Van de rollende ballen tot de prijzentafel is alles hetzelfde, alleen is deze bingo online Twee jaar lang geen dieren houden 6 Pleidooi in kunstnota B en W van Terneuzen spreken deze ambitie uit in de langver wachte Nota Kunst en Cultuur die vandaag wordt besproken in de raadscommissie samenleving. Be staande musea als Het Warenhuis Land van Axel in Axel en het Indu strieel Museum in Sas van Gent houden zich vooral bezig met cul tureel erfgoed. Een museum voor beeldende kunst kan een welkome Cultuur volgt niet de beurskoersen, maar is een investering in onze gemeenschap aanvulling zijn, denkt wethouder Frank van Hulle. Het meest voor de hand ligt, vol gens hem, een dependance te vesti gen van museum voor moderne kunst S.M.A.K. in Gent. Als de ge meenteraad akkoord gaat, volgt een onderzoek, onder meer naar een geschikt pand en de kosten. Over een jaar moet meer duidelijk zijn. De oprichting van een nieuw museum maakt deel uit van een reeks voorstellen in de Nota Kunst en Cultuur om het culturele kli maat in Terneuzen te versterken, als investering in de leefbaarheid. 'Cultuur' wordt daarbij breed uit gelegd; van carnaval, podia als het Scheldetheater, Porgy Bess en De PIT, muziekverenigingen, instel ling voor cultuur- en kunsteducatie Toonbeeld tot de bibliotheek. Poppodium De PIT wordt gepro fessionaliseerd, als het aan B en W ligt, met mogelijk een beroeps kracht in deeltijd. Van Hulle wil ook meer samenwerking met an dere Zeeuwse poppodia. Zorgen zijn er over Porgy Bess. Het vrij- willigersbestand veroudert en het pand is aan renovatie toe. Om een nieuwe toekomst uit te stippelen is 6000 euro gereserveerd. Stadsdichter Ideeën bestaan er verder voor cul turele programma's als Kunst in de Zorg met 'liedjes van toen' voor ou deren. Het project Muziek in de Klas wordt voortgezet, om scholie ren kennis te laten maken met het spelen van muziek. Terneuzen krijgt een stadsdichter. Andere voorstellen zijn: rotondes versieren met kunst, een kunstroute maken, een foto-expositie van mensen die de stad onderhouden, en leeg staande panden openstellen voor beginnende kunstenaars. Terneuzen wil verder komaf ma ken met kunstwerken die tot 1987 door eigen kunstenaars zijn ge maakt via de Beeldende Kunste naars Regeling (BKR). Een deel van de werken is na selectie door een onafhankelijke deskundige vernie tigd. Ze waren niet goed opgeslagen en alleen voor veel geld te restaure ren. Wat er over is, wil Terneuzen aan de inwoners schenken. ,,We hopen dat u hetzelfde gevoel krijgt als bij een 'gewone' bingo", zegt Ellen Verstraeten via de web cam tegen de deelnemers. Ellen Verstraeten en Mariska Sijs van de stichting Hulst voor Elkaar hebben alles klaargezet in Den Dullaert in Hulst. Van de rollende bingoballe tjes tot de prijzentafel. De deelne mers hebben ingelogd en kunnen elkaar zien en horen. We hopen dat u hetzelfde gevoel krijgt als bij een gewone bing0 Voor de onlinebingo gaven zich 25 mensen op. Hulst voor Elkaar wil hen hiermee over de 'digitale drempel' heen helpen. ,,Bingo is hier een goed middel voor", zegt El len. Onder de noemer 'Corona Connect' wil Hulst voor Elkaar op allerlei manieren zorgen dat men sen online kunnen aanhaken bij ac tiviteiten. ,,We zien dat mensen die normaal bij het digitale vandaan blijven, nu wél aansluiten. We heb ben een heel makkelijk systeem ge kozen." Het idee is dat uiteindelijk clubs uit de buurt de onlineactivi- teiten overnemen, zoals bijvoor beeld de KBO die voor coronatijd ook bingomiddagen hield. Bovenste rij vol Als om half drie iedereen in beeld is, gaat het spel van start. De bingo kaarten, die met de post werden verstuurd, worden bij wijze van test nog even omhoog gestoken: ieder een is er klaar voor. Ellen: ,,Heeft u de bovenste rij vol? Dan hoor ik dat graag. We spelen voor een bood- schappentasje." Net als bij een ge wone bingo, zijn er namelijk prij zen te winnen. Die passen allemaal door de brievenbus. Mariska: ,,Want die sturen we op met de post." Twaalf katten, twee konijnen, twee cavia's, zeven pony's en paar den, twee valkparkieten en een hond troffen inspecteurs van de dierenbescherming en de dieren- politie op 14 mei aan op de boerde rij bij Koewacht. De dieren bleken zo slecht verzorgd dat ze allemaal werden meegenomen. Het woord stront viel regelmatig voor de politierechter in Middel burg, toen officier van justitie Gerda Oosterveld omschreefwat er in mei in Koewacht werd aange troffen. ,,Paarden stonden op een laag stront van een halve meter dik, het was nat van de urine." Een beeldende situatieschets volgde. Het woord stront viel vaak tijdens de rechtszaak De kippen in het huis stonden in de stront, in het hok van de konij nen lag zo veel stront dat het door de spijlen op de vloer viel. De hond was veel te dik en leefde in een auto. ,,De kamer vol katten werd door de verbalisanten omschreven als een horrorkamer." De moeder en dochter waren gisteren niet bij de zaak. Advocaat Marloes de Houck: ,,Ze zijn niet af wezig omdat het ze niks doet. Ze voelen zich weggezet als dieren- mishandelaars." Beiden legden deels de schuld bij de opa bij wie ze inwoonden. Een flink deel van de dieren was van hem volgens de ad vocaat. En hij verbood zijn dochter en kleindochter op te ruimen. De politierechter dacht niet dat een 94-jarige man, die sinds de po litieactie in een verpleeghuis woont, zo de knoet erover had. Ze verwees naar tegenstrijdige ver klaringen, waaruit bleek dat de dieren wel degelijk van moeder en dochter waren. Ze veroordeelde beiden tot een voorwaardelijke werkstraf van tachtig uur en een houdverbod van twee jaar. MIJN DORP, MIJN STAD Yoga; Dorpscentrum12.30- 15.30 uur: Week markt. dinsdag 1 december 2020 Culturele saus voor Terneuzen VL Mariska Sijs van Hulst voor Elkaar laat de balletjes rollen. Achter haar zijn de deelnemers op groot scherm te zien. foto peter nicolai Terneuzen heeft al vrij veel musea, maar één ontbreekt er nog, vindt het college van B en W, een museum voor beeldende kunst. In de stad Terneuzen moet dit komen, als een trek pleister voor eigen inwoners en bezoekers. Harmen van der Werf Terneuzen -Nota Kunst en Cultuur N37, B5, G55.... Vanuit 25 ver schillende huiskamers werd er gistermiddag met spanning naar de thuisgestuurde bingokaart én op het computerscherm ge tuurd. Hulst voor Elkaar hield gisteren de eerste onlinebingo. Sophie Stockman Hulst -Ellen Verstraeten De Koewachtse moeder en dochter, bij wie in mei een groot aantal verwaarloosde dieren in beslag werden genomen, mogen van de rechter twee jaar lang geen dieren meer houden. Guido van der Heijden Middelburg AARDENBURG Kaai- plein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Expositie Biezonder Hoed (tex tiel); Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten; De Halle, 13.00 uur: BRESKENS Europa straat 22, 09.00 13.00 uur: Workshop schilderen; HEIKANT 't Heike, 14.00-15.15 uur: Sportbuurtwerk voor kids van 8-12 jaar; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; 09.00 en 13.00 uur: Handwer ken; De Brug school, 12.00- 13.00 uur: Sportbuurtwerk voor kids 8-12 jaar; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.00-16.30 uur: Bil jarten; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.15-20.15 uur: Sportgroep; SAS VAN GENT De Statie, 13.30 uur: Creaclub; SINT - JANSTEEN Gymzaal basisschool Inghelosenberghe, 14.00-15.15 uur: Sportbuurtwerk voor kids 8-12 jaar; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; De Veste, 10.00 uur: Gymnas tiek, biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos; Leger des Heils Dijkstraat, 10.00 uur: Stilte en rustmoment; Buurthuis De Kame leon, 15.30-17.00 uur: Kids2fun sport en spel voor kinderen 7 12 jaar; VOGELWAARDE Bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53