ella en Jan Poortvliet BIGGEKERKE Valke- nisseweg, 11.15-12.00 uur: Aanwezigheid ZBBUZZ GAPINGE Schellach- seweg, 09.00-09.45 uur: Aanwezigheid ZBBUZZ MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Ex positie Heleen Dek ker '11 van de 111' en mogelijkheid om Sin terklaas Speurtocht te doen; 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Instruc tielokaal ZB, overdag: Mogelijkheid om een mini-cursus kunstge schiedenis te doen; Cinema Middelburg, vanaf 15.00 uur: Ci nema Filmcollege 'De Tweede Laag'; 19.30 uur: Vertoning 'Idiot Prayer'; Volkssterren wacht Philippus Lansbergen, vanaf 19.00 uur: Thema avond over de maan; Koorkerk, 20.00 uur: Kamermuziekconcert door Maaike van der Heijdt (fluit) en Rien Balkenende (piano) OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 09.30 uur: Biljarten voor senio ren; Sporthal De Belt, 18.15-19.30 uur: Bad minton voor kinderen van 8 t/m16 jaar VLISSINGEN Spui straat, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, 09.00-09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym WESTKAPELLE Pol derhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Expositie over Char ley Toorop en Eva Besnyö en diverse oorlogstentoonstel lingen; ZANDDIJK Sanden- burghlaan, 10.00 10.45 uur: Aanwezig heid ZBUZZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34