Het nieuwe gezicht van Zierikzeese ondernemers Verwarring en ergernis om opgebroken straten in Bru 3 op Reis strijkt neer in Zeeland op zoek naar Zeeuwse 'Big Five' 4 Martin Boevée als voorzitter Michiel Bouwman Zierikzee Lopend door het centrum toont Boevée zich lovend over Zierikzee, dat volgens hem een hele char mante en monumentale stad is. Maar dat zou evengoed ook wat meer uitgebuit kunnen worden. ,,Door te kijken of je winkelen kunt combineren met de historie, kunst en cultuur. Winkelen is immers iets anders dan vroeger. De bele vingswaarde kan een paar onsjes méér.'' Boevée woont sinds een paar jaar in de stad. De oud-bestuurder sprong in 2018 ook al in het gat dat was ontstaan bij de organisatie van Koningsdag. ,,Van menselijke con tacten kan ik nog steeds enthou siast worden. Tijdens mijn loop baan in het openbaar bestuurd had ik ook altijd sociale portefeuilles. Kijken waar er behoefte ligt." Die methodiek wil hij ook gaan toepas sen in Zierikzee. ,,Ik wil eerst in ge sprek gaan met de ondernemers. Wat zijn de komende jaren hun wensen?" Vervolgens wil Boevée graag kij ken hoe het centrum een grotere belevingswaarde kan krijgen. Een andere invulling van de VVV, die nog voor het eind van dit jaar ver dwijnt uit het Schouwse straat beeld, hoort daar ook bij. Er zal ook wat meer samenwerking moeten komen tussen de ondernemers, legt hij uit. ,,Dat is de enige manier waarop je daar een invulling aan kunt geven. Er zijn bijvoorbeeld pe riodes in het jaar dat de parkeer plaatsen nog wel wat voller kunnen staan." Van menselijke contacten kan ik nog steeds enthousiast worden Michiel Bouwman Bruinisse Een veelgehoorde vraag op straat in Bruinisse, zaterdagochtend. 'Hoe kom ik nou...?' Dat is ook niet zo gek. Want met een aantal stra ten die volledig openliggen is het lastig je weg te vinden in de omge ving van de Nieuwstraat en Post- straat. ,,We hebben voor het werk begon wel een brief gekregen", zegt Eyleen Feijtel van Lena's Ta bakshop. ,,Maar daar stond niet in dat alles tegelijk gedaan zou wor den." Feijtel baalt behoorlijk, te meer omdat de straat eerder dit jaar ook al maanden opgebroken was. ,,En in januari wéér, als er werk aan de riolering is! Ik word er helemaal niet goed van. Dit kost me mijn halve omzet." Bereikbaarheid Bij de zaak naast haar, Pizzeria Bru, windt Ronnie Nubar zich ook op. Hij heeft sinds een paar maanden zijn eigen zaak nadat hij bij restau- Ik word er helemaal niet goed van. Dit kost me mijn halve omzet rant Storm en 't Veerhuis werkte. Veel plezier heeft hij er echter nog niet van gehad. De mensen kunnen zijn pizzeria amper berei ken, legt hij uit. En zelf moet hij zijn auto een eind verder zet ten. ,,Dat is lastig met boodschap pen." Het bruggetje dat sinds kort over de opgebroken straat ligt biedt nog wel enig soelaas. Al ging dat ook niet vanzelf, zegt Feijtel. ,,Dinsdag- middag lag die er nog niet en heb ben mijn man en ik nog oudere man uit dat gat geplukt. Die lag daar als een zeester omdat hij wilde oversteken om naar de huis arts te gaan. Gelukkig hield hij er niets aan over." Voorlopig blijft het behelpen in Bru, want volgens de borden zijn DNWG en aannemer Van Vulpen nog in ieder geval tot half december bezig. Presentator Maurice Lede ging op zoek naar de Zeeuwse Big Five: de bruinvis, flamingo, zeehond, dam hert en zeearend. Dat die zoek tocht succesvol was, zal in het voorjaar - als het nieuwe seizoen van 3 op Reis wordt uitgezonden - wel blijken. Zeker de reportage in de Zeepe- duinen, zaterdagochtend vroeg, zal De reportage in de Zeepeduinen, zaterdagochtend vroeg, zal mooie beelden opleveren mooie beelden opleveren voor spelt boswachter Paul Begijn. Hij werd benaderd om te gidsen. ,,Op het moment dat we het gebied be traden schoten de eerste damher ten al voor ons weg. Het licht was fenomenaal: er hing een lage nevel, de zon kwam net door de wolken waardoor er een oranje gloed ont stond. De crew was razend en thousiast. Ze zijn in Patagonië en Argentinië gewend, maar dit deed er niet voor onder." Wat verder in de uitzending zal komen is het bruinvissen zoeken op de Oosterschelde, zeehonden spotten vanaf de Plompe Toren en de zeearenden bij het Volkerak- Krammer. Voor de flamingo's moesten ze een klein stukje Zee land uit: bij Battenoord op Goeree. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 30 november 2020 SD Martin Boevée (71) is het nieuwe gezicht van de Zierikzeese on dernemersvereniging. De voor malig burgemeester van Loenen en Sliedrecht volgt Luit Ezinga op en wil de samenwerking tus sen ondernemers versterken alsook de aantrekkingskracht van de binnenstad vergroten. -Martin Boevée Martin Boevée is de nieuwe voorzitter van de ondernemers vereniging Zierikzee. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK Je zou er bijna een plattegrond voor nodig hebben om je van winkel naar winkel te manoeu vreren. Bru's winkelhart ligt let terlijk open, alweer. Tot frustra tie van ondernemers. ,,Dit kost me de helft van mijn omzet." -Eyleen Feijtel van Lena's Tabakshop Normaal gesproken gaat de crew van 3 op Reis de hele we reld over om een televisiepro gramma te maken. Met reporta ges van Patagonië tot Lapland. Dit weekend streek het BNNVARA-programma echter neer in Zeeland. Michiel Bouwman Westenschouwen BROUWERSHAVEN vloer, 14.45 uur: Badminton; Tonnenmagazijn, Slagwerklessen 19.00-22.30 uur: Muziekvereniging ZIERIKZEE Boogschieten Jeugd Crescendo; Bibliotheek, Artemis; 17.00 uur: 14.00 uur: Repetitie Leer mailen, internet- BURGH-HAAMSTEDE Slagwerkgroep ten en hoe een com- Dorpshuis, CresBeat; puter in elkaar zit; 13.00-16.45 uur: FiZi, 20.00 uur: Bridge; 19.00 uur: ELLEMEET Jackie en Tai Chi, 19.00-21.30 Dorpshuis, 19.00- Oopjen; Gebouw uur: Repetitieavond 23.00 uur: Biljartver- 4SD, 9.30-11.30 uur: Muziekvereniging eniging Onder Vrien- Postcafé; Witte van den; Haemstede; Voor veel activiteiten Handmadestudio NOORDGOUWE moet worden Zuidstraat, 19.00- Dorpshuis,14.30 uur: gereserveerd. Check 21.00 uur: Handwerk- Schildercursus daarom online of café; Neeltje Meerman, telefonisch bij de 19.00-21.45 uur: organisatoren of DREISCHOR Pilates, 20.30-23.00 u nog kunt Trefpunt de Dors uur: deelnemen. Eyleen Feijtel van Lena's Tabakshop en Ronnie Nubar van Pizzeria Bru op het noodbruggetje. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45