Kevin (7) uit Schore is misschien wel de beste lootjesverkoper Zuidwellebrug snel weer echte brug Hele eiland praat mee 6 Bestelchallenge steunt horeca MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee De VVV Zeeland is de financiële malaise niet meer te boven geko men en houdt 31 december op te bestaan. De ene na de andere ge meente gaf aan geen heil meer te zien in de toekomstplannen van Ik ben ervan overtuigd dat dit een hoop moois gaat opleveren het toeristenkantoor. Schouwen- Duiveland stak jaarlijks ruim 200.000 euro subsidie in de VVV. De gemeente verwacht meer ren dement wanneer dat geld in lokale initiatieven wordt gestoken. ,,Dat alle ondernemersverenigin gen daarin nu samen optrekken en de neuzen dezelfde kant op staan, is uniek", benadrukt Steutel van de Ondernemerskring Schouwen- Duiveland. Ook de campinghou ders, watersportclubs, kampeer- boeren en strandpaviljoenhouders doen mee. Steutel: ,,Het eilandelijke gevoel is onvoorstelbaar goed aan wezig. Als we in de volle breedte onze schouders er onder zetten, ben ik ervan overtuigd dat dit een hoop moois gaat opleveren." De werkgroep heeft bij de ge meente een eerste visie neergelegd voor de opzet van de Marketing Or ganisatie Schouwen-Duiveland (MOSD). Met het einde van de VVV in zicht, zit daar enige druk op. De gemeenteraad wil voorko men dat er een vacuüm ontstaat en vindt dat al het nodige moet wor den gedaan om de nieuwe club te faciliteren. In de begrotingsvergadering be gin deze maand stelde de raad al een half miljoen euro startsubsidie voor 2021 beschikbaar en voor de twee navolgende jaren telkens nog eens 250.000 euro. „Daarna kan het wat ons betreft structureel 2,5 ton worden", zegt coalitieleider Rob bert Lievense (LSD). ,,Het is nu ge lijk even doorpakken, zodat ze op een fatsoenlijke manier aan de slag kunnen." De MOSD wil toe naar een constructie waarin de onder nemers net zo veel geld in de pot doen als de gemeente. De MOSD wil het huidige VVV- inspiratiecentrum in Renesse de eerstkomende tijd openhouden. Uiteindelijk moet een eigen kan toor overbodig worden. Het idee is dat ondernemers zelf zorgdragen voor informatie naar inwoners en toeristen. Aanvullend kan er dan een shop-in-shop model komen of kunnen mensen voor info terecht bij musea of publiekstrekkers. Willem Adriaansens Schore ,,Ik wilde eerst maar tien lootjes ver kopen", vertelt Kevin. ,,Want dan kreeg ik van mijn club een bidon. Maar toen ik die tien loten had ver kocht wou ik verder. Bij vijftien lo ten zou ik ook een kwartet krijgen en bij veertig lootjes een sporttas. Zo waren er een heleboel prijzen te verdienen. Die heb ik nu allemaal. En de beste lotenverkoper van Spor- school Geelhoed wint ook nog eens een iPad-mini." Al met al heeft Kevin een heel prijzenpakket binnengesleept, maar dat ging niet vanzelf. ,,Ik ben bijna elf weken geleden al begon nen", aldus Kevin. ,,Dan gingen we na school langs de deuren. En soms kwamen we pas terug als het al avond was." 'We' zijn in dit geval Kevin en zijn moeder Daniëlle Ro- mijn. Met zijn tweetjes trokken zij wekenlang door Schore, Kapelle, Hansweert, Goes en zelfs Burgh- Haamstede. ,,Omdat we daar een stacaravan hebben zijn we daar be gonnen", legt moeder Daniëlle de oversteek van de Oosterschelde uit. ,,En omdat Kevin nog maar zeven Ik wilde eerst maar tien loten verkopen want dan kreeg ik een bidon jaar is vind ik hem te jong om alleen te laten gaan. Het leverde het tweetal veel ge zellige uurtjes op. ,,Dan haalde ik hem op school op en trok hij in de auto zijn judopak aan. Want elke keer ging hij in zijn judopak langs de deuren. We hebben veel gepraat met zijn tweetjes." Kevin: ,,Maar ook heel veel praatjes gemaakt met mensen aan de deur." Een rekensommetje leert Dani- ëlle en Kevin dat er heel wat uurtjes in de lootjesverkoop zijn gaan zit ten. ,,Bijna 11 weken is ongeveer 75 dagen", rekent moeder voor. ,,De zondagen vielen af en ook nog af en toe een dag als Kevin moest judoën. Dus blijft er een dag of 60 over van minimaal twee uur per keer. Dus op 120 uur komen we al snel." Beste verkopers Maar dankzij die enorme inzet maakt Kevin nu wel kans op één van de prijzen die de Grote Clubac tie uitlooft aan de beste verkopers. ,,Vorig jaar was er een jongen die 707 loten had verkocht", laat een woordvoerder van de Clubactie we ten. ,,En bij de meisjes was toen 483 het hoogste." Dus zou het zomaar kunnen dat Kevin ook nog eens een Nintendo Switch, een fiets of vier kaartjes voor Bobbejaanland wint. Maar dat weet hij pas over een tijdje. ZIERIKZEE Wethouder Daniël Joppe neemt op uitdaging van VVD-raadslid Margo Lemsom de bestelchallenge over die zijn college Cees Pille van Goes heeft geïntro duceerd als ondersteuning van de horeca. Joppe gaf aan dat zijn gezin ieder weekend al maaltijden be- stelt. ,,Maar ik pak die handschoen graag op. En dan nodig ik in ieder geval mevrouw Lemsom als eerste uit dat ook te doen." De challenge komt er op neer dat iemand iets be stelt bij de plaatselijke horeca en drie anderen in het openbaar uit daagt dat ook te doen. Marcel Modde Zierikzee In verband met de veiligheid wordt de tijdelijke fietsers- en voetgan gersroute over de Houwersweg naar de achterliggende wijk Buzee vanaf dinsdag 1 tot en met vrij dag 18 december afgesloten. Dat verkeer wordt omgeleid via de Weststraat of via de Nieuwe Koolweg en de Laan van Sint Hilaire. dinsdag 1 december 2020 SD MOSD in voetspoor van VVV Kevin Dorrepaal ging de afgelopen elf weken in zijn judopak heel veel deuren langs. Hij verkocht in totaal 1057 loten voor de Grote Clubactie. foto marcelle davidser Wonen, werken en verblijven. Dat worden de drie pijlers van de nieuwe organisatie die in de plaats komt van de VVV op Schouwen-Duiveland. De in steek van de eilandelijke promo tie wordt nadrukkelijk breder dan alleen het toerisme, zegt Marjolein Steutel namens de werkgroep van ondernemers- en brancheverenigingen achter dit initiatief. ,,En we hebben ook de inwoners nodig om de balans te helpen bewaken. Die stem zou je bijvoorbeeld via de dorpsraden kunnen laten horen." -Marjolein Steutel Kevin Dorrepaal uit Schore heeft meer dan duizend lootjes verkocht voor de Grote Clubac tie. Daarmee sleept de zevenja rige doorzetter zo'n 2500 euro binnen voor zijn sportvereni ging, Sportclub Geelhoed in Goes. Met zijn 1057 verkochte lootjes zou Kevin zo maar de beste verkoper van Nederland kunnen zijn. -Kevin Dorrepaal Kijk op de site bij /video Na tien maanden is het eind van de renovatie van de Zuidwelle- brug in zicht. De ingrijpende klus wordt de komende weken afge rond. De damwanden die aan weerszijden waren aangebracht om de pijlers voor de restauratie grotendeels uit het water te halen, worden weggehaald. BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 19.00 uur: Bridgeclub Schou wen, 19.00 uur: Volksdansen NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.00 10.00 uur: SHL Dok- tersprikpost, ZIERIKZEE FiZi, 14.00 en 20.00 uur: Rifkin's Festival; Voor veel activiteiten- moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelne men. De bestrating over de brug moet nog worden afgemaakt en het opgeknapte hekwerk wordt nog teruggeplaatst. foto marieke mandemaker BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 16.00 uur: Geopend voor publiek; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49