Kevin (7) uit Schore is misschien wel de beste lootjesverkoper Coronacrisis treft Kwalitaria in Vrouwenpolder, zaak is te koop 6 Toekomst Beveland Wonen Joeri Wisse Goes ,,Na de fusie hebben we ons de afge lopen tijd vooral gericht op de ver vlechting van de twee organisaties. De ondernemingsplannen van R&B Wonen en RWS werden ondertus sen in de lucht gehouden", vertelt Reinier de Jonge, programmadirec teur vastgoed en bedrijfsvoering. Nu de vervanging van honderden wo ningen en andere projecten zijn af- Om de eindstreep in 2050te halen, moeten we nu al voorsorteren gerond of in volle gang zijn, is het tijd voor een nieuw toekomstplan. ,,Maar dan nu voor Beveland Wo nen", zegt De Jonge. ,,Daarin gaan we opschrijven wat de de komende vier jaar gaan doen en wat de omge ving van ons kan verwachten." Enorme klus Nieuw is dat Beveland Wonen een doorkijkje wil geven naar een peri ode van pakweg tien jaar. Dat is ook nodig, zegt directeur Peter Bevers. ,,Plat gezegd hebben we een enorme klus te klaren willen we in 2050 vol doen aan de eisen uit het klimaatak koord van Parijs." Beveland Wonen heeft volgens hem heel goed in beeld welke huizen daar over dertig jaar CO2-neutraal kunnen zijn. ,,Om de eindstreep in 2050 te halen, moe ten we nu al voorsorteren en plan nen maken voor het vernieuwen van de woningen die het niet gaan redden. Dat haal je niet als je een plan voor vier jaar maakt." Met die gedachte in het achter hoofd, heeft Beveland Wonen beslo ten af te zien van een heel ingrij pende renovatie van de drie toren flats in Goes-Zuid. In plaats daarvan worden deze flats zo onderhouden dat ze nog minimaal vijftien jaar kunnen worden verhuurd. ,,Een an der voorbeeld is dat we op een aantal plekken met tiny houses werken. Dan doe je precies het omgekeerde. Daarbij kijk je hoe we op korte ter mijn nog iets kunnen betekenen, terwijl dat misschien niet nodig zou zijn als je naar de behoefte op lange termijn zou kijken." Bevers ver wacht met meer van zulke vernieu wende concepten te gaan werken. Sessies Maatschappelijk draagvlak voor de toekomstplannen vindt Beveland Wonen van groot belang. Om die re den spreekt de corporatie nu al met gemeenten en andere belangheb benden. En onlangs zijn huurders via het bewonersmagazine uitgeno digd om aan te schuiven bij (digi tale) sessies. Het ondernemingsplan moet rond de zomer gereed zijn, waarna Beveland Wonen dit ver taalt in prestatieafspraken met ge meenten. Keuzes van gemeentebe sturen die na de verkiezingen van maart 2022 aantreden kunnen in overleg met Beveland Wonen ook nog verwerkt worden. Willem Adriaansens Schore ,,Ik wilde eerst maar tien lootjes ver kopen", vertelt Kevin. ,,Want dan kreeg ik van mijn club een bidon. Maar toen ik die tien loten had ver kocht, wou ik verder. Bij vijftien lo ten zou ik ook een kwartet krijgen en bij veertig lootjes een sporttas. Zo waren er een heleboel prijzen te verdienen. Die heb ik nu allemaal. En de beste lotenverkoper van Spor- school Geelhoed wint ook nog eens een iPad-mini." Al met al heeft Kevin een heel prijzenpakket binnengesleept, maar dat ging niet vanzelf. ,,Ik ben bijna elf weken geleden al begon nen", aldus Kevin. ,,Dan gingen we na school langs de deuren. En soms kwamen we pas terug als het al avond was." 'We' zijn in dit geval Kevin en zijn moeder Daniëlle Ro- mijn. Met zijn tweetjes trokken zij wekenlang door Schore, Kapelle, Hansweert, Goes en zelfs Burgh- Haamstede. ,,Omdat we daar een stacaravan hebben, zijn we daar be gonnen", legt moeder Daniëlle de oversteek van de Oosterschelde uit. Ik wilde eerst maar tien loten verkopen want dan kreeg ik een bidon ,,En omdat Kevin nog maar zeven jaar is, vind ik hem te jong om alleen te laten gaan. Het leverde het tweetal veel ge zellige uurtjes op. ,,Dan haalde ik hem op school op en trok hij in de auto zijn judopak aan. Want elke keer ging hij in zijn judopak langs de deuren. We hebben veel gepraat met zijn tweetjes." Kevin: ,,Maar ook heel veel praatjes gemaakt met mensen aan de deur." Een voorzichtig rekensommetje leert Daniëlle en Kevin dat er heel wat uurtjes in de verkoop zijn gaan zitten. ,,Bijna 11 weken is ongeveer 75 dagen", rekent moeder voor. ,,De zondagen vielen af en ook nog af en toe een dag als Kevin moest judoën. Dus blijft er een dag of 60 over van minimaal twee uur per keer. Dus op 120 uur komen we al snel." Maar dankzij die enorme inzet maakt Kevin nu wel kans op één van de prijzen die de Grote Clubac tie uitlooft aan de beste verkopers. ,,Vorig jaar was er een jongen die 707 loten had verkocht", laat een woordvoerder van de Clubactie we ten. ,,En bij de meisjes was toen 483 het hoogste." Dus zou het zomaar kunnen dat Kevin ook nog eens een Nintendo Switch, een fiets of vier kaartjes voor Bobbejaanland wint. Maar dat weet hij pas over een tijdje. Emile Calon Vrouwenpolder De ondernemer uit Kamperland kocht het pand aan de Dorpsdijk om uit te breiden. In Kamperland heeft hij namelijk een vergelijkbare zaak, 'mijn thuisbasis', en hij zag goede kansen om in Vrouwenpol der ook zoiets van de grond te krij- gen. ,,Het pand hier in Vrouwen polder stond al jaren leeg. Wij ver trouwden erop dat het ons zou luk ken. We hebben veel geïnvesteerd, maar door de coronacrisis loopt het niet. De omzet is met zeventig pro cent gedaald." Om te voorkomen dat ook zijn thuisbasis wordt ge troffen, moet hij maatregelen ne men en probeert hij de vestiging aan de Dorpsdijk nu te verkopen. Maar dat lukt tot nu toe niet. ,,Drie potentiële kopers haakten af omdat ze geen vertrouwen hebben in de toekomst. Alle drie wilden ze graag, maar met die onzekerheid die er nu heerst, doen ze het niet." Volgens hem kunnen de meeste snackbars en cafetaria's het op dit moment nog net redden dankzij de afhaalmenu's. ,,Maar ons lukt dat niet in Vrouwenpolder. We moeten het toch vooral van de toeristen hebben en die zijn er momenteel niet. En is het volstrekt onbekend wanneer ze weer mogen komen." Kwalitaria blijft open Hij hoopt dat dat snel weer mag, maar hij vreest dat het nog maan den kan duren voor buitenlandse toeristen weer de Zeeuwse kust op zoeken. Voorlopig sluit hij echter de Kwalitaria nog niet. ,,We proberen er alles aan te doen om een zo hoog mogelijke omzet te halen." MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 1 december 2020 Huurders mogen meedenken BE Kevin Dorrepaal ging de afgelopen elf weken in zijn judopak heel veel deuren langs. Hij verkocht in totaal 1057 loten voor de Grote Clubactie. foto marcelle davidse Welke huurwoningen zijn het be houden waard en kunnen nog energieneutraal gemaakt wor den? Waar kan Beveland Wonen de boel beter slopen? En hoe moeten de huizen die daarvoor terugkomen er dan uitzien? De grootste woningcorporatie van Zeeland werkt aan een toe komstplan en wil óók van huur ders zelf horen welke keuzes gemaakt moeten worden. - Peter Bevers, directeur Beveland Wonen Kevin Dorrepaal uit Schore heeft meer dan duizend lootjes verkocht voor de Grote Clubac tie. Daarmee sleept de zevenja rige doorzetter zo'n 2500 euro binnen voor zijn sportvereni ging, Sportclub Geelhoed in Goes. Met zijn 1057 verkochte lootjes zou Kevin zo maar de beste verkoper van Nederland kunnen zijn. -Kevin Dorrepaal ®Kijk op de site bij /video Kevin verkocht ruim duizend loten voor club Door de coronacrisis staat de Kwalitaria van ondernemer Johan Sandee in Vrouwenpol der te koop. Twee jaar geleden opende hij die zaak, maar nu heeft hij besloten om het bedrijf toch weer van de hand te doen. COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Exposities Rein de Vries, Ludo van Well, Robbert Das GOES Markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Bibliotheek, 10.00-12.00 uur: Workshop creatief schrijven voor vol wassenen; Historisch museum de Bevelan- den, 11.00-17.00 uur: Diverse exposities; Galerie Goese Kade, 13.30-16.30 uur: Gas- texpositie Zeeuwse schilders Johan Elen- baas en Charlotte Houwing; Westhof, 13.30-15.30 uur: In loop 'de Samenloop'; IJsbaan Goes-Zuid, 14.00-15.30 uur: Sport Spel activi teiten voor kinderen van 6-12 jaar; Jeugd centrum Goes- Noord, 19.00-22.00 uur: Inloop voor jon geren vanaf 12 jaar HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt; Hal Gemeen tehuis, 09.00-16.30 uur: Expositie 'Kro niek van Zuid-Beve- land' KATS Schuur van Sien en Schuur van Sjaak, 16.00-17.30 uur: Katse Kerk Kerstverkoop KRABBENDIJKE Gymzaal Nieulande- straat, 15.30-16.30 uur: Kleutergym WEMELDINGE De Wemel, 13.00-17.00 uur: Inloopmiddag WISSENKERKE Gemeentehuis, 14.00-17.00 uur: Gra tis cursus 'Wordt vrij williger' WOLPHAARTSDIJK Meulenweie, twee dagdelen: Inloopmo ment voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51