i Kerstbomen verbrand na waarschuwing 'gelovige' Voortaan elektronisch aanmelden ZEELAND 3 deling, kamer en bednummer. De website laat zien of er plek is. Ver volgens kies je een tijdstip en boek je het bezoek. Is er al een bezoek ge pland, dan geeft het systeem aan wanneer de eerstvolgende moge lijkheid van bezoek is. Heb je ge boekt, dan krijg je daarvan een be vestiging in je mail." Wie geen mail heeft, kan het zie kenhuis bellen. Allereerst zal Adrz mensen vragen een beroep te doen op anderen om bijvoorbeeld een boeking te maken en de bevestiging uit te printen. Maar als dat niet kan, probeert het ziekenhuis mensen te helpen. In de hal van het ziekenhuis wordt mensen die op bezoek ko- Renske van men gevraagd om de bevestigings- Ewijk bij een mail te laten zien. ,,In de eerste van de drie week zal het wennen zijn. Dus wie aanmeldzuilen dan het bezoek niet heeft geboekt, in het zieken- zal worden gevraagd dat alsnog te huis in Goes. doen op de mobiele telefoon." foto marcelle Wie op de site een bezoek boekt, davidse kan meerdere tijdstippen te zien krijgen. ,,Onze voorkeur is dat be zoek maximaal een uur duurt. Maar als iemand iets langer blijft en dat kan op dat moment, dan is dat geen probleem. We zijn geen gevangenis en willen niet té streng zijn." Overlijdens Er zijn uitzonderingen. Op de kin derafdeling mogen vader en moe der altijd bij hun kind zijn, bena- drukt Van Ewijk. ,,Voor broertj es en zusjes gaat dat in overleg met de verpleging." Als onverhoopt ie mand komt te overlijden, mag er af scheid genomen worden door meerdere mensen. ,,Met de speci fieke afdeling wordt dan afgestemd wat er kan." Een bezoek boeken kan via: adrz.boekeenbezoek.nl. Mondmasker ZorgSaam ziekenhuis voert voor alsnog geen boekingssysteem in. Overigens geldt voor iedereen bij Adrz en ZorgSaam dat een mond- masker verplicht is in de open bare ruimtes van de ziekenhui zen. Voor wie een af spraak heeft in het ziekenhuis in Goes, moet zich voortaan elektronisch melden bij een aan- meldzuil in de centrale hal. Je houdt je identi teitskaart, rijbewijs of paspoort er tegenaan en je krijgt een bonnetje met de afdeling waar je moet zijn. ,,Het voor deel is dat je nu sneller door kunt lopen naar je afspraak." In het ziekenhuis in Vlissingen bestaat zo'n systeem al anderhalf jaar. Maar in Goes zal het iets anders werken, vertelt Renske van Ewijk van Adrz. ,,In Vlissingen blijf je in de centrale hal. Daar hangt nog zo'n 'Schiphol- bord' waarop je in de gaten moet houden wanneer je afspraak verschijnt, en dan pas mag je door naar de wachtruimte op de af deling. In Goes kun je gelijk doorlopen naar de afdeling waar je de afspraak hebt." In de hal van het zie kenhuis in Goes staan drie aanmeldzuilen. ,,Als iemand binnen komt en zijn rijbewijs, identiteitskaart of pas poort tegen de zuil aan houdt, komt de af spraak (of komen de af spraken) tevoorschijn. In tegenstelling tot Vlissingen moet je je in Goes voor alle afspra ken bij de zuil aanmel den. Mensen wordt ge vraagd om hun gege vens op het scherm te controleren. Als die juist zijn, krijgen ze een bonnetje en kunnen ze daarmee het ziekenhuis in." Receptie Als er gegevens moeten worden aangepast (denk aan wijziging van de zorgverzeke raar), dan kan dat bij de receptie. Volgens Adrz gaat het nieuwe aan- meldsysteem vooral heel veel tijd schelen. ,,We hebben erover ge twijfeld of we dit tij dens coronatijd moeten invoeren. Ja dus. De re ceptionisten zitten ach ter plexiglas. Er zit wel een speaker in, maar je kunt elkaar slecht ver staan. Dat heeft ook met de akoestiek te ma ken. Bij elkaar kost het dus veel tijd, terwijl de ruimte in de centrale hal beperkt is. Als je je bij een zuil aanmeldt, en je gegevens zijn cor rect dan ben je enkele seconden door." Vooralsnog zijn er geen plannen om aan- meldzuilen te plaatsen in het ziekenhuis in Zierikzee. Emile Calon Meliskerke Al jaren zet de kerstboomverkoper op de rotonde bij zijn dorp vier kerstbomen neer om zo bij te dragen aan de sfeer. Maar in de nacht van za terdag op zondag zijn twee van die bomen uit de grond getrokken en verbrand. ,,En ook de verlichting moest eraan geloven. Is met haarlak bespoten om ervoor te zorgen dat de brandschade nog groter is." Wie de dader is, dat weet Rotte niet. Maar hij heeft mogelijk banden met de Gereformeerde Gemeente Meliskerke. Want de ondernemer vond donderdag in zijn brievenbus een wel heel bijzondere kerstkaart met daarop een verklaring van 'een gelovige'. Die man of vrouw schrijft dat 'het spijtig is dat Rotte in een or thodoxe gereformeerde gemeente kerstbomen verkoopt'. Volgens de anonieme schrijver moet de onder nemer weten dat 'deze geloofsge meenschap uit principiële overwe ging hier niets mee heeft'. Hij raadt dan ook aan daar rekening mee te houden of anders te verhuizen naar een 'woonplaats waar weinig of geen SGP'ers wonen'. Kerstsfeer De ondernemer trok zich niets aan van inhoud van die kerstkaart en hoorde zondagochtend dat twee bo- men en de verlichting zijn verbrand. Hij snapt dat niet omdat hij al vijf tien jaar zonder enig probleem kerstbomen verkoopt. ,,Nooit wat gehoord van iemand die daar pro blemen mee heeft." Hij heeft giste- ren meteen twee nieuwe bomen in de rotonde gezet. ,,Want ik wil ge woon op mijn manier bijdragen aan de kerstsfeer. Ik ben voorzitter van de Oranjevereniging, actief betrok ken bij het dorp. Daarom snap ik dit ook niet." Hij heeft ook aangifte ge daan van vernieling. Een woordvoerder van de Gere formeerde Gemeente Meliskerke zegt dat het niet netjes is om die bo men en verlichting in brand te ste ken. ,,Zoiets mag niet gebeuren." Hij geeft ook aan dat er geen overtui gend bewijs is dat iemand van zijn gemeente dat heeft gedaan. ,,Het zou ook zomaar iemand uit een an der dorp kunnen zijn." Verder zegt hij dat het in zijn ge meente niet gebruikelijk is dat mensen een kerstboom in huis plaatsen. ,,Verder reikt onze verant woordelijkheid niet. Wat anderen doen, is aan hen. Wie bezwaar heeft tegen een kerstboom kan dit open met een leverancier bespreken. Brand stichten keuren we op geen enkele manier goed." dinsdag 1 december 2020 Adrz moet eerst boeken Een moedwillige daad waar ik geen woorden voor heb. Zo noemt Carlo Rotte uit Melis- kerke het verbranden van twee kerstbomen en het vernielen van de kerstverlichting. «rstdae '•^nd nieuwjaar M Carlo Rotte (l) met een in brand ge stoken kerstboom; Michel van der Ree (r) plant een nieuwe. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35