Ea 7 OSTREACADEMY TALENTEN ONTDEKKEN 'Niet naar de grond kijken, meiden. Kijk naar de muur!' Het zijn woorden die Anniek van de Gruiter als wiskunde docent niet snel zal uitspreken. Maar nu verzorgt ze een dansles op het Ostrea Lyceum in Goes. 'Dit is wel even iets anders dan sommen uitleggen'. Goudprijs voor het eerst tot boven de 2000 dollar ,JEen stijgende goudprijs is interessant voor particulieren" goudwisselkantoor De dansles is onderdeel van de 'OstreAca- demy', waarmee de Goese middelbare school onlangs is be gonnen. Wiskunde, geschiedenis, Nederlands... het zijn allemaal be langrijke vakken. Maar op het Ostrea Lyceum kijken ze sinds dit schooljaar verder dan het reguliere lesprogramma. ,,We geven leerlin gen de kans talenten te ontdekken waarvan ze misschien nog niet weten dat ze die hebben'', legt coördinator Jeroen Derks uit. De Academy bestaat uit ruim dertig lessen en activiteiten waaruit leer lingen kunnen kiezen. Zo kan het dat deze dinsdagmiddag in de keu ken van de locatie Bergweg heer lijke Griekse gyros wordt bereid, terwijl even verderop in de gym zaal salto's worden gemaakt door de brugklassers die voor de mo dule turnen en acrobatiek hebben gekozen. ,,Juist omdat ze het zelf hebben gekozen, zijn ze erg gemo tiveerd'', zegt docent Thijs Hop mans. Improvisatietoneel In een ander lokaal heeft een groep meiden plezier bij het im provisatietoneel. 'Op het strand!' 'In het bos!' Elke keer als de lerares een locatie noemt, moeten ze snel een bijpassende pose aannemen. Het leidt tot de nodige hilariteit. Bij de les foto's maken en bewer- ken gaat het er een stuk serieuzer aan toe. Lieke en Eefje proberen een mooie portretfoto van elkaar te maken. Dat blijkt nog best moeilijk te zijn. ,,Ik kan hier echt mijn fantasie in kwijt'', verklaart Eefje haar keuze. ,,En ik wil graag weten hoe zo'n echte camera werkt. Toen ik die van mijn vader een keer bekeek, snapte ik er ei genlijk niks van.'' Het aanbod van de Academy is zeer uiteenlopend. Een insecten hotel bouwen, zingen, schilderen, een webshop maken, het is slechts een kleine greep. De modules rondom koken, bakken, computer en kunst zijn het populairst. ,,Als we als school vier professionele keukens zouden hebben, waren ze nu allemaal bezet'', zegt Derks. De Academy is volgens hem geen flauwekulletje dat is weggestopt op de late dinsdagmiddag, maar een serieus onderdeel van het les programma. ,,Dit is hoe wij willen lesgeven: niet alleen de cognitieve kant van de leerlingen ontwikke len, maar ook hun persoonlijk heid'' Leerlingen gaan twee les uren per week naar de Academy. Reguliere vakken hebben qua tijd moeten inleveren. Eigen docenten Op EHBO na worden alle lessen gegeven door de eigen docenten. Die treden soms buiten hun com- fortzone. ,,Zo staat een lerares Spaans nu met leerlingen te ko ken'', zegt Derks. ,,Bijna elke do cent heeft wel een passie waar hij iets mee kan.'' De brugklassers zijn dit jaar be gonnen met de Academy. In de hogere klassen blijft het onder deel van hun lesprogramma. Derks hoopt dat het de scholieren helpt bij het ontdekken van hun interesses en talenten. ,,Dat kan weer helpen bij het maken van belangrijke keuzes in de toe komst.'' Ad vertent ie Goud was nooit zo duur als afgelopen dagen. Record na record wordt verbroken. Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. Oude sieraden of wat ook maar goud bevat levert nu serieus geld op. Alle vestigingen van Goudwisselkantoor merken door de steeds stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Sommige klanten wachten nog even op de volgende dag tot wellicht de goudprijs weer hoger staat, maar vele mensen wachten het niet af en gaan vandaag nog langs een Goudwisselkantoor. Afspraak maken is niet nodig, maar soms is het wel handig gezien de drukte. De rente is laag, op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren merkt Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Het blijft een veilige haven en oude sieraden of munten kan men direct omzetten in contanten. De kranten staan er vol van en het zet de goudprijs flink in de schijnwerpers. Dat levert elke dag flink wat extra aanloop op. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 komt men langs. De laagdrempeligheid van Goudwisselkantoor Goes, Piet Heinstraat 2b wordt ook als prettig ervaren in combinatie met de expert van goud die de oude sieraden taxeert op waarde. "Bijkomend voordeel is dat een taxatie altijd gratis is', aldus De Ruiter. Goes www.goudwisselkantoor.nl woensdag 2 december 2020 Kijk op de site bij /video Leren koken van je biologiedocent Rob Paardekam Goes Biologiedocent Erik Adriaenssens geeft nu de module streetfood. Hier leert hij kinderen gyros met tzatziki maken. foto marcelle davidse Drukte voor verkoop sieraden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52