s? De kerst van het verstand Eis 30 maanden cel voor 'klinkklare onzin' I Friet oeisaeiiii De Slag om de Schelde gaat 14 december in première 2 De locatie Zeldenrustlaan van het Lodewijk College heeft alle 1500 leerlingen naar huis gestuurd. ,,We moeten dit nu stopzetten." BESMETTINGEN AANTAL HOGER DAN Commentaar Het ziet er niet goed uit voor de kerst. Het aantal corona besmettingen lijkt min of meer onder controle, maar het is nog steeds te hoog om de beperkingen op te heffen. Het kabinet komt volgende week met een plan. Daarin zal niet veel ruimte zijn om kerst groots te vieren. Is dat erg? De traditie van saamhorigheid en welbehagen in kerstsfeer spreekt mensen nu extra aan. Na de lange taaie coronamaan den is de behoefte aan goedgemutste gezelligheid heel groot. Hoe maak je die? Met een mooie groep mensen, dicht bij el kaar. Dat wordt 'm dus niet. Leden van het Outbreak Manage ment Team zeggen tegen de PZC dat de epidemiologische marges te klein zijn voor een versoepeling. Deze deskundigen houden een slag om de arm en zij laten de definitieve keuze aan het kabinet, maar hun boodschap is wel duidelijk. De coro- nacijfers zijn niet goed genoeg. Het gevaar dat we met een kerstversoepeling de basis leggen voor een derde coronagolf is reëel. Kerstmis is een mooi feest, gezellig en met een goede bood schap. Maar het is geen nodeloze slachtoffers waard. En geen verdere ontwrichting van de maatschappij. Daarom moet de knop om, bij iedereen. Het wordt een bescheiden kerst in kleine kring. We moeten het doen met maar een paar mensen bij ons, en met niet veel meer dan de belofte van de vaccins. Geen naïeve kerst, maar een feest van het verstand. Deskundigen hebben duidelijke boodschap: de veiligheidsmarge is te klein voor een groots feest D. wordt ervan verdacht in de eer ste negen maanden van 2019 on tucht te hebben gepleegd met zijn twee stiefkinderen en in het bezit te zijn geweest van kinderporno. Ook had hij naaktfoto's gemaakt van een van de meisjes. Voor dat al les eiste officier van justitie Suijker- buijk een celstraf van dertig maan den waarvan twaalf voorwaarde lijk, plus nog eens twee maanden ALMANAK De Goese wethouder Cees Pille begon onlangs een bestel-chal- lenge. Hij daagt mensen uit om, in navolging van hemzelf, eten te bestellen bij de Goese horeca. Toen Pille - opgegroeid boven de grote rivieren - de pers ver telde dat dit ook de snackbar kan zijn, wilde hij bijna 'patat' van een eerdere veroordeling. Voor de ontucht vroeg de officier vrijspraak wegens gebrek aan be wijs. De kinderporno was rap be wezen: op dertig gegevensdragers werden meer dan 500.000 foto's en Goesenaar wordt verdacht van ontucht met zijn twee stiefkinderen 135 films aangetroffen, waarvan 13 van een van zijn stiefdochters. Vol gens de officier waren die 500.000 foto's nog maar een kleine greep, want er waren nog veel en veel meer foto's aangetroffen. Die waren maar niet meer onderzocht. Uitspraak 17 december. zeggen. Nog net op tijd maakte hij daar 'friet' van, zoals we dat in Zeeland zeggen. Kort nadat het artikel was verschenen, kreeg hij een appje van een Rot terdamse vriend. 'Je bent ver keerd geciteerd in de PZC! Jij zou nooit het woord friet ge bruiken!' Zorgbonussen zijn toegekend Vliegtuigbom in Lampzinspolder GOES Geelhoed beste in Grote Clubactie Het aantal besmettingen op het Lo- dewijk College, locatie Zeldenrust- laan, is veel hoger dan in de rest van de gemeente Terneuzen, zegt rector Jan Roose. Alle 1500 leerlingen van de bewuste locatie zijn gisteren naar huis gestuurd. „Mogelijk is onze school de motor van de be smettingen in de rest van de ge meente." De beslissing om de leerlingen meteen naar huis te sturen, werd gisterochtend genomen nadat steeds meer personeel in quaran taine moest vanwege (mogelijke) coronabesmettingen. De school blijft ook vandaag gesloten. Sinds vorige week vrijdag zijn er acht leerlingen en twee personeels- Mogelijk is onze school de motor van de besmettingen in de rest van de gemeente leden besmet geraakt. Dat zorgde er voor dat ook andere personeelsle den in thuisquarantaine moesten. Volgens rector Jan Roose was het niet mogelijk om de school nog door te laten draaien. Daarom wer den de lessen gisterochtend rond half twaalf abrupt afgebroken. ,,We hoorden vanmorgen in heel korte tijd dat drie medewerkers en een beveiliger vanwege klachten niet naar school konden komen. Zij heb ben zich direct laten testen. Daar kwamen later nog twee medewer kers bij. Deze mensen zijn mogelijk besmet en hebben rondgelopen in de school. We moeten dit nu stop- Het oorlogsepos De Slag om de Schelde gaat op maandag 14 decem ber op unieke wijze in première in Vlissingen. CineCity vertoont de film dan als eerste bioscoop in Ne derland de hele dag door in alle za len. In aanwezigheid van acteurs Gijs Blom en Susan Radder, regisseur Matthijs van Heijningen, scenarist Paula van der Oest en producenten Alain de Levita en Mark van Eeu wen wordt de release van de film in het 75ste herdenkingsjaar gevierd op de plek waar het verhaal zich destijds heeft afgespeeld. Met meerdere vertoningen per dag heb- ben de makers toch een manier ge vonden om de film in coronatijd groots in première te laten gaan. De film is vanaf 17 december te zien in alle bioscopen en vertelt het verhaal over de 'vergeten slag om de Schelde' die bekend staat als één van de belangrijkste en heftigste veldslagen in West-Europa. Allergrootste Met een budget van 14 miljoen euro is De Slag om de Schelde de aller grootste Nederlandse film van de afgelopen tien jaar. Initiatiefnemer van de film is het Nationaal Fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranen- zorg (vfonds). De film is gemaakt in het kader van 75 jaar vrijheid en sluit dit herdenkingsjaar af. -- wtrnM vrijdag 4 december 2020 De 52-jarige Goesenaar H. D. die zich gisteren voor de rechtbank in Middelburg moest verant woorden, had er slechts drie woorden voor over: alles klink klare onzin. Voor de rest van de behandeling van zijn zaak was een simpele vraag goed voor een ellenlang antwoord. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Bijna alle medewerkers van Zeeuwse instellingen voor ouderen- en thuis zorg krijgen de komende periode de bonus van 1000 euro uitgekeerd. Eerder was afgesproken om de aanvraag ruimhar tig in te dienen. Deze week werd duidelijk dat de aangevraagde be dragen zijn toegekend, aldus SVRZ-bestuurder Angela Bras, mede na mens Allévo, Cederhof, Cedrah, Cleijenborch, Ei- landzorg, Schutse Zorg Tholen, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorg- stroom. Bras: ,,Een extra blijk van waardering is absoluut terecht: de bonus is meer dan ver diend." Tijdens bodemonderzoek in de Lampzinspolder tussen Nieuwvliet-Dorp en Nieuwvliet-Bad, is een Engelse vliegtuigbom uit WOII gevonden. Er zijn veiligheidsmaatregelen getroffen, waardoor er geen gevaar is voor de omgeving. De polder is in beeld voor toekomstige recreatiewoningen. De Explosieven Opruimings dienst Defensie heeft de bom geïdentificeerd. Daarna is de put rondom de bom opgevuld met zand en is de locatie af gezet. In de omgeving vinden voorlopig geen werkzaamheden plaats. Sportschool Geelhoed in Goes heeft dit jaar tij dens de Grote Clubactie de meeste loten ver kocht van alle deelne mende verenigingen. In totaal werd door leden van Geelhoed een be drag van 33.750 euro opgehaald. Directeur Frank Mon- kenboer kwam de cheque persoonlijk overhandigen. Sport schoollid Kevin Dorre- paal (7) verkocht in zijn eentje meer dan dui zend lootjes. Hij hoort later deze maand of hij individueel de meeste lootjes van Nederland heeft verkocht. Lodewijk Cornelleke Blok Terneuzen - Jan Roose, rector Luc Oggel Vlissingen NIEUWVLIET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30