Rentree Tyson (54) 'smaakt naar meer' Twee podiumplaatsen voor Belgische alleskunner bij rentree als crosser 7 In zijn eerste twee crossen liet Wout van Aert duidelijk blijken veldrijden niet als tussendoortje te zien. 'De wereldtitel zit al in mijn hoofd.' Het veldrijden blijft toch mijn eerste liefde. Ik heb er ook het talent voor Na de eerste verkennende rondjes za terdag in Kortrijk zei Wout van Aert een tikkeltje onzeker vooral te hopen 'dat ik vandaag niet naar huis wordt gereden'. Enkele uren later stapte hij met een geruststellende lach van het podium. Derde, in zijn eerste cross van het seizoen. ,,Daar kan ik iets mee." Nog geen 24 uur later doet hij dat 1200 kilometer verderop in het Tsje chische Tabor dunnetjes over. De man die heel België de afgelopen zomer wielergek maakte, pakte ook in de eer ste wereldbekerwedstrijd van het sei zoen de derde plaats. ,,Al heb ik daar voor wel de hele koers op de limiet moeten rijden. Om te winnen moet er nog wat bij", zo maakte hij zelf het rapport op van zijn terugkeer in het veld. En winnen wil-ie. ,,De wereldtitel zit al in mijn hoofd", zo zegt Van Aert het veldrijden ook na deze zomer nog altijd niet te zien als een winters tus sendoortje. ,,Veldrijden blijft toch mijn eerste liefde. Ik heb er het talent voor en ik wil het graag blijven doen. Dit voelt voor mij een beetje als thuis komen. Veldrijden is voor mij veel meer dan alleen maar een vorm van trainen in de voorbereiding op het wegseizoen." Toch vergt diezelfde weg meer aan dacht dan anders, moet hij toegeven. ,,Ik heb me eigenlijk slecht voorbereid op mijn eerste cross. In Spanje heb ik de afgelopen tijd vooral op de weg ge traind." In Spanje ook zoekt hij de rust die hem in eigen land amper meer ge- gund is. Zo rustig als het zaterdag was in Kortrijk hoefde voor hem ook niet. Het gebied rond het crossterrein was door de politie hermetisch afgesloten voor pottenkijkers. ,,Dit voelt nog raar der aan dan de koersen op de weg. Hier staat helemaal geen publiek." In Kortrijk schoot Van Aert behoed zaam uit de startblokken. De eerste keer dat hij vooraan zelf hard doortrok, zei hij te merken dat 'koers maken voor mij op dit moment toch nog iets anders is dan volgen.' Uiteindelijk kwam hij ach ter winnaar Eli Iserbyt en Lars van der Haar als derde over de streep. Een dag later moest hij in de slotfase Michael Vanthourenhout en diezelfde Iserbyt laten lopen toen zij op zoek gingen naar de zege. Over twee weken keert Mathieu van der Poel in Antwerpen terug in het veld. ,,Ik weet het", zegt Van Aert. „Iedereen kijkt uit naar onze eerste onderlinge duel." Zoals het er nu naar uitziet, komt dat er vlak voor Kerstmis in Namen. ,,Hoe dat zal zijn, zien we dan wel", zo durft hij nu nog niet te zeggen hoe dat gaat aflo pen. PAGINA 11: zware blessure Van Anrooij ,,Maak je over mij maar geen zor gen, ik ga hem pakken. Ik ren recht op hem af en pak hem. Ik ben de wreedste bokser ooit.'' Tyson wond er geen doekjes om tijdens de stare down voorafgaand aan de partij. Maar zo sensationeel als bijvoor beeld in 1997 tegen Evander Holy- field, toen hij een stuk van diens oor afbeet, werd het tegen Jones jr. niet. Wel vuurde Tyson enkele van zijn karakteristieke stoten af op zijn te genstander, die sinds januari 2018 niet meer in de ring had gestaan. Vooraf was bepaald dat er hoe dan ook geen winnaar zou worden uitgeroepen en dat het duel in de nacht van zaterdag op zondag over acht rondes van twee in plaats van drie minuten zou gaan. Zo moest de gezondheid van de 50-plussers worden bewaakt. ,,Dat is vrouwen- boksen!'', reageerden de twee oud wereldkampioenen vol onbegrip. Aan het advies om het rustig aan te doen had vooral Tyson geen boodschap. Jones Jr. hapte al in de eerste ronde naar adem. Stiekem zal er wereldwijd dan ook met teleur stelling zijn gekeken naar de uitslag, die in een normale situatie in het voordeel van Tyson was uitgeval- len. ,,Die twee minuten leken er soms wel drie'', zei Tyson na afloop. ,,Ik ben blij dat dit erop zit.'' Op zijn initiatief worden de komende jaren meer wedstrijden georganiseerd tussen vechtsporters op leeftijd, die daarmee geld proberen in te zame len voor goede doelen. ,,Was het meer dan een veredelde sparring sessie?", vroeg Tyson zich af. ,,Nee, dat niet. Maar het was wel leuk om terug te zijn in de ring. Dit smaakt naar meer.'' Snoop Dogg De twee grootheden stapten zon dagmorgen pas tegen zessen in de ring, omdat andere bokspartijen uitliepen en er een mini-concert van Snoop Dogg tussendoorkwam dat niet op de planning stond. De rapper gaf tevens geestig televisie commentaar: ,,Dit is alsof twee van mijn ooms vechten bij de barbe cue!" Niettemin was het indrukwek kend hoe de vooral topfitte Tyson in de ring stond. Uiteraard was het be ste er vanaf, maar toch toonde hij als 54-jarige aan nog niet afgeschre ven te zijn. De jaren na zijn profbe- staan kwam hij juist kilo's aan en werd Tyson, die vijftig van zijn 58 gevechten won, vooral explosief buiten de ring. Regelmatig kwam hij met controverses in de nieuws overzichten, zoals met vechtpar tijen in het uitgaansleven, een ver oordeling voor verkrachting en zijn explosieve relatie met actrice Robin Givens. De laatste jaren beterde hij echter zijn leven. maandag 30 november 2020 Van Aert denkt stiekem in het veld ook al aan de wereldtitel Ad Pertijs Kortrijk/Tabor -Wout van Aert Wout van Aert (rechts) gisteren in Tabor in duel met Lars van der Haar. FOTO BELGA De veelbesproken comeback van Mike Tyson is onbeslist geëindigd. De Amerikaanse bokslegende (54) stond voor het eerst in vijftien jaar weer in de ring, tegenover Roy Jones (51). Jeffrey van der Maten Rotterdam/Los Angeles Mike Tyson. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39