II O) CD O ZEELAND 11 Tennisster Lesley Pattinama- Kerkhove (29) wil nog een paar jaar vechten om de top 100 van de wereld te halen. ,,Ik geloof er nog steeds in dat dat mogelijk is." Tennisster Lesley Pattinama-Kerk- hove (29) denkt nog lang niet aan stoppen. Het vuur in haar brandt on verminderd fel, ook al zat het tot nu toe in 2020 tegen. ,,Het is mijn doel om de top 100 van de wereld te ha len", vertelt de Zierikzeese, die deze week 178ste staat. ,,Ik geloof ook dat dit nog steeds mogelijk is. En zolang ik het tennissen nog zó leuk vind en ik er ook nog van kan leven, ga ik door." Wel vindt Pattinama-Kerkhove het bijzonder vervelend dat ze nu een „weggegooid jaar" meemaakt. ,,Als je 22 bent, dan heb je nog tien jaar om mooie resultaten te halen", zegt ze. ,,Maar op je 29ste duurt je carrière niet meer zo heel lang. Het is zonde dat het halen van dat doel nu weer een jaar vertraging heeft opgelopen." Voordat de coronacrisis in maart de internationale sport stillegde, stond de Schouwse rond de 160ste plaats in het enkelspel en haalde ze de dubbel- finale bij het WTA-toernooi van Lyon. Eind april, toen ze al zo'n zes weken thuis zat, gaf ze aan dat ze niet geloofde dat er in 2020 nog getennist ging worden. ,,Pas als de wereld weer schoon is." Het was namelijk niet eer lijk als het ene land weer open ging en het andere niet, omdat dan niet alle speelsters gelijke kansen hadden om punten voor de ranking te pak ken. ,,Maar het is nog meegevallen", stelt Pattinama-Kerkhove nu. ,,Eind augustus konden we weer beginnen. En iedereen was er weer bij." Gecompliceerd Het virus maakt het meedoen op de WTA- en ITF-tour wel gecompliceerd. Tennissters en hun coaches worden bij aankomst in een ander land met een getest en gaan meteen voor één dag in quarantaine in hun hotelka mer. Als de uitslagen vervolgens goed zijn, kan er getraind en gespeeld wor den. ,,Ik ben nu de afgelopen maan den tussen de 20 en 25 keer getest", vertelt Pattinama-Kerkhove lachend. ,,Elke keer was de uitslag negatief. He laas gold dat niet voor iedereen. Bij elk toernooi heb ik wel één of meer speel sters gezien die niet toegelaten kon den worden. Het was vooral zuur als zij geen corona hadden, maar hun Ik ben de afgelopen maanden tussen de 20 en 25 keer getest coach wel. Dan nog mochten ze dus echt niet meedoen." Bonus De Zeeuwse had de pech dat ze tij dens de intelligente lockdown in Ne derland niet hard door kon trainen. Ze kampte met een vervelende schouderblessure. Toen ze in Praag weer opstartte, kon ze niet voluit ser veren en dus met haar opslag totaal geen druk zetten. Later kreeg ze ook nog last van een buikspierblessure. Pattinama-Kerkhove: ,,Het was niet makkelijk om te winnen en veel par tijen te spelen. Toernooien waren ook sterk bezet. Omdat veel toernooien nog steeds niet doorgaan, is er weinig te kiezen en komt iedereen naar de zelfde plek toe. Elke week dat ik toch nog wedstrijden speelde, zag ik als bonus." Hoewel ze in geen van de evene menten ver kwam, handhaafde ze zich toch redelijk op de wereldrang lijst. Ze zakte nauwelijks plaatsen. ,,En dat zorgt ervoor dat ik er nog steeds in geloof dat ik die top 100 kan halen. Als het over twee a drie jaar nog niet gelukt is, zal ik wel gaan na denken over hoelang ik nog door wil. Maar vooralsnog wil ik er vol voor gaan." Dubai De laatste twee weken trainde Patti- nama-Kerkhove in het Nationaal Ten nis Centrum in Amstelveen. Vandaag vliegt ze voor waarschijnlijk haar laat ste toernooi van 2020 naar Dubai. Daar begint ze komend weekeinde in de kwalificaties van een 100.000 dol- lartoernooi. ,,En wat ik daarna ga doen, weet ik niet." Dat heeft ermee te maken dat het coronabeleid in Australië, waar in ja nuari normaal gesproken de Austra lian Open is, heel streng is. Down un der hebben ze het virus goed onder controle en dat willen ze graag zo houden. ,,Eerst zeiden ze dat we voor 14 december in Australië moesten aankomen en dan veertien dagen in quarantaine moesten gaan", vertelt Pattinama-Kerkhove. ,,Toen wilde ik dus vanuit Dubai gelijk doorreizen. Maar nu is het zo dat we niet vóór 8 ja nuari welkom zijn. En dan is het ook nog maar de vraag of de Australian Open doorgaat en misschien ver plaatst wordt." Stitan Van Anrooij woensdag 2 december 2020 Roeland van Vliet Vlissingen - Lesley Pattinama-Kerkhove Ml Voor het eerst sinds 2008, het eerste jaar van haar internatio nale carrière, heeft Lesley Patti- nama-Kerkhove in het enkelspel meer verloren dan gewonnen in een seizoen. Door (de naweeën van) blessures stapte ze tot nu toe slechts 7 keer als winnares van de baan. 14 partijen gingen verloren. Ze speelt nog wel in Dubai komende week. In haar hele carrière (WTA en ITF) speelde de Zeeuwse 693 single-partijen. Daarvan won ze er 412, wat 59 procent is. 19.11 Tom Boere neemt het met Türkgücü Mün- chen vanavond om 19.00 uur op tegen Ros tock. De club van de spits uit Terneuzen bezet momen teel de achtste plek in de 3de Bundesliga. ISJ1 Met een tijd van 15.11 minuten was Yunis Sti- tan de snelste atleet in de vir tuele 5 kilome- terstrijd van Delta Sport. Emma van Mou- rik was met 20.22 de snel ste vrouw. Beide atleten wonnen vorige week ook al de 3 kilometerrace. II Shirin van An- rooij is overge bracht naar het AZ Herentals in België. De 18- jarige veldrijd- ster uit Kapelle was zondag slachtoffer van een crash in de cross in het Tsjechische Tabor. Daar on derging ze al een operatie. A Lesley Patti- nama-Kerk- hove in actie op het WTA- toernooi in Linz, waar ze afgelopen no vember strandde in de finaleronde van het kwali- ficiatietoer- nooi. FOTO ROB PRANGE SPAINDPPI DPPI ORANGE PICTU RES Vuur brandt na weggegooid jaar nog onverminderd fel o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43