mm Geen nieuwe industrie, maar huizen lo99' 5 DORPSHUIS KAMERS ZATEN HEEL DE ZOMER VOL Ruim drie jaar nadat Wolphaartsdijk in rep en roer was over de mogelijke sluiting van het dorpshuis, krijgt de nieuwe toekomst van De Griffioen stilaan vorm. Zaterdag hield Sinterklaas er een meet greet. -J' Het is op zaterdagmid dag een komen en gaan van kinderen in 'Herberg de Griffi oen'. Jongens en meisjes uit het dorp mogen om de beurt langskomen voor een ont moeting met Sinterklaas. Ietwat gespannen lopen veel kinderen naar binnen. Met een brede lach én een cadeautje gaan ze naar bui ten. ,,Het sinterklaascomité wilde op deze manier toch nog iets voor de kinderen doen'', zegt uitbaat ster Marjan Geijs. Ruim twee jaar geleden kreeg ze de sleutels van De Griffioen, dat tot die tijd enkel dienst deed als dorpshuis. Het onbegrip bij inwo ners was groot toen de gemeente het in 2017 wilde sluiten. Het mas sale protest leidde ertoe dat het dorp zelf met een idee mocht ko men. Een stuurgroep koos voor het plan 'Herberg De Griffioen' van Marjan Geijs. Met een restau rant en vier bed breakfast-ka- mers benut zij de kans om het ge bouw deels commercieel uit te ba ten. Maar De Griffioen blijft ook gewoon het dorpshuis. De restaurant-activiteiten staan door corona voor de tweede keer op een laag pitje. De afhaal is nog open. ,,Maar met drie pizza's op een dag gaan we het niet lang red den'', zegt Geijs. Het team van De Griffioen, onder wie ook mede werkster Merel van der Ent, heeft van de nood een deugd gemaakt door een tandje bij te zetten met de verbouwing. De vier bed breakfast-kamers kwamen in het voorjaar gereed. ,,Mede daardoor hebben we een goede zomer ge draaid'', zegt Geijs. ,,De kamers za ten vol.'' Momenteel wordt op de eerste verdieping van het voormalige ge meentehuis gewerkt aan het toe komstige restaurant. Tot nu toe za ten de gasten beneden. Waar de w ,WT1' fi W-V' focus eerst lag op pizza en pasta's wordt de kaart nu uitgebreid. Met name Belgen gaven aan niet altijd Italiaans te willen eten. ,,Als ik dan vroeg wat ze wel graag lusten, noemden ze onder meer ribbetjes en visgerechten'', zegt Geijs. Met het oog op de uitbreiding van de kaart, wordt binnenkort waar schijnlijk een kok aangenomen. ,,Ik kan goed koken, maar ken mijn grenzen'', zegt de uitbaatster. Her berg De Griffioen staat ondertus sen ook bekend om z'n stamppot ten. Die vinden met name in het naastgelegen woonzorgcentrum gretig aftrek. Loftrompet Marjan steekt de loftrompet over de campings in het dorp. Het Veerse Meer en De Haas gaven hun gasten afgelopen zomer bon nen waarmee ze konden gaan eten bij de lokale horeca. ,,En op cam ping De Heerlijkheid prijzen ze ons ook aan. Daar plukken wij als horecaondernemers echt de vruchten van.'' Zolang corona nog voor beper kingen zorgt, proberen ze er in de 'Herberg' het beste van te maken. De online thuisbingo is een groot succes geworden. Terwijl in De Griffioen het bingo-molentje draait, spelen inwoners thuis mee. ,,En ik fiets door het dorp om de prijzen weg te brengen'', zegt Mar jan lachend. ,,Na de eerste keer vroegen mensen of we ermee door wilden gaan. Nu hebben we elke maand een bingo.'' Na de fusie met Roem van Yerseke zijn de bedrijfsactiviteiten aan de Grintweg stilgelegd en de panden (inclusief in totaal drie hectare grond) te koop gezet. VVD-raads- lid Ida Sinke pleitte vorige maand voor de bouw van woningen op de twee locaties. Achter de schermen was de gemeente toen al bezig met het nemen van een zogeheten voorbereidingsbesluit. Volgens wethouder Maarten Both geeft de gemeente een sig naal naar de markt om met plan nen voor woningbouw te ko men. De gemeenteraad heeft het besluit dinsdag in beslotenheid bekrachtigd. De eigenaar, met wie vooraf geen overleg is gevoerd, is daarna schriftelijk op de hoogte gesteld. Enorme kansen Het besluit is achter gesloten deu ren genomen om te voorkomen dat partijen die belangstelling zou den hebben om er een andere vorm van industrie te vestigen nog snel hun slag zouden slaan. ,,Aan de ene kant leggen we een beper king op, maar aan de andere kant biedt dit de eigenaar ook enorme kansen." Het besluit geldt voor een jaar. Als binnen die tijd bij de gemeente geen verzoek binnenkomt om het bestemmingsplan aan te passen voor woningbouw. ,,Gebeurt dat niet, dan gaan we vanzelf weer te rug naar de oude situatie. Zo is het wettelijk geregeld", zegt Both. De Grintweg is in de loop der jaren veel meer een woongebied gewor den. Met het besluit wil de Rei- merswaal overlast van nieuwe be drijvigheid voorkomen, maar ook ruimte scheppen voor de bouw van nieuwe huizen. De ruimte is daarvoor in Yerseke heel beperkt. SPECIAALZAAK maandag 30 november 2020 BE De nieuwe Griffioen krijgt stilaan vorm Rob Paardekam Wolphaartsdijk Zaterdagmiddag ontving Sinterklaas de kinderen uit het dorp in Herberg De Griffioen. fotos johan van der heijden Uitbaatster Marjan Geijs in Herberg De Griffioen. Kom maar op met goede plan nen om huizen te bouwen aan de Grintweg in Yerseke. Die uit nodiging doet Reimerswaal aan potentiële kopers van de leeg staande fabrieken van Prins Dingemanse. Tegelijkertijd snijdt de gemeente bedrijven die daar nieuwe industrie willen vestigen de pas af. Joeri Wisse Yerseke 3+ DE ACTIE IS VAN 13-11 T/M 1" LAAGST GEPRIJSDE ARTIKEL IS GRATIS. VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN BIJ DE KASSA. Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48