s? Als alles meezit... Wietkweker hoeft veel minder terug te betalen Gratis vakantie voor 13 ernstig zieke kinderen Weldadig 2 FILMPJES MOOIE PLEKJES Welke stukjes Zeeland zou het Eurovisie Songfestival volgend jaar moeten laten zien? Nee, niet weer de Deltawerken of de Zeelandbrug, horen we regelmatig als we een rondje maken langs willekeurige Zeeuwen. ,,Er zijn veel mooiere plekken." Commentaar Hugo de Jonge geeft Nederland hoop. De minister van Volksgezondheid denkt dat het inenten tegen corona in januari kan beginnen. Als alles meezit. Natuurlijk houdt hij wat slagen om de arm. Toch is dit een fijn bericht. Nederland kan met goede moed de feestdagen in. Ook al is het coronavi rus volgend jaar echt niet meteen weg. Het zal waarschijnlijk wel even duren voor genoeg mensen zijn ingeënt om een breed effect te hebben. Verder moet nog blijken of de vaccins behalve de ziekteverschijnselen ook de besmettelijkheid voldoende terugdringen. En we weten ook nog niet hoe lang een vaccinatie beschermt. Dus bij het begin van het inenten kunnen de coronamaatregelen niet meteen overboord. Op de eerste dag van de mondkapjesplicht voorspelt De Jonge de start van het inenten. Het zal wel toeval zijn. Prettig toeval. Want strenge coronaregels zijn veel gemakkelijker te accepteren als er een oplossing in zicht is. Dan is het gewoon nog even doorbijten. Het zou een beetje tegenvallen als Neder land tot de zomer in een gedeeltelijke lockdown blijft, maar zelfs dat is te overzien. De coronacrisis verandert langzaam van gezicht. Als de vaccins doen wat de makers beloven, gaat het van zeer bedrei gend naar controleerbaar. Van eindeloos lijkende beperkingen naar zicht op een 'normaal' leven. Dat wordt waarschijnlijk an ders dan voor de crisis. Want we zullen ons gedrag moeten aanpassen om nieuwe pandemieën minder kans te geven. Al is het virus straks echt niet meteen weg, Nederland kan met goede moed de feestdagen in De zaak kwam in 2013 aan het licht. Nadat de man was gaan samenwo nen, hield hij zijn oude woning in Goes stiekem aan. Daarin runde hij, zonder dat zijn partner het wist, een hennepkwekerij. In 2015 werd hij veroordeeld tot een taakstraf. Drie jaar later be paalde de rechter dat de man ruim 95.000 euro moest terugbetalen. Dat zou de winst zijn die hij met de hennepteelt heeft gemaakt. De man ging in hoger beroep te gen de hoogte van dat bedrag. Het gerechtshof in Den Bosch heeft ALMANAK Die Axelse vierde onlangs haar 64ste verjaardag. Haar leeftijd doet haar niks, ze heeft zich erbij neergelegd dat ze elke drie we ken heur haar moet verven. Het enige waar ze echt last van heeft, zijn stramme spieren, maar ze merkte dat een lange warme douche daar wonderen voor hem nu in het gelijk gesteld. Het hof past een andere berekenings methode toe dan de rechtbank in Middelburg. Korting Die komt erop neer dat de totale winst tussen 2009 en 2013 50.000 euro bedraagt. Daar gaan de kosten voor onder meer het pand en de stroom van af, waardoor er bijna De wietkweker ging in hoger beroep tegen de hoogte van dat bedrag 25.000 euro overblijft. Omdat de zaak te lang heeft geduurd, past het hof bovendien een korting van 10 procent toe. Tip? redactie@pzc.nl doet. Laatst stond ze 's avonds weer eens onder de warme stra len. Te lang, vond haar echtge noot, die vanuit de slaapkamer riep waar ze bleef. ,,Dit is zo wel dadig! Elke minuut maakt me een jaar jonger!", riep ze terug. ,,Blijf daar dan nog maar een half uurtje", zei hij fijntjes. Halve ton voor project Burger, boer en visser Museum en podia delen coronasteun VLISSINGEN Tweede treurwilg ook tegen de vlakte Het Eurovisie Songfestival roept Nederland op om de mooiste plek jes van eigen land in te sturen. Met de beste inzendingen worden de filmpjes tussen de liedjes - waar mee de 41 deelnemers worden aangekondigd - in elkaar gezet. Over de vraag welke plek de mooi ste van Zeeland is, verschillen ui teraard de meningen sterk. Som mige moeten echt even kauwen op de vraag voor ze kunnen antwoor den. Hoe dan ook, een rondje langs willekeurige Zeeuwen levert in elk geval een paar pareltjes op waar de rest van het land nog van zal opkij ken. Dertien ernstig zieke kinderen krij gen een gratis minivakantie aange boden op Noord-Beveland. Samen met hun gezin mogen de kinderen een weekend lang gebruikmaken van een huisje en de bijbehorende voorzieningen op RCN De Schots man in Kamperland. Het initiatief hiervoor is afkom stig van Stichting Gaandeweg, dat korte vakanties organiseert voor ge zinnen die worden geconfronteerd met kinderkanker. ,,De feestdagen komen eraan en zéker dit jaar is het belangrijk om extra naar elkaar om te kijken", vertelt Jessica Koole van RCN De Schotsman. ,,Daarom heb ben Stichting Gaandeweg en RCN Vakantieparken de krachten ge bundeld om honderd gezinnen met een ernstig ziek kind dit jaar een onvergetelijke december te bezor gen.'' „Gaandeweg heeft landelijk hon derd kinderen geselecteerd voor een vakantie'', aldus Koole. ,,Die biedt RCN allemaal een gratis va kantie aan. Dertien van de honderd komen naar De Schotsman voor een weekend." De gezinnen komen verspreid over twee weekenden. ,,Komend weekend komen er zes. In het weekend van 8 tot en met 21 december komen er nog eens ze ven.'' woensdag 2 december 2020 Een Zeeuwse wietkweker moet bijna 22.500 euro in de staats kas storten. Dat is aanzienlijk minder dan de 95.585 euro waartoe de Middelburgse recht bank hem in 2018 veroordeelde. Rolf Bosboom Den Bosch MIDDELBURG Zeeuwse burgers, boeren en vissers gaan samen in gesprek over de toe komst van de agrarische sector. Het project dat het ZAJK (Zeeuws Agra risch Jongeren Contact), Scalda en Zeeuws Land Viscollectief daarvoor hebben opgezet krijgt ruim 50.000 euro subsi die. De helft komt uit Eu ropa en het dagelijks pro vinciebestuur legt er de andere helft bij. De na druk ligt op de jongere generatie die veranderin gen teweeg moet bren gen, vandaar dat het on derwijs erbij is betrokken. Behalve een adviesrap port worden ook leskis ten en receptenboekjes gemaakt. MIDDELBURG Gedeputeerde Anita Pij- pelink (foto, PvdA, cul tuur) is ontzettend tevre den over het gastheer schap van het Waters noodmuseum, Zeeland theaters (Scheldetheater, Mythe, Schouwburg Mid delburg), 't Beest en De Spot. Met geld dat ze krijgen uit het Stimule ringsfonds Cultuur ope nen ze hun locaties voor kunstenaars en artiesten die door andere, kleinere organisaties worden ge presenteerd. Zo delen ze hun coronasteun met an deren. De provincie steekt ruimt zes ton extra in de culturele sector. Het Rijk geeft eenzelfde bedrag. Vorige week na de kap van de treurwilg aan de overkant van de brug aan de Schuitvaart- gracht stond de boom aan de Singel er nog fier bij. Maar ook die treur wilg bleek bij nadere in spectie ernstig bescha digd door de stormen van afgelopen najaar. Op last van de ge meente is ook de wilg tegenover de kerk aan de Singel daarom ge kapt. De overige bomen langs de gracht leveren geen gevaar voor de omgeving op. Maar dat kan na een storm zo weer anders zijn, aldus de gemeente. Zeeuwse Jeffrey Kutterink Vlissingen DIJKWATER Natuurgebied Dijkwater tussen Dreischor en Sir- jansland is er zo één, vindt Ruud Boon uit Sirjansland. ,,Echt een prachtig gebied, zeker in het voorjaar. Dan staat het er vol met or chideeën. Ik geniet er van de variatie aan planten en vogels. En dat uitzicht over de Grevelingen..." foto sandra schimmelpennink Willem Adriaansens Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34