Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT GOAL ALERT (PD Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Curio biedt de welkome extra handen waaraan juist nü zoveel behoefte is eredivisie - advertentie - We hebben massaal voor ze staan applaudisseren. Ze op een schild gehesen als de hedendaagse helden. En mee geleefd met alle persoonlijke, hartver scheurende ervaringen die via de media naar buiten kwamen. Er is geen sector te bedenken die dit jaar meer in de belang stelling staat dan 'Zorg en welzijn'. Verschillen zijn er - zorg neemt over, welzijn ondersteunt - maar toch worden zij vaak in één adem genoemd. Niet ver wonderlijk overigens; ze liggen namelijk in eikaars verlengde. Het draait eigenlijk allemaal om kwaliteit van leven. "En een behulpzaam karakter van de profes sional," vertelt Ufuk Kocakaya met een glimlach. Fijne werkplek creëren Ufuk Kocakaya is docent en stagebege leider bij de opleiding Dienstverlening. Daaronder vallen drie praktijkopleidin gen. De 'medewerker sport en recreatie' begeleidt en houdt toezicht op mensen bij sportieve en recreatieve activiteiten. Afgestudeerden gaan veelal aan de slag bij sportorganisaties en in recreatie- bedrijven als campings, bungalow- en attractieparken. Maar zeker ook in groepsaccommodaties en woonzorg centra. Als 'medewerker facilitair' zorg je er feitelijk voor dat alles op rolletjes loopt. Het gaat dan om het helpen van gasten of collega's bij hun verblijf of werk in het gebouw. Denk daarbij aan, ruimtes gebruiksklaar maken, voorraden beheren en aanvullen, klein onderhoud; overal waar jij komt, creëer je een fijne werk- of verblijfsplek. Stage in het eerste jaar Als 'helpende zorg en welzijn' werk je vooral veel met ouderen, zieken, men sen met een beperking en kinderen. Het draait erom hen een prettige woon- en leefomgeving te bieden. "Het is de op leiding die zeker in deze tijd van corona het meest tot de verbeelding spreekt," vervolgt Kocakaya. "Om zo snel moge lijk aan de praktijk op de werkvloer te wennen, loopje al meteen in het eerste jaar stage." Breed inzetbaar op de werkvloer "Helaas is corona op dat vlak momenteel de spelbreker. Instellingen roeien met de riemen die ze hebben en denken zeer proactief mee. Maar de angst regeert soms simpelweg. Of ze denken door de hectiek van alledag geen optimale be geleiding te kunnen geven. Begrijpelijk, maar wel doodzonde. Want de student van vandaag is namelijk de werknemer van morgen. Bovendien zijn onze studen ten breed inzetbaar op de werkvloer. Het zijn de welkome extra handen waar juist nü zoveel behoefte aan is." Op slag verliefd "Het is een bijzondere tijd. Dat merken we allemaal. Ook onze studenten," be sluit Kocakaya. "Zij die momenteel stage lopen, ervaren hoe zeer ze nodig zijn. Ze voelen de waardering die de volledige sector toekomt. Veel van onze studen ten zien wij met een positieve energie, grote betrokkenheid en voelbare drive binnenkomen. Tijdens de stage krijgen ze de kennis en kunde onder de knie die zij later met passie en enthousiasme in praktijk willen brengen. Bij sommige studenten is het wellicht niet meteen zichtbaar, maar ze worden op slag 'ver liefd' wanneer ze voor het eerst stage lopen!" Curio zorgt voor de extra handen waaraan juist nu zoveel behoefte is. Heeft u mogelijkheden voor stageplaatsen? Kijk dan op curio.nl/stageplaatsen Nieuwsgierig naar de opleidingen van Curio? Check dan curio.nl/onlinekiezen Als 'helpende zorg en welzijn' wil je ouderen een goed gevoel geven. curio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26