Bond kraakt vaccinatieplan o JOL CNV pleit voor 'militair uitvoeringsplan' naar Duits voorbeeld Blunder Onana maakt einde aan unieke reeks van Ajax Zorgen om het eindexamen Bij het Eurovisie Songfestival horen gelikte promotievideo's van het gastland. Welk Zeeuws plekje mogen de tientallen miljoenen kijkers van het Songfestival straks beslist niet missen? Gedeputeerde Anita Pijpelink hoeft er niet lang over na te denken: de zwartwitte vuurtoren bij Breskens, met aan de ene kant het nieuwe natuur- recreatiegebied Waterdunen en aan de overkant de skyline van Vlissingen. Fortuin pleit voor een 'militair uit voeringsplan', in navolging van Duitsland. Daar worden nu al hon derden 'prikstraten' in gereedheid gebracht. Nederland begint met het vaccineren van ouderen en kwets- baren in een campagne die lijkt op de jaarlijkse verspreiding van de griepprik. Het inrichten van vacci natiestraten of afhuren van sport hallen vindt minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) nog niet nodig, omdat het nog maanden duurt voor jongere Nederlanders massaal kunnen worden gevacci neerd. Het voorbereiden van die campagnes vertrouwt hij toe aan het RIVM en de GGD. CNV-voorzitter Fortuin vreest dat het kabinet daarmee 'drama tisch achter de feiten aan zal lopen'. Volgens hem heeft het kabinet goed in beeld in welke volgorde moet worden gevaccineerd, maar ontbreekt het aan een pasklaar uit- voeringsplan. ,,Met het testen heb ben we de plank ook misgeslagen. Toen hoorden we ook steeds: het komt goed. Dat bleek niet te klop pen. Dat gevoel heb ik nu ook. Al leen maar zeggen 'het komt goed' is niet genoeg." Vol aan de slag Elke vertraging rond het vaccine ren leidt volgens het CNV tot enorme schade aan de economie. Fortuin zou daarom ook graag zien dat het spoedig inenten van mil joenen werkenden prioriteit krijgt, 'zodat iedereen weer vol aan de slag kan'. Gisteren werd bekend dat de Eu ropese Geneesmiddelenautoriteit EMA op 29 december een oordeel velt over het coronavaccin van Pfi zer en BioNTech, dat daarmee de primeur heeft. Daarop zei minister De Jonge dat in de week van 4 ja nuari kan worden begonnen met inenten. Het RIVM, de GGD, huis artsen en artsen van verpleeghui zen en instellingen werken daarbij nauw samen, aldus De Jonge. Het kabinet hoopt dat er in het eerste kwartaal van 2021 zo'n 3,5 miljoen Nederlanders kunnen worden gevaccineerd. De eerste vaccins gaan naar ouderen, kwets baren en zorgpersoneel. Dat bete kent dat gezonde, jongere Neder landers in het eerste kwartaal nog niet in aanmerking komen. P4 Leerlingen vragen zich af of het wel doorgaat pio 7°C Nieuwsmedia It M Moet heel Europa dit zien? ZEELAND 2 Het plan van het kabinet voor vaccinatie tegen het coronavi rus voldoet bij lange na niet. Dat stelt Piet Fortuin, voorzitter van vakbond CNV. Hij vreest schade aan de economie doordat ons land - net als bij de testen - 'dra matisch achter de feiten aan zal lopen'. Chris van Mersbergen Rotterdam P22 Vandaag wordt het een grijze dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1