Geen vuurwerk, geen carbid en geen feest, wel meer handhavers Oase verkozen tot beste paviljoen van Nederland 7 NIEUWBOUW KLAAR IN 2023 Basisscholieren in Oost-Souburg wachten er al jaren op. Nu gaat het toch echt gebeuren. Na de kerstvakantie verhuizen alle leerlingen van de Tweemaster Kameleon en leerlingen van de locatie Van Visvlietstraat van De Burcht-Rietheim. De leerlingen van de openbare (Tweemas ter-Kameleon) en christelijke (De Burcht-Rietheim) ba sisscholen gaan na de jaarwisseling overigens nog niet naar een nieuwe school. Ze trekken voor twee jaar in een tijdelijke behuizing van tot lo kalen omgebouwde keten in res pectievelijk de Roerstraat en de Dongestraat. Als de bouw volgens de (huidige) planning verloopt, strijken alle leerlingen van Twee master-Kameleon over twee jaar neer in een nieuwe school aan de Jan de Priesterstraat en kan de hele schoolbevolking van De Burcht Rietheim terecht in een nieuw ge bouw aan de Van Visvlietstraat. Op de locaties van de nieuwe Souburgse scholen zitten nu hun hoofdvestigingen. Beide scholen groeiden lang geleden al uit hun jasje en maken al vele jaren gebruik van een nevenvestiging. Vooral het gebouw van de Kameleon staat al jaren op de rol voor sloop. Omdat het schoolgebouw niet meer aan de eisen voldoet én omdat WVO Zorg met smart wacht op nieuwbouw van zorgcentrum De Zoute Viever aan het Oranjeplein. In de drie jaar dat Ruud Hooges- teger directeur is van Dalton basis- school Tweemaster-Kameleon praat hij al over nieuwbouw voor zijn school. Bij zijn aantreden, had de bouw al begonnen moeten zijn, maar Hoogesteger heeft geen be hoefte aan terugkijken. ,,Het is fijn dat we nu echt resultaat zien en we zitten volop in de voorbereidingen voor de verhuizing." Langere kerstvakantie De leerlingen van de Tweemaster Kameleon hebben een paar dagen extra kerstvakantie om leerkrach ten en verhuizers de gelegenheid te geven de verhuizing voor te berei den en de klaslokalen in te richten, meldt Hoogesteger. ,,We zijn al druk bezig met inpakken, maar de laatste spullen worden donderdag 17 en vrijdag 18 december ingepakt, zodat de verhuizers alles voor Kerstmis naar ons tijdelijke onder- Het is fijn dat we nu echt resultaat zien en we zitten volop in de voorbereidingen voor de verhuizing komen in de Roerstraat kunnen brengen. Maandag 4 januari heb ben de leerkrachten de gelegenheid hun lokaal tiptop in te richten, zo dat de leerlingen dinsdag 5 januari toch weer een beetje in een eigen, vertrouwde ruimte les krijgen." Directeur Nelly van de Velde van De Burcht-Rietheim kijkt al een eeuwigheid uit naar de nieuwe school. ,,Ik kwam laatst een moeder tegen, die me er aan herinnerde dat haar intussen naar de universiteit gaande kind al beloofd was dat het naar een nieuwe school zou gaan." Zij heeft alle leerlingen vanaf nieuwjaar bij elkaar, omdat bij de vestiging aan de Dongestraat ruimte genoeg is voor een aantal noodlokalen. De kinderen die daar vanaf januari les volgen, maken net voor de kerstvakantie (virtueel) kennis met de nieuwe klassen. Zo gauw de leerlingen vertrok ken zijn, kan WVO Zorg het Kame leongebouw slopen en gaat de ge meente verder met de - eerder mis lukte - aanbestedingsprocedure voor nieuwe schoolgebouwen in de Jan de Priester- en de Van Visvliets- traat en uitwerking van de bouw plannen voor de twee nieuwe scholen. Beide schooldirecteuren laten overigens weten dat de teke ningen voor hun nieuwe onder wijsinstituten er al veelbelovend uit zien. Van de Velde durft daarom zelfs voorzichtig te hopen dat haar nieuwe school voor het begin van 2023 al in gebruik kan worden ge nomen. Aarzelend lachend: „Altijd optimistisch blijven." Middelburg huurt daarvoor extra boa's in - buitengewoon opspo ringsambtenaren. Daardoor lopen en fietsen er deze maand gemid- deld zes per dag rond in de ge meente en in de laatste twee weken van het jaar zelfs regelmatig acht. Soms in uniform, soms onherken baar in hun gewone kleren. ,,Ook zijn verloven ingetrokken en wer ken we nauw samen met de poli tie", zegt burgemeester Harald Bergmann. Geen alternatieven Dat er zo weinig mag deze jaarwis seling heeft alles te maken met de coronamaatregelen. De gemeente kan dus ook geen alternatieven or ganiseren voor bijvoorbeeld het grote feest dat altijd met kerst in de horecatenten wordt gehouden, zegt Bergmann. ,,Er mogen gewoon niet veel mensen bij elkaar komen, dus wij organiseren ook niks." Carbidschieten wordt landelijk wel gezien als een alternatief voor het afsteken van vuurwerk. Maar dat geldt voor Middelburg niet, stelt Bergmann nadrukkelijk. ,,Het was hier altijd al verboden, dus wie het de afgelopen jaren toch deed, was eigenlijk illegaal bezig." Elke gemeente mag zelf bepalen hoe zij wil omgaan met carbid- schieten. Middelburg werkt het verbod nu uit in een extra maatre gel. Bergmann ziet er namelijk ook een gezondheidsrisico in als men sen zonder ervaring nu toch gaan carbidschieten. ,,We gaan het dus ook niet toestaan." DOMBURG Een geweldige op steker in een moeilijke tijd. Zo noemt Hein Robbers van Oase bij Domburg de uitverkiezing van zijn strandpaviljoen tot het beste van Nederland. In deze onlineverkiezing heb ben dit jaar meer dan 80.000 gasten gestemd op onder meer hun favoriete restaurant, snackbar, hotel of strandpavil joen. Het Domburgse Oase ein digde als hoogste voor Beach- club Wow uit Scheveningen. De Landelijke Vakjury prees Robbers en zijn compagnon Jaco Duvekot onder meer met hun activiteiten op social me- dia in de coronatijd. Hierdoor bleven hun gasten ondanks de sluiting toch betrokken bij het bedrijf. Robbers herkent dat wel. ,,We zijn erg actief op Fa- cebook en Instagram. Het be richt van deze uitverkiezing le vert alleen al 1200 reacties op. Daarmee blijkt dus dat veel mensen met ons meeleven." Ondanks het uitbreken van de coronacrisis bouwden ze dit jaar toch een loungedeck. Vol gens de jury onderscheid Oase zich daarmee van de andere pa viljoens en biedt het paviljoen op die manier meer beleving voor de gasten. woensdag 2 december 2020 WA Eindelijk zicht op verhuizing scholen René Hoonhorst Oost-Souburg - Ruud Hoogesteger directeur Tweemaster- Kameleon Carbidschieten was altijd al ver boden in Middelburg. Vuurwerk afsteken mag dit jaar ook niet en de altijd populaire feesten met kerst en oudjaar in de horeca kunnen ook al niet doorgaan. Om te zorgen dat iedereen zich aan de strenge regels houdt, zet de gemeente dit jaar flink wat meer handhavers in. Zelfs met kerst. Maurits Sep Middelburg ;-v Buurtkinderen Jaex (6, op de 'schans') en Rishaanoo (7) zetten al een fietsparkoers op poten op het parkeerterrein bij de tijdelijke Twee master-Kameleonschool in de Roerstraat in Oost-Souburg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39