AZ ligt nog op koers voor volgende ronde ■«i en Malen naar overwintering 21 ■Ui mmParcsl uit de brand kan helpen. De spoe ling is te dun. Vergeet ook de schrale oogst van de flanken niet. Luciano Narsingh kreeg weer eens een kans maar kwam nauwelijks tot een geslaagde actie. Aanvoerder Steven Berghuis straalde negentig minuten lang vooral moedeloos heid uit tegen de Kroaten. En toch heeft Feyenoord in Eu ropa nog een geweldige kans om voor het eerst sinds 2014 de knock- outfase te bereiken. In Klagenfurt kan een nipte overwinning voor plaatsing en miljoenen zorgen. ,,Het kan echt nog", zei Dick Advo caat na afloop. ,,Hoe? Gewoon. In Oostenrijk met 0-1 winnen." De trainer heeft daar een paar ingrediënten voor nodig. Aller eerst het geloof in een goede af loop. ,,Maar als ik mijn spelers na afloop zag zitten, proefde ik nog geen vertrouwen in een goede af loop in Oostenrijk", zei Advocaat. Naïviteit Alleen het feit dat Sinisterra be schikbaar zou zijn, zou daar al een beetje verandering in kunnen brengen. Maar er is meer dan het mentale deel dat moet veranderen. Het naïeve moet uit het spel van de Rotterdammers. Het was al blessuretijd toen ver dediger Uros Spajic met een bloe dende hoofdwond naar de zijkant strompelde. Zijn tegenstander Bruno Petkovic sprintte het veld weer in en de tien overgebleven spelers van Feyenoord kregen in de laatste dertig seconden de orga nisatie niet op orde. Spajic had volgens Advocaat op het veld moeten blijven liggen, de brancard moeten laten komen en zo zijn vervanger Eric Botteghin de kans moeten geven het veld in te kunnen. ,,Maar nu stonden we met tien man en was de organisa tie weg", zuchtte de trainer van Feyenoord. Keeper Nick Marsman redde nog bij een enorme kans van Lirim Kastrati, maar bij de rebound raakte Orkun Kökcü de aanvaller van de Kroaten en wees arbiter Christopher Kavanagh naar de stip. Kastrati maakte kort na de pauze 0-2 nadat hij de treffer van de aanvaller eerst goed had ge keurd, daarna afgekeurd en vervol gens na overleg met assistent Da niel Cook alsnog goedgekeurd. Dinamo Zagreb speelde het vol wassen uit en gaf alleen Bannis nog een serieuze kans op een doel punt. ,,We hebben het nog altijd in eigen hand", zegt Advocaat. g az J Napoli Nik Kok Alkmaar Indrukwekkend werd het spel van AZ in de tweede helft pas echt toen het een uitgelezen kans kreeg om op voorsprong te komen tegen Na- poli. Maar aanvoerder Teun Koop- meiners miste een penalty. De gemiste strafschop was het slotstuk van de fase waarin het team van trainer Arne Slot de ene na de andere kans afdwong tegen het zoveel beter geachte Napoli, dat nog zo indrukwekkend aan het duel was begonnen. Met een treffer al na zes minuten van Dries Mer- tens: 0-1. Met die openingstreffer was Na- poli al verder dan de heenwedstrijd toen het negentig minuten lang de tanden stukbeet op het ver in de verdediging gedwongen AZ dat toen niettemin knap stand hield. De winst toen in Napels zorgde voor hoop in Alkmaar. Meer nog dan in Napels bleek dat AZ gisteren oog in oog stond met een gerouti- GROEPF Uitslagen neerde tegenstander die alle facet ten beheerst om niet alleen hoge ogen te gooien in deze Europa Leaguepoule, maar ook in de eigen Italiaanse Serie A. Met voorin de handige kleine Lo renzo Insigne en Dries Mertens ter wijl de spierkracht van Tiemoué Bakayoko en Kalidou Koulibaly im ponerend was ten opzichte van hun AZ-opponenten. Plan Trainer Arne Slot had een tactisch plan bedacht waarin pressing een belangrijk onderdeel moest wor den. Daarin volstonden volgens de oefenmeester enkel topfitte aanval lers, waardoor Jesper Karlsson en Myron Boadu op de bank moesten beginnen. Juist Karlsson was sinds zijn komst in Alkmaar een revelatie. Boadu is weer op de weg terug na een coronabesmetting. Vorig week einde maakte hij nog zijn eerste treffer sinds tijden. De fittere maar kwalitatief mindere Zakaria Aboukhlal en Albert Gudmunds- son waren hun vervangers. Door het gelijkspel is overwinte ring in Europa dichtbij gekomen voor AZ dat volgende week in Kro atië tegen de zwakste broeder uit de groep Rijeka speelt. Winst is dan genoeg voor plaatsing voor de vol gende ronde van het toernooi om de Europa League. GROEPE Uitslagen voorwerk van Cody Gakpo net naast. Kort daarop kon Philipp Max aanleggen voor een vrije trap van zestien meter en vijftien centime ter, maar zijn inzet was slap. Gra- nada kon er aanvankelijk maar wei nig tegenover zetten en kwam na meer dan een half uur voor het eerst in de buurt van Yvon Mvogo. Uit een schitterende aanval via Oli vier Boscagli en Philipp Max zette Malen alsnog de voorsprong op het bord. Boscagli kwam met een splij tende en dwingende pass richting de Duitse linksback. Zijn afgeme ten voorzet belandde voor de voe ten van de Europese topscorer van de Eindhovenaren. Voor PSV waren er een paar kan sen om de voorsprong uit te brei den, maar telkens was de laatste pass niet zuiver genoeg of de bezet ting voor de goal niet goed. Na een klein uur kantelde de wedstrijd enigszins en probeerde Granada nog minimaal een punt uit het duel te slepen. Bij PSV piepte en kraakte het achterin en zeker nadat Dum fries met pijn van het veld moest, was het af en toe bibberen en zwe ten. Mvogo redde eenmaal goed en PSV was niet onfortuinlijk omdat een penalty uitbleef bij het mo ment waarop Dumfries zijn bles sure opliep. De Spanjaarden pro beerden met een combinatie van beulswerk en theater de boel nog te redden, maar kregen het niet voor elkaar. Na het goede bericht uit Cy prus was de avond voor de Eindho- venaren helemaal af en kan PSV volgende week zelfs nog groeps winnaar worden als de ploeg in het eigen Philips Stadion van Omonia Nicosia weet te winnen. vrijdag 4 december 2020 GO AZ had een uitgelezen mogelijk heid om te winnen van topclub Napoli, maar een gemiste straf schop van Teun Koopmeiners zorgde ervoor dat het 1-1 bleef. Door het gelijkspel heeft AZ nog een goede kans om te overwin teren in de Europa League. Vandaag AZ - Napoli 1-1 Real Sociedad - Rijeka 2-2 gespeeld pt (v-t) 1 Napoli 5 10 (6-3) 2 Real Sociedad 5 8 (4-3) 3 AZ 5 8 (6-3) 4 HNK Rijeka 5 1 (4-11) Dries Mertens scoorde voor Napoli. FOTO BSR Vandaag Omonia N. - PAOK Saloniki 2 - 1 Granada - PSV 0 - 1 gespeeld pt (v-t) 1 Granada 5 10 (6-3) 2 PSV 5 9 (8-9) 3 PAOK 5 5 (8-7) 4 Omonia 5 4 (5-8) - - PSV snelt in Granada naar een 0-1 voorsprong. Spits Malen rondt kort voor rust een messcherpe voorzet van Max af. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21