Surprise Politie doet inval in drugslab bij Westdorpe: Mexicanen vast 2 JAN VAN DAMME Column Ze is al heel haar leven jarig net voor Sinterklaas. Dat is de reden om het elk jaar maar rustig aan te doen. Geen groots opgezette feesten met bal lonnen en koekhappen, niet de halve of de hele straat uitnodigen, geen fanfare voor de deur. Nee joh, laat maar zitten, iedereen heeft het al zo druk met dichten en surpri ses. Jarig zijn onder de rook van Sinterklaas, in de schaduw van Sint, dat stemt nederig. Corona-angst, coronavoorzichtig heid, raamzwaaien, mondkapjes plicht, vaccinverlangen. Iedereen gaat eronder gebukt. Zeker en vooral Sinterklaas. een witte baard, komende dagen moet hij zich meer dan ooit een weg banen door een woud van kerstbomen en verlichte portie ken. Aanbellen en zijn Amerigo de sporen geven, dat lijkt de enige op tie. in de traditionele sintactiviteiten lijkt ruimte te scheppen voor onze jarige. Helaas, alle beperkende maatregelen die voor tabberd en mijter gelden, zijn minstens zo hard van kracht voor gewone ster velingen. Dus geen huisparty, geen bioscoopje of concert, geen restaurant of wat je meer aan fees telijks kunt bedenken. keer anders te doen. Taal helpt ons om onze angsten te relativeren, lees ik in de krant. Vandaar al die ontspoorde verzinwoorden als hoestschaamte en covidioot. Ge lukkig doet taal nog veel meer. Wie goed nadenkt over wat hij zegt en schrijft, geeft daarmee een gemeende boodschap. moment in dit linkerbovenhoekje van pagina 2 wil doen. Ik feliciteer het meisje dat ik 42 jaar geleden onder de overkapping van het sta tion in Vlissingen met een ver wachtingsvolle glimlach aan zag komen lopen. En scheer met haar over een leven lang vol mooie Zeeuwse herinneringen. Daarna klinken we op de prachtige herin neringen die we nog gaan maken. Jarig in de schaduw van Sinterklaas, dat stemt nederig DE STELLING Vandaag: Winkels moeten mensen zonder mondkapje weigeren Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Man moet nog 35 mille betalen Van den Hil maakt grote kans op Kamerzetel VVD BIJ NADER INZIEN Geen Statenleden Forum opgestapt Vaak werden bij invallen in deze la boratoria Mexicanen aangehouden. Ook in Westdorpe was dat maan dagavond het geval, toen de politie op basis van een tip binnenviel. In de loods, helemaal achter op het erf van een voormalig landbouwbe drijf, trof de politie vijf mannen aan, afkomstig uit de Dominicaanse Republiek én Mexico (30, 39, 48, 53 en 56 jaar). De productie van het zwaar ver slavende crystal meth vindt nog niet zo lang plaats in Nederland. In 2016 werd een eerste laboratorium ontdekt en dit jaar dus tot nu toe ne gentien. De prijzen van in Neder land al langer geproduceerde syn thetische drugs als xtc en speed zijn afgelopen tijd fors gedaald, crystal meth is de nieuwe goudmijn. Voor niets terugschrikkende Mexicaanse kartels zijn daarin ge specialiseerd en hebben Nederland 'ontdekt' als productieland, dat al beschikt over illegale, wereldwijde afzetkanalen voor xtc en speed. Max Daniel, portefeuillehouder drugs bestrijding bij de Nationale Politie, zei daarover eerder in deze krant: ,,Als Mexicanen in Nederland actief zijn, kun je ervan uitgaan dat het kartel daar weet van heeft." Chemisch afval Een zwaarbewapend arrestatie team voerde maandagavond de in val in de loods aan de Kerkdreef bij Westdorpe uit. Enkele zwaarbewa pende agenten waren gisteroch tend ook nog aanwezig, maar ver lieten al snel het terrein langs één van de hoofdtoegangswegen tot Westdorpe, de Molenstraat. Een woordvoerder van de politie Zee land-West-Brabant sprak gister middag van een 'groot lab', zonder verder in details te treden. De voor malige mestkelder van de loods werd gebruikt om het bij de pro ductie vrijgekomen chemisch afval in op te slaan. Hoe lang de loods al in gebruik is, kon de woordvoerder (nog) niet zeggen, en ook niet hoe veel er is geproduceerd. In Westdorpe was het bij menig een al opgevallen dat er de laatste tijd 's avonds en ook 's nachts acti viteiten waren op het voormalige boerenbedrijf aan de rand van het dorp. Het bedrijf is enkele jaren ge leden door de provincie verworven voor de verbreding van de Tractaat- Als Mexicanen in Nederland actief zijn, kun je ervan uitgaan dat het kartel daar weet van heeft weg (Terneuzen-Zelzate) en door verkocht. De bewoners van het woonhuis op het erf, waar de loods met het laboratorium vrij ver van daan staat, zijn nog niet gehoord. De ontruiming van het laborato rium duurt vermoedelijk nog zeker tot in de loop van vandaag. De vijf gearresteerde medewerkers zijn vastgezet en gisteren verhoord. Begin dit jaar werd in de ge meente Sluis een drugslab gevon den dat buiten bedrijf was, waar vermoedelijk ook crystal meth was geproduceerd. Daarvoor zijn eve neens vijf verdachten aangehou den, uit Arnhem, Eck en Wiel, Bathmen en Beneden-Leeuwen. VEEL MENSEN ZOEKEN TROOST IN KERST &1T JAAR woensdag 2 december 2020 Maar dit jaar lijkt alles anders. Ook al vangt hij zijn nies op in Die uit corona geboren flauwte Daarom probeer ik het deze Dat is wat ik nu op dit eigenste Reageer op pzc.nl Gisteren: Het boeken van ziekenhuis bezoek is een prima idee 843 reacties ELLEWOUTSDIJK De politie heeft gisteroch tend in Ellewoutsdijk een man aangehouden en voor 35 dagen vastgezet. De man moest een be drag van bijna 35.000 euro (verdiend met crimi nele activiteiten) terugbe talen, maar kon dat niet. De 35 dagen in hechtenis is een dwangmiddel dat kan worden opgelegd wanneer een veroor deelde niet betaalt. Het bedrag blijft overigens openstaan. Dit dwangmid del wordt opgelegd als de rechtbank constateert dat er aan criminele activitei ten geld is verdiend. GOES Jacqueline van den Hil uit Goes maakt een zeer goede kans om volgend jaar in de Tweede Kamer te komen. Ze staat op plek 25 van de kandida tenlijst van de VVD. Dat is ruimschoots een verkies bare plek, gezien de hui dige peilingen. Ook op nummer 46 van de lijst staat een Zeeuw: de Mid delburgse wethouder Chris Simons. Twee hui dige Zeeuwse VVD-ka- merleden André Bosman en Tobias van Gentstop- pen. Bij het CDA staat Joba van den Berg uit Goes op een verkiesbare plaats: nummer 16. In het artikel 'Ledenoor deel over Baudet' in de krant van gisteren staat Zeeland ten onrechte vermeld in het lijstje van provincies waar Staten leden van Forum voor Democratie zijn opge stapt vanwege de re cente ruzie tussen op richter Thierry Baudet en andere - al opge stapte - partijprominen ten. De drie Zeeuwse Statenleden hebben juist verklaard dat ze vooralsnog deel blijven uitmaken van Forum voor Democratie. Eerder stapten wel Statenleden Robert Brunke en Ro bert Koevoets (nu Pro Zeeland) uit de Forum fractie, maar dat heeft niks te maken met de recente gebeurtenissen. De loodsen in Westdorpe waar het drugslab is ontdekt. FOTO HV ZEELAND De ontdekking van een groot drugslaboratorium in een loods aan de Kreekdreef net buiten Westdorpe, waar de syntheti sche drug crystal meth werd ge produceerd, staat niet op zich zelf. Een recordaantal van ne gentien van dergelijke chrystal meth-laboratoria is dit jaar in Nederland opgerold. Harmen van der Werf Westdorpe - Max Daniel, Nationale Politie Kijk op de site bij /video HET IS MAAR VOOR VIER WEEKJES...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2