©NDERNEMER people Silicon Valley-experts: Nederlandse ja-maar mentaliteit werkt niet 'Het is toch gek dat 80 procent van de zzp'ers geen AOV heeft' beter Wakker worden! Want samen regelen we arbeidsongeschiktheid al voor 1 euro per dag! deondernemer.nl Het alternatief voor een AOV groeit gestaag Wist je dat tachtig procent van de zzp'ers geen arbeidsongeschiktheidsverzekering (AOV) heeft? Te duur en/of ingewikkeld is vaak de reden. Met SharePeople hebben Cosmas Blaauw en compagnons Rutger Abbink en Ernst Nolte het alternatief voor een AOV ontwikkeld. Een AOV die je eenvoudig online afsluit, waar geen verzekeraar bij betrokken is en waarbij verzekeringspremies niet bestaan. Klinkt goed toch? Die heet crowdsurance en SharePeople biedt het. „Wanneer jij je bij ons aansluit, word je op basis van je KVK-gegevens in een bepaalde groep geplaatst", legt Blaauw uit. „Raakt iemand in deze groep arbeids ongeschikt, dan selecteert ons algoritme tussen de 40 en 75 mensen om een donatie voor de persoon te doen. Je doneert maximaal 6 procent van je inkomensniveau. Alle stortingen samen vormen het inkomen dat de arbeidson geschikte normaal gesproken minimaal netto verdient. Er zit geen marge tussen en dat zorgt ervoor dat wij veel goed koper zijn dan een verzekering." Geen AOV voor zzp'ers ,,Het is toch gek dat tachtig procent van de zzp'ers geen AOV heeft?" vraagt Blaauw zich hardop af. „Niemand in deze groep mensen kan meerdere maanden zonder inkomen. En dat hoeft dus ook niet. Een AOV hoeft niet duur te zijn en hierboven staat beschreven waarom. Wij zijn de eerste partij in Nederland die het op deze manier doet. Veel mensen kennen het niet en daarom willen wij ze wakker schudden. Dat gaat heel goed. Inmiddels hebben al meer dan 3.900 ondernemers zich bij ons aangesloten." Het enthousiasme waarmee de medeoprichter van SharePeople het vertelt, is ongekend. Hij is duidelijk trots op datgene wat hij en zijn compagnons in 2017 op de wereld hebben gezet. En dat is begrijpelijk. SharePeople helpt arbeidsongeschikten niet alleen aan een inkomen, maar biedt deelnemers een compleet netwerk. Eentje waarbinnen men gebruik kan maken van elkaars specialismen. Bij arbeidsongeschiktheid heeft men bijvoorbeeld de mogelijkheid om de opdrachtgever direct een andere specialist uit dit netwerk aan te bieden. SharePeople coöperatie ,,En sinds vorig jaar zijn we een coöpe ratie. We bieden onze klanten de moge lijkheid om aandeelhouder te worden en tegelijkertijd medewerker. Al het werk dat binnen SharePeople gedaan moet worden, verdelen we onder deze groep. Dit is een steeds groter groeiend, jong, sterk netwerk van ondernemers. We delen onze kennis en ervaring over hoe je zo gezond mogelijk zaken doet. We zorgen goed voor ons bedrijf, voor onszelf en voor anderen." O Eva Schram en Wibe Wagemans willen de innovatie in Nederland versnellen. Hoe je dat doet, beschrijven de avontuurlijke journalist en succesvolle serie-ondernemer in het boek 'Het geheim van Silicon Valley'. Om Nederland op de wereldkaart te zetten, zijn volgens Schram kortweg twee dingen nodig: meer kapitaal en openheid. „Kapitaal is daarvan nog de makkelijke. Neem de enorme pensioenpotten. Daarvan gaat nu minder dan 0,1 procent naar innovatieve startups." Berichten dat er honderden miljarden durfkapitaal klaarliggen om hun weg te vinden naar mkb en startups, verwijst Wagemans resoluut naar fabeltjesland. „Onzin! Het is huilen met de pet op. Vooral in de eerste financiering loopt Nederland ver achter op andere Europese landen met slechts 0,05 procent van het durf kapitaal in de wereld, dat tussen 2010 en 2019 groeide van 10 naar 28 miljard dollar. Om de innovatie te versnellen is naast geld bewustzijn nodig en een ander kennisniveau. Mensen die niet louter druk boenend naar het dek kijken, maar die vanuit het kraaiennest verder durven te kijken om de koers te bepalen. Niet dat volgens Wagemans het onderwijsniveau verschilt. ,,Het gaat erom dat in Silicon Valley mensen weten hoe een open ecosysteem werkt en daarin veel meer ervaring hebben. Daarover gaan de negentien lessen in het boek. Punt is alleen dat je daar open voor moet staan en om te beginnen je moet realiseren dat je een probleem hebt, moet weten wat je niet weet. Maar waar vind je hulp? Hoeveel experts op het gebied van community zijn er in Nederland?" Wie deze les en de andere achttien lessen om te leren ondernemen op z'n Silicon Valleys leest, komt geheid tot nieuwe inzichten in zichzelf. Dat is het begin. Scan de QR-code en lees het hele interview, ook kun je gelijk het boek van Schram en Wagemans bestellen. volg ons op nraoQfi) SharePeopIe weet zzp'ers te 'verzekeren' én verenigen Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met SharePeople. Wil jij ook deel worden van deze groeiende groep ondernemers die hun inkomen bij arbeidsongeschiktheid via SharePeople regelen? Kijk dan op sharepeople.nl. Let op: speciaal voor lezers van deze krant nu €25 extra korting op de eenmalige inschrijfkosten. Word vandaag nog deelnemer en kijk op: sharepeople.nl/krant Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19