Noors wonderkind Haaland: 22 LIVERPOOL - AJAX ■CHAMPIONS LEAGUEI Ajax moet woensdag Atalanta kloppen om te overwinteren in de Champions League. Dat is het gevolg van een nieuwe 1-0 nederlaag tegen een gehavend Liverpool. 'Ben blij met nieuwe club. Ik wilde ook graag Champions League spelen' Kort Sjachtar beul Real Madrid Sjachtar Donetsk heeft zich in de Champi ons League ontpopt als de beul van Real Ma drid (foto). De kampioen van Oekraïne ver sloeg de Spaanse titelhouder voor de tweede keer. In Kiev eindigde het duel in 2-0. Sjach tar bleef op 21 oktober Real in Madrid ook al de baas (2-3). Daardoor moet Real in de laat ste poulewedstrijd vol aan de bak. Nominaties 9 internationals Vier Oranje-internationals bij de mannen en vijf bij de vrouwen zijn genomineerd voor het Elftal van het Jaar van de Europese voetbalbond UEFA. Bij de mannen gaat het om Matthijs de Ligt, Stefan de Vrij, Hans Hateboer en Virgil van Dijk. Voor het beste vrouwenelftal kunnen fans onder meer kie zen uit Vivianne Miedema, Jill Roord, Dani- ëlle van de Donk, Dominique Janssen en Sari van Veenendaal. Er kan tot januari wor den gestemd op de website van de UEFA. WW Tennis IOC Ajax stapte het heilige Anfield op in de veronderstelling dat wederom de aanval van een Europese gigant met succes moest worden afgesla gen om de tweede plek in de groep niet af te staan voor de beslissende kraker tegen Atalanta. Een eerste Champions League nederlaag op vreemde bodem on der trainer Erik ten Hag (na acht tien uitduels) moest Ajax dus beko pen met een iets minder gunstige uitgangspositie. Door het gelijke spel van Atalanta moeten de Am sterdammers nu winnen op eigen veld. Die reddingsboei in de vorm van een zege had Ajax dus sowieso ach ter de hand. Dat was geen reden voor trainer Erik ten Hag om daar vol op in te zetten nu de Engelse kampioen wachtte. Ten Hag koos juist voor tien vaste krachten en één opvallende basisklant: Edson Alvarez. De Mexicaan, die na het debacle in Groningen en de komst van Davy Klaassen hooguit invaller was, werd van stal gehaald om Ajax weerbaarder te maken tegen de aanvalsmachine van Liverpool. Ten Hag wist immers ook dat als er een moment was om het vorig seizoen zo ongenaakbare Liverpool te verslaan, dat gisteravond op An- field wel was. En dan was nog niet eens duidelijk dat ook doelman Alisson zich met een hamstring blessure bij vedettes Virgil van Dijk, Thiago en de eerste drie rechtsbacks in de overvolle zieken boeg meldde. De jonge Ierse debutant Caoim- hin Kelleher stond voor rust tot twee keer toe een openingstreffer van Ajax in de weg. Eerst door te redden op een kopbal van Davy Klaassen en niet veel later door een fraai afstandsschot van Noussair Mazraoui over de kruising te tik ken. Ajax was in de beginfase al door het oog van de naald gekropen toen Curtis Jones een geplaatst schot op de paal drukte. Veel groter gevaar stichtte Liver pool voor rust niet. De ruimtes daartoe kreeg het wel als Ajax de bal verloor. Bij één van die gevaarlijke uitbraken trok Perr Schuurs aan de noodrem bij Sadio Mané. De uit blinker nam de gele kaart op de koop toe. Maar verder deed Ajax lang nauwelijks onder voor de ge- Misschien heeft u wel eens van Mi- chu gehoord, de Spaanse spits die een one season wonder zou worden bij Swansea City in de Premier League in het seizoen 2012-2013. Hij is het grote voorbeeld van een spits die op zijn 20ste al veel meer be reikt heeft dan Michu zelf, Erling Braut Haaland. Als opkomende ster van Borussia Dortmund juicht hij af en toe zelfs op de karakteristieke manier waarop Michu dat in het verleden deed. Het is nog maar vier jaar geleden dat Haaland op bijveldjes speelde bij Bryne, inmiddels een tweededi visionist in Noorwegen, in een stadje helemaal ten zuidwesten waar Haaland het grootste gedeelte van zijn jeugd doorbrengt. In 2016 debuteert hij op 15-jarige leeftijd in het eerste elftal. Dat Haaland aanleg voor sport zou hebben, was eigen lijk vanaf 21 juli 2000 - zijn geboor tedatum - al duidelijk. Niet in de laatste plaats, omdat hij de zoon is van Alf-Inge Haaland, voormalig Noors international en ex-speler van onder meer Leeds United en Manchester City. In Leeds wordt zoon Erling geboren, als kind van Alf-Inge en moeder Gry Marita, een voormalig natio naal kampioen zevenkamp. Ook Erling begint met atletiek. Een bij zonder feitje is dat hij nog altijd het wereldrecord verspringen uit stand voor vijfjarigen op zijn naam heeft staan: 1,63 meter op 22 januari 2006. De jonge Erling experimenteert met atletiek, handbal, langlaufen én voetbal tot zijn veertiende. Hij is een familieman, gek op Noorwegen, maar het voetbal slin gert hem Europa door. Van jeugd wedstrijden bij Bryne in 2016 tot Champions League-records van daag de dag, met tussendoor trans fers naar Molde FK, Red Bull Ruime zege van Leeuwinnen De Nederlandse voetbalsters hebben voor het eerst een kwalificatietoernooi afgesloten zonder puntenverlies. Het al geplaatste Oranje won in Breda ook de tiende en laat ste groepswedstrijd in de voorronde van het EK 2022 in Engeland. De Europees kampi oen versloeg het kansloze Kosovo met 6-0 na een 0-0 ruststand. Voor Oranje scoorden Katja Snoeijs (drie), Jill Roord (twee) en Lieke Martens (rechts op de foto). Van Anrooij uit ziekenhuis De Nederlandse veldrijdster Shirin van An- rooij (18) heeft het ziekenhuis in Tsjechië, waar ze na haar zware valpartij zondag werd opgenomen, verlaten. In een ziekenhuis in Herentals in België zijn haar verwondingen nader onderzocht. Van Anrooij liep tijdens de wereldbekerwedstrijd in Tabor onder meer een diepe, open wond in een onder arm op veroorzaakt door een schijfrem. De wereldkampioene bij de junioren onderging nog dezelfde avond een operatie. Ze hield aan de val ook een gebroken vinger over. Quote van de dag Huidig voorzit ter Thomas Bach (66, foto) is de enige kandidaat bij de voorzitters verkiezing van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC). De herverkie zing is volgend jaar in Athene. Judo Tessa Brouwer is de nieuwe voorzitter van de Judo Bond Nederland (JBN). Ze is de eerste vrouw ooit in deze functie. Brou wer is rechter en beoefent aikido. woensdag 2 december 2020 VOETBAL VOETBAL I De Spanjaard Enrique López Pérez, de voor malig nummer 154 van de we reld, is voor acht jaar ge schorst. Uit on derzoek bleek dat de 29-ja- rige López Pérez zich in 2017 drie keer schuldig heeft gemaakt aan matchfixing. Tegen Atalanta J Liverpool j Ajax Johan Inan Liverpool I Liverpool - Ajax 1 58. Jones 1-0 Opstellingen Kelleher Onana Williams Mazraoui Matip 86. Huntelaar Fabinho Schuurs Robertson Blind Henderson 86. Martinez Wijnaldum Tagliafico Jones Alvarez Jota 69.Labyad 68. Firmino Klaassen Salah Gravenberch 90. R. Williams Antony Mané Tadic Neres 81. Traoré Scheidsrechter: Stieler (Dui) Toeschouwers: 0 Liverpool komt op voorsprong na de fout van Onana. foto epa Erling Braut Haaland (20) hoopt vanavond tegen Lazio zijn impo sante Champions League-cijfers een vervolg te geven. Het ver haal van een gedisciplineerde, multigetalenteerde doelpunten- machine. Tim Reedijk Rotterdam/Dortmund VOETBAL WIELRENNEN 1 Handbalinternational Laura van der Heijden over Dortmund, waar ze de negende Nederlandse is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22