O 0 O Dubbele cijfers voor Bouzambou en Hovocubo Veldrijdster komt in Tabor in aanraking met draaiende schijfrem 11 Waarde Boere De Nooijer De achttienjarige Van Anrooij, de re gerend wereldkampioene bij de junio res, begon aan de rechterkant in de tweede startrij. Bij de eerste bocht naar rechts, na zo'n 100 meter, kwam ze in het gedrang terecht. Waarschijnlijk haakten een aantal sturen in elkaar. De Zeeuwse lag onderop, anderen vielen over haar heen. Ze krabbelde wel weer snel op, maar hield verschrikt haar on derarm vast en had beschadigingen op andere delen van haar lichaam. Een soort mes Aanvankelijk dacht men aan een bot breuk, maar het bleek te gaan om een zeer diepe vleeswond. Telenet Baloise Lions meldde dat er 'geen ernstige schade aan spieren en pezen' is. ,,De nog draaiende schijfrem van één van de fietsen heeft diep in haar arm gesne den", vertelde Lindy van Anrooij, de oudere zus van Shirin die in Kapelle zat en vanuit Tsjechië op de hoogte werd gehouden door haar moeder. ,,Sinds de schijfremmen in het wielrennen zijn geïntroduceerd, zijn er wel in het weg- wielrennen ongelukken mee gebeurd. Maar in het veldrijden zijn er nooit zulke massale valpartijen." Hoezeer een schijfrem als een soort mes schade kan aanrichten, merkten de directe omstanders. Loes Sels, ook gevallen en uitgestapt, meldde in de Belgische media ,,dat ze moest wegkij ken", omdat het er bij Van Anrooij zo ernstig uitzag. Ze had nog nooit zo'n val gezien bij het veldrijden. Sven Nys, die kort erna ter plaatse kwam, stelde dat hij ,,nog nooit zo'n erge wonde had gezien". Hij zei verder: ,,Dit wil je niet meemaken, koers is nu bijzaak. Dit is echt heel erg." 'Gelukkig niets gebroken' De Kapelse werd op een brancard en gewikkeld in een gouden isolatiedeken in een ambulance gelegd. Doordat ze veel bloed verloor, viel ze op weg naar het ziekenhuis een paar keer weg. Een maal daar gearriveerd, werd besloten haar in de avonduren te opereren. Lindy: „Gelukkig heeft ze niets gebro ken, maar het is even afwachten hoe ze hier uitkomt en wanneer ze weer terug kan komen naar Nederland." Voor de nummer 21 van de wereld past de val in een seizoen waarin het vaak tegenzit. Eerder ging ze in Krui- De schijfrem van één van de fietsen heeft diep in haar arm gesneden beke onderuit, waarna ze last van haar rug had en in Oudenaarde vroeger dan anders de strijd moest staken. Vorige week reed de herstelde Van Anrooij in Merksplas lek, waardoor er wederom geen goed eindresultaat in zat. Met de zege plaatsten Bouzambou en Hovocubo zich voor het hoofdtoernooi. Daarin komen 32 teams uit. Op woens dag 9 december wordt geloot voor de volgende ronde, die tussen 12 en 17 ja nuari zal worden afgewerkt. Hovocubo beleefde een vliegende start. Na 37 seconden leidde de ploeg al door een doelpunt van Faisal Mellah. Het was de voorbode van een Neder- lands eenrichtingsverkeer waarmee op regelmatige wijze de score werd opge voerd. Halverwege stond het al 0-5. Mel- lah scoorde uiteindelijk twee keer, net als Mats Velseboer, Appie Attahiri en Soufian Charraoui. De productie werd Op 9 december wordt geloot voor de volgende ronde van de Champions League gecompleteerd door Younes Daari, Lah- cen Bouyouzan en Hicham Aklalouch. International Bouzambou kwam niet tot scoren. Hovocubo prees zich gelukkig met de ruime overwinning. De voorbereiding was vanwege het coronavirus gebrekkig. De ploeg kan al twee weken niet geza menlijk trainen en geen wedstrijden spelen, terwijl de Noorse opponent wel 'gewoon' in competitie is. Getest op corona Woensdag voor vertrek naar Noorwe gen en donderdag in Noorwegen wer den Bouzambou c.s. getest op corona. Alle tests waren negatief. Het 23 man sterke gezelschap van Hovocubo had in Trondheim een verdieping in een hotel voor zichzelf. Hovocubo handelt dit (gebroken) sei zoen in dubbele cijfers. In de competitie werden in drie van de vier wedstrijden de dubbele cijfers gehaald. Den Haag moest er bijvoorbeeld met 18-2 aan ge loven en asv Lebo met 15-1. JAVIER SAVIOLA maandag 30 november 2020 2 Jeroen Bakx staat ook vol gend seizoen voor de groep bij SC Waarde. De voetbaltrai ner heeft zijn contract bij de Bevelandse za terdag-vierde klasser met één jaar ver lengd. 2-2 Tom Boere hield met Türk- gücü München een punt over aan de stads derby tegen 1860 München. Het duel ein digde in 2-2. Boere viel met een na rust bij een 1-1-stand in. Türkgücü staat nu acht ste in de derde Bundesliga. Bradley de Nooijer is met Viitorul Con stanta uitge schakeld in de Roemeense beker. De Zeeuwse ver dediger verloor zaterdag met 3-0 bij Dinamo Boekarest. In 2019 won Viito- rul het beker toernooi nog. a (0 Van Anrooij slachtoffer zeldzaam zware valpartij Een zware crash van Shirin van An- rooij zorgde gisteren voor een schok in Tabor. Kort na de start van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen smakte de Kapelse veldrijdster met diverse anderen hard tegen het asfalt. Bij haar liet het letsel zich meteen het ernstigst aanzien. ,,Ik heb nog nooit zo'n erge wond gezien", zei de Belg Sven Nys, de ploegleider van Telenet Baloise Lions. 's Avonds is ze geopereerd. Roeland van Vliet Tabor - zus Lindy van Anrooij Zaalvoetballer Said Bouzambou uit Vlissingen heeft met Hovocubo het hoofdtoernooi van de Champions League gehaald. In Noorwegen won hij met zijn ploeg uit Hoorn met 0-11 van Utleira Idrettslag, dat debu teerde in het toernooi. Rudy Boogert Vlissingen In de Champions League was de 11-0 van Hovocubo niet eens de topscore. De Oekraiense club Kherson plaatste zich voor de vol gende ronde ten koste van Rosario uit Noord-Ierland. De uitslag sprak boekdelen: 28-1. Encamp uit Andorra verloor in eigen huis met 3-10 van FC Salines uit Bosnië en Herze govina. Voor Encamp was een voormalig topspeler trefzeker. De Argentijn Javier Saviola (38), die als prof op het veld voor onder meer FC Barce lona en Real Madrid speelde, scoorde twee keer. Shirin van Anrooij, eer der actief in Merksplas. FOTO BELGA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43