Met400 liter erwtensoep langs 600deuren in Sint-Annaland Corrinda wil veel lichtjes in Goese voortuinen: 'Het geeft vrolijkheid' 4 Vraag van D66 in Goes ,,Nu de horeca gesloten is, hebben bezoekers van de stad en het win kelende publiek alleen aan de west kant van de stad de mogelijkheid om gebruik te maken van een openbaar toilet'', zei D66-fractie- voorzitter Saskia Verheij tijdens de gemeenteraadsvergadering, doe- Voor700 euro heb je al mobiele toiletten lend op het gratis toilet aan de Os- tendestraat. ,,En dat is op zondag ook nog eens gesloten.'' Door het ontbreken van voldoende toiletten kunnen veel mensen volgens Ver- heij nu geen bezoek aan de stad brengen. Bijvoorbeeld als ze blaas- of darmproblemen hebben. ,,En dat terwijl we een gastvrije gemeente willen zijn.'' Tweede toilet D66 roept het college op 'toiletbe- leid' te gaan ontwikkelen. Dat vond wethouder Cees Pille te ver gaan. Hij wees erop dat mensen onder normale omstandigheden meer mogelijkheden hebben, doelend op de horeca. Wel bood hij enige hoop op de komst van een tweede open baar toilet aan de oostkant van de stad. „Daarover komen we op korte termijn met meer inlichtingen.'' Verheij toonde zich van die toezeg ging niet heel erg onder de indruk. ,,De plannen voor een openbaar toi let aan de oostkant liggen er al ja ren, maar het is er nog steeds niet.'' Volgens D66 hoeft het niet zo moeilijk te zijn. ,,Voor 700 euro heb je al mobiele toiletten.'' Die zouden volgens de fractie in elk geval uit komst kunnen bieden zolang de horeca nog gesloten is. ,,We hebben geen idee hoe lang dat nog gaat du ren.'' Dat er in de binnenstad meer mogelijkheden moeten komen om te kunnen poepen of plassen vindt overigens de hele gemeenteraad. Die nam in april nog unaniem een motie aan waarin er bij het college op werd aangedrongen te onder zoeken of er meer openbare toilet ten kunnen komen. Ruim een jaar geleden liet het college op zijn beurt nog weten dat een tweede openbaar toilet, aan de oostzijde van de stad, waarschijnlijk veel geld gaat kosten. 'Voor minder dan een ton zal dat waarschijnlijk niet luk ken'. Bibliotheek Eén van de argumenten die de raad eerder aandroeg om juist aan de oostkant zo'n toilet te willen, is dat de bibliotheek gaat verhuizen. Daar kunnen mensen nu tijdens ope ningstijden nog terecht als ze hoge nood hebben. De bieb verhuist vol gend jaar naar een nieuw onderko men aan het Bleekveld. Jeannet is één van de pakweg 45 vrijwilligers die deze ochtend op pad zijn namens zorgcoöperatie Anna Zorgt. ,,In totaal staan we deze ochtend voor ongeveer zes honderd voordeuren'', zegt voor zitter Sander Westdorp, die ook meehelpt. ,,We bezorgen in totaal liefst 400 liter erwtensoep bij onze leden.'' Anna Zorgt bestaat al vijf jaar. De coöperatie is bedoeld om oude en/of kwetsbare inwoners bij te staan op tal van terreinen. Het doen van een boodschap, uitvoe- ren van een klusje, helpen bij het invullen van formulieren of sim pelweg een praatje makenhet is te veel om op te noemen. Anna Zorgt houdt ook veel activiteiten. Pakweg zeshonderd huishoudens zijn momenteel lid, zowel mensen die daadwerkelijk hulp nodig heb ben als sympathisanten. Vanwege het coronavirus zijn de activiteiten van de coöperatie deels stilgevallen. ,,De hulp die we nu bieden, gaat vaak telefonisch'', vertelt voorzitter Westdorp tussen het rondbrengen van de erwten soep door. ,,We hebben zelfs een speciale belronde ingevoerd, waar bij onze vrijwilligers regelmatig bellen met oudere inwoners om te vragen hoe het gaat en of we iets voor ze kunnen betekenen. Waar nodig leggen we ook nog fysieke bezoeken af, maar uiteraard wel op gepaste afstand.'' Om weer een keer iets zicht baars te doen voor de leden en even een moment van ontmoeting te hebben, werd de snertactie van zaterdag bedacht. Anna Zorgt had dit jaar op feestelijke wijze willen stilstaan bij het 5-jarig bestaan. ,,Dat houden we tegoed'', zegt Westdorp. ,,Hopelijk kan het vol gend jaar weer wel.'' Waar nodig leggen we ook fysieke bezoeken af, maar uiteraard wel op gepaste afstand Zelf houdt de bewoonster van Goes-Zuid er wel van om uit te pakken met kerst. ,,Binnen in huis valt het wel mee, hoor'', zegt ze. ,,Maar buiten mag ik het altijd graag versieren met veel lichtjes.'' Dat ze een actie is begonnen om dit jaar veel meer voortuinen gezellig te krijgen, heeft alles met corona te maken. ,,We leven in een tijd waarin veel mensen eenzaam en verdrietig zijn. Lichtjes kunnen dan wat vrolijkheid en hoop geven.'' Corrinda is vrijwilliger bij SMWO en werkt voor de actie sa men met opbouwwerkers van deze welzijnsorganisatie in haar wijk. ,,Samen hebben we bekeken hoe we het breder zouden kunnen trek ken.'' Volgens Corrinda doen de scholen in Goes-Zuid mee en heeft ook de gemeente toegezegd voor wat licht te gaan zorgen. ,,We hebben ook de eigenaar van de watertoren benaderd. Die denkt erover na. De opbouwwerkers van SMWO in Goes-Noord, -West en - Oost kijken of ze er in hun wijk een draai aan kunnen geven.'' De inwoonster van Goes-Zuid hoopt dat veel mensen losgaan. ,,Maar ingetogen mag natuurlijk ook, hoor'', zegt ze. Corrinda vindt dat het een actie is waaraan ook mensen die angstig zijn voor co rona goed kunnen meedoen. ,,Het is relatief veilig, want je hoeft niet verder je huis uit dan de eigen voor tuin. Maar je kunt er wel veel an dere mensen een groot plezier mee doen.'' MIJN DORP, MIJN STAD maandag 30 november 2020 'Snel meer toiletten in binnenstad' BE Willy den Haan (r) is blij met de erwtensoep die ze net heeft gekregen van vrijwilliger Jeannet Westdorp. foto johan van der heijden Er moeten snel extra toiletten komen in de Goese binnenstad! Dat vindt de lokale fractie van D66. Ze roept het college op snel actie te ondernemen. Wet houder Cees Pille zegt binnen kort met informatie te komen over een mogelijk tweede open baar toilet aan de oostkant van de stad. Rob Paardekam Goes -D66 in Goes 'Ha! We zaten er al met smart op te wachten'. Een inwoonster van Sint-Annaland reageert en thousiast als Jeannet Westdorp zaterdagochtend voor de deur staat met erwtensoep, spek en roggebrood. Rob Paardekam Sint-Annaland -Jeannet Westdorp, voorzitter coöperatie Anna Zorgt J Kijk op de site bij /video Anna Zorgt deelt 400 liter soep uit 'Ga los!' Corrinda Verheul roept Goesenaren op hun raam en voortuin dit jaar (extra uitbun dig) te versieren met lichtjes. ,,Zo kunnen we laten zien dat we er voor elkaar zijn.'' Rob Paardekam Goes Kijk op de site bij /video Goese Corrinda: 'Versier je huis!' COLIJNSPLAAT Gal- leryMaritime, 12.00 17.00 uur: Exposities Rein de Vries, Ludo van Well en Robbert Das GOES Pannakooi Goes-Noord, 14.00 15.30 uur: Sport& Spel activiteiten 6-12 jaar; Pannakooi Goes-West, 19.30 19.30 uur: Sport& Spel activiteiten 6-12 jaar; 19.30-20.30 uur: Voetbalactiviteiten vanaf 12 jaar; Zorg centrum Ter Weel, Johannaplantsoen 1, vanaf 19.30 uur: Alzheimercafé orga niseert informatie- avond over 'Langer thuis blijven wonen met dementie' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gra tis sporten 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachts- weg 9, 09.30-11.30 en 13.00-15.00 uur: Masterclass schilde ren van 'Kunst In-per spectief' 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Heer Hendrikhuis, 14.30 19.00 uur: Kinder- dans en streetdance KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, 09.00, 09.30 en 10.15 uur: Baby- en peuter- zwemmen; Hal Ge meentehuis, 09.00 16.30 uur: Expositie 'Kroniek van Zuid-Be veland' KRABBENDIJKE Stationshuis, 13.30 15.00 uur: Knutselen en spelletjes vanaf 10 jaar RILLAND Gymzaal Cromvlietstraat, 19.30-21.00 uur: Re creatief volleyballen YERSEKE MFC Te- haere, 08.45 uur: Zumba en buikspier training Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47