Vertrek Haagse coach geeft td Frank Arnesen de kans op een koerswijziging Voor Kuyt lijkt het nog te vroeg 25 Dick Advocaat trekt na dit seizoen de deur achter zich dicht in de Kuip. De Hagenaar vindt het welletjes en Frank Arnesen wilde ook een andere koers gaan varen, zonder de ervaren trainer. Precies een week geleden zat Dick Advocaat ontspannen achter de ta fel in de Guus Brox-zaal van de Kuip. Of hij na zijn succesperiode als trainer in Rusland nog weleens lekker een keer het vliegtuig had gepakt naar Moskou, was de slot vraag van de persconferentie. De 73-jarige Hagenaar schudde zijn hoofd. ,,Daar is echt geen tijd voor als trainer. Dan moet je zijn ge stopt.'' Na de persconferentie vertelde hij dat hij opgelucht was dat het vervolgens niet nog een kwartier over wel of niet doorgaan als trainer van Feyenoord was gegaan. ,,Dan krijg je dat weer, zit ik echt niet op te wachten.'' Die gemoedstoestand had de trainer van Feyenoord gisteren ook. En dus besloot hij opeens de knoop zelf maar door te hakken. De me dia-afdeling van Feyenoord kon dat besluit wat hem betreft ook meteen wereldkundig maken. Even later stond er zwart op wit dat Advocaat na dit seizoen vertrekt bij de club. ,,Ik had helemaal geen zin in een periode met dat gezeur en al die vragen'', zegt Advocaat. De Hagenaar is eerlijk. Hij had voor zichzelf'eigenlijk wel al eer der' besloten dat het straks mooi is geweest in de Kuip. En Feyenoord leek ook helemaal niet aan te sturen op een langer verblijf van de erva ren trainer en zijn twee assistenten Cor Pot en Zeljko Petrovic. Tech nisch directeur Frank Arnesen is uiteraard dolblij dat Advocaat al dertien maanden het maximale uit zijn smalle spelersgroep haalt en zo voor rust zorgt in de Kuip. Maar de Deen schoof de afgelopen maanden nooit aan bij zijn trainer om for meel te informeren naar zijn plan nen voor komend seizoen. Nu het onderwerp in de media steeds vaker op tafel kwam, moet dat voor Advocaat ook een signaal zijn geweest. Blijkbaar vond Arne- sen het wel dus goed zo. De trainer was ook nog niet eenmaal betrok ken bij de plannen van de technisch directeur voor volgend seizoen. Al les wees gewoon in de richting dat de club komende zomer een koers wijziging wilde. Met een ander ge zicht voor de groep. ,,Nu heeft de I# - 'fiii ij» Dick Advocaat coachend langs de lijn. foto bsr agency club de tijd om een ander te strik ken'', zegt Advocaat. ,,En niemand vraagt er meer naar bij interviews. Ik zal er alles aan doen om er nog een mooi seizoen van te maken. Daarna is het mooi geweest.'' Dat zei Advocaat natuurlijk wel vaker. En keer op keer keerde hij te rug voor de groep. Dit keer is er vol gens hem geen twijfel meer. Al thans, als clubtrainer. Stel dat een land straks met de handen in het haar zit en een ervaren coach zoekt? ,,Ik zeg als clubtrainer'', zegt Advo caat. ,,Feyenoord is mijn laatste club.'' Arnesen weet dat het moeilijk zal zijn om iemand te vinden die nog meer uit de selectie van Feyenoord haalt dan Advocaat. Maar de Deen heeft toekomstplannen. Niet voor niets nam hij in juli het nieuwe elf tal onder 21 jaar volledig onder zijn vleugels. Hij haalde er zelfs twee Noren en een Portugees voor naar Varkenoord. Arnesen wil waarde creëren met jonge spelers en Feyen oord op die manier aan kapitaal hel pen. Advocaat vond dat spelers eerst moesten laten zien dat ze goed genoeg waren om te mogen mee draaien bij de hoofdmacht, Arnesen hoopte juist dat meetrainen ze het zetje in de rug zou geven dat ze in kwalitatief opzicht nog nodig had den. De nieuwe trainer zal zich meer dan Advocaat aan de zienswijze van de Deen moeten conformeren, maar wel in de wetenschap dat zoiets bij een grote club als Feyen- oord altijd hand in hand zal moeten gaan met acceptabele resultaten. OPVOLGING ,,Feyenoord mag blij en trots zijn dat hij ervoor heeft gekozen zijn lange en schitterende carrière als clubcoach bij ons af te willen slui ten'', zei Arnesen. woensdag 2 december 2020 GO Advocaat bezig aan laatste jaar in de Kuip Mikos Gouka Rotterdam Dick Advo caat op het trainingsveld van Feyenoord met Luis Sinis- terra. De Co lombiaanse aanvaller her stelt van een blessure. foto ROTTERDAM Nu zeker is dat Dick Advocaat en zijn assistenten Cor Pot en Zeljko Petrovic na het seizoen ver trekken, kan het gespeculeer over de opvolging begin nen. Alleen assistent John de Wolf zal na de zomer aanblijven in de Kuip. Frank Ar- nesen polste als technisch directeur bij Anderlecht met een en tevergeefs zijn landgenoot Kas- per Hjalmund, maar die is inmiddels bondscoach van De nemarken. De Deen is normaal gespro ken dus niet be schikbaar. Dirk Kuyt is toege zegd dat hij hoofd trainer kan worden bij Feyenoord, maar het feit dat hij het dit seizoen niet zag zit ten om het elftal onder 21 jaar te trai nen, maakt de kans dat hij nu al op de troon in de Kuip mag zitten er bepaald niet groter op. Arnesen zei al eens gecharmeerd te zijn van de werkwijze van Wim Jonk, de 54-jarige trainer van Volendam. Maar Jonk werkte nog nooit als hoofdtrai ner op het hoogste niveau. Dat deed voormalig speler Jon Dahl Tomasson wel. Ook de naam van de Deen zou tussen de kandida ten op het lijstje van Arnesen kunnen passen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25