Jeugdzorgorganisatie verdwijnt, taken overgeheveld, lot personeel onzeker Luuk neemt de benen na knal Lesley gelooft er nog steeds in Ester Weststrate in de piepzak als hulphond na ontploffing zwaar vuurwerk wegvlucht Tennisster zet na rotjaar alles op alles om de top 100 van de wereld te halen zeeland 11 Intervence begeleidt en ondersteunt gezinnen en kinderen die te maken krijgen met jeugdbescherming of jeugdreclassering. Dat doet zij in op dracht van de dertien Zeeuwse ge meenten. Er zijn al langer zorgen over vooral de financiële situatie van Intervence. De gemeenten betalen sinds twee jaar extra om de organisatie in stand te houden. Zonder dat geld zou zij het niet redden. Niet realistisch De afgelopen maanden is onder zocht hoe het verder moet met de stichting. Daaruit is volgens de ge meenten gebleken dat zelfstandig voortbestaan financieel niet realis tisch is. Ook overname door een an dere organisatie is niet haalbaar. Er zijn wel partijen benaderd. Daarvan heeft er een de overnamekansen onderzocht, maar die haakte uit eindelijk af zonder een bod te doen. Het opheffen van Intervence is daarom de enige mogelijkheid die overblijft. De taken van de stichting worden opgesplitst in drie delen en vervolgens overgenomen door Le ger des Heils, Briedis Jeugdbescher- mers en William Schrikker Groep. Volgens ons is er forse vooruitgang geboekt Zij zijn al actief in, onder meer, Zeeland. Hard besluit Jack Werkman, namens de Zeeuwse gemeenten voorzitter van de Jeugdregio Zeeland, spreekt van een 'hard besluit'. ,,Maar we hebben een heel traject doorlopen, met In- tervence en het ministerie van Jus titie en Veiligheid. Samen hebben we de drie scenario's afgepeld en bleef alleen deze optie over." Hij wijst erop dat de problemen bij Intervence al geruime tijd spe len en dat het er niet naar uitziet dat de organisatie binnen afzien bare termijn financieel gezond wordt. ,,Bovendien is er een aantal andere problemen aan de orde: er is een hoog ziekteverzuim en de be drijfsvoering en bedrijfscultuur zijn niet op orde." Voor Intervence is het een hard gelag. Zij heeft steeds gepleit voor voortzetting of overname, vooral omdat de kans dan het grootst is dat de zorg voor gezinnen op dezelfde manier kan doorgaan. ,,Dat staat voor ons voorop", zegt directeur bestuurder Sira Kamermans. ,,Bo- vendien hebben we ontzettend hard gewerkt om de problemen die er waren, weg te werken. Volgens ons is er forse vooruitgang ge boekt." Warme overgang Wat de precieze gevolgen zijn voor het personeel en de cliënten, is nog onduidelijk. De Zeeuwse gemeen ten willen het contract al per 1 ja nuari opzeggen. Er komt een pro jectorganisatie die de ontmanteling van Intervence op zich neemt en moet zorgen voor een 'warme over gang'. De verwachting is dat het to tale proces zes tot negen maanden in beslag neemt. De nieuwe partijen zeggen er open voor staan om gezinsmanagers over te nemen. Vooral het lot van het ondersteunend personeel is zeer on zeker. De kans dat zij meekunnen, is klein» ZEELAND 5 Valt het voor buitenlandse studenten normaal misschien ook al niet mee om hun draai in Nederland te vinden, in coronatijd is het nog eens extra lastig. Mariska hielp vanuit het buddypro gramma van de Hogeschool Zeeland onder andere Aadya uit India. Zo maakte ze bijvoorbeeld een korte video met instructies voor de koffiemachine in het HZ- gebouw. It I woensdag 2 december 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 Intervence wordt opgeheven Stichting Intervence wordt op gedoekt. De taken van de Zeeuwse organisatie voor jeugdbescherming worden over genomen door drie andere orga nisaties. Het personeel is giste ren ingelicht en reageerde boos. Vakbond FNV dreigt met acties. Rolf Bosboom Middelburg - Sira Kamermans, directeur bestuurder Intervence ZEELAND4 Mariska (links) en Aadya\ FOTO DIRK JAN GJELTEMA yXV l\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33